Krzysztof Zalewski na Światowy Dzień Wiatru

by dbereza

Krzysztof Zalewski na Światowy Dzień Wiatru

by dbereza

by dbereza

Do sieci trafił kolejny singiel Krzysztofa Zalewskiego “Na apatię”. Teledysk do piosenki w reżyserii Adama Romanowskiego powstał w wyjątkowej scenerii farmy wiatrowej. W świetle ekologicznych zagrożeń i wyzwań, przed którymi stoi świat – klip ukazał się 15 czerwca, czyli w Światowy Dzień Wiatru.

“Na apatię” to kolejny utwór z ostatniego albumu Krzysztofa  “ZABAWA”. Singlowi towarzyszy teledysk, wyreżyserowany przez Adama Romanowskiego i zrealizowany na terenie farmy wiatrowej w pomorskim Szymankowie. Na planie artysta stawiał czoła wielu wyzwaniom – jak sam przyznał był to najbardziej wymagający fizycznie teledysk w jego karierze – sceny kręcone były na szczycie wiatraka, 130 m nad ziemią, w jeziorze, podczas ciężkiej ulewy.

„Na apatię” to piosenka, która szuka odpowiedzi na pytanie – jak zmierzyć się z zagrożeniami współczesnego świata. Jak poradzić sobie z wizją nadciągającej katastrofy. Jak nie zwariować w rzeczywistości, która codziennie straszy widmem apokalipsy. Autorem pięknego obrazka do utworu jest znakomity Adam Romanowski. Zdjęcia odbyły się w miejscu niezwykłym – na farmie wiatrowej. Może wiatraki, które przewijają się w teledysku są chociaż częściową odpowiedzią na pytania zawarte w piosence. Może poszukiwanie sposobów na powstrzymanie katastrofy klimatycznej, na odejście od paliw kopalnych, na redukcję emisji CO2 jest dobrym kierunkiem. Jest jednym z pomysłów na nadzieję, na odwrócenie zgubnego trendu i powstrzymanie katastrofy – mówi Krzysztof Zalewski.

Premiera “Na apatię” odbywa się w Światowy Dzień Wiatru i jest to związane z obecną sytuacją ekologiczną na świecie – troską o środowisko naturalne oraz przeciwdziałanie globalnemu ociepleniu. Nasza ziemia z dnia na dzień potrzebuje coraz więcej czystej i taniej energii, a ta jest na wyciągnięcie ręki właśnie na farmach wiatrowych.

Energia wiatrowa to czysta ekologia i do tego najtańsza dostępna technologia wytwarzania energii. Przy sprzyjających warunkach prawnych w perspektywie 30 lat moglibyśmy w Polce mieć ponad 70% energii wyprodukowanej z wiatraków. Dlatego chcemy szerzyć wiedzę o energii z wiatru i korzyściach jakie  z niej płyną i cieszymy się, że coraz więcej osób angażuje się w działania wspierające i edukujące. Im większa będzie wiedza o wiatrakach i poparcie dla nich, tym szybciej będziemy mogli zapobiegać zmianom klimatycznym – mówi Janusz Gajowiecki – prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej.

 

 

Top