ABO Wind AG

ABO Wind jest pionierem w dziedzinie energii odnawialnej. Dr Jochen Ahn i Matthias Bockholt założyli firmę w Wiesbaden w Niemczech w 1996 roku. Dziś jesteśmy jednym z najbardziej doświadczonych i odnoszących sukcesy deweloperów w Europie. 550 pracowników w 20 lokalizacjach zajmuje się planowaniem, finansowaniem, projektowaniem, budową inżynieryjną i obsługą lądowych farm wiatrowych, elektrowni fotowoltaicznych i hybrydowych systemów energetycznych na całym świecie. Do tej pory ABO Wind zaprojektowało i zbudowało 700 elektrowni OZE. Nasi eksperci znajdują indywidualne rozwiązania i dostosowane strategie dla każdej lokalizacji. Dzięki ponad dwudziestoletniemu doświadczeniu w sektorze energii odnawialnej jesteśmy w stanie szybko i profesjonalnie realizować nawet trudne projekty. Elektrownie, banki i inwestorzy cenią ABO Wind jako wiarygodnego partnera.

www.abo-wind.de

Akuo Energy

Od 2007 roku Akuo Energy jest zintegrowanym producentem energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, w szczególności energii słonecznej, wiatrowej i magazynów energii. Z siedzibą w Paryżu i ponad 1,8 GW mocy w eksploatacji i w fazie rozwoju, jesteśmy obecni w ponad 20 krajach. Akuo od ponad 15 lat wierzy w potencjał Polski jako ważnego europejskiego ośrodka produkcji energii odnawialnej, z 3 działającymi farmami wiatrowymi o łącznej mocy 132 MW i ponad 250 MW planowanymi do 2025 roku.

www.akuoenergy.com

Aldesa Construcciones Polska sp. z o.o.

Aldesa Construcciones Polska to część globalnej grupy budowlanej Aldesa, która od ponad 50 lat prowadzi projekty budowlane na rynku międzynarodowym. W trakcie swojej ponad 15-letniej obecności w Polsce, Aldesa zrealizowała ponad 60 projektów! Głównymi obszarami działalności grupy są sektory: budowlany, przemysłowy, energetyczny, również energii odnawialnej, drogowy, kolejowy oraz deweloperski. Grupa Aldesa to międzynarodowe standardy pracy oraz znajomość lokalnych uwarunkowań.

www.aldesa.pl

Alplan

Alplan oferuje szeroki wachlarz usług projektowych i inżynieryjnych dla sektora energetyki odnawialnej. Firma świadczy wielobranżowe usługi projektowe, nadzory oraz doradztwo techniczne dedykowane projektom w energetyce wiatrowej i fotowoltaicznej. Działamy nieprzerwanie od 2009 roku wnosząc znaczący wkład w rozwój i projektowanie polskiego potencjału energetyki wiatrowej. Wspieramy naszych inwestorów na wszystkich etapach rozwoju projektu, począwszy od analiz strategicznych w fazie planistycznej aż po pozwolenie na użytkowanie. Oferujemy usługi projektowe w branżach elektrotechnicznej, telekomunikacyjnej, drogowej, konstrukcyjnej i architektonicznej dedykowane projektom w energetyce wiatrowej i fotowoltaicznej. Wykonujemy analizy specjalistyczne w zakresie oceny produktywności i optymalizacji rozwiązań projektowych oraz oceny oddziaływań projektów. Opracowujemy projekty budowlane, prowadzimy procedury administracyjne niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę. Na etapie budowy świadczymy kompleksową usługę inżyniera kontraktu obejmująca przygotowanie dokumentacji przetargowej, specyfikacji, przedmiarów oraz kosztorysów inwestorskich, nadzór inwestorski nad realizacją budowy, zarządzanie dokumentacją i procesami budowy, kontrolę bezpieczeństwa i higieny pracy. Dostarczamy również naszym inwestorom dedykowane audyty techniczne projektów.

www.alplan.pl

Alto Tax Sp. z o.o.

ALTO jest jedną z najszybciej rozwijających się firm doradczych w Polsce. Doradzamy klientom z sektora energii odnawialnej w zakresie podatków, prawa i księgowości. Zapewniamy też obsługę kadrowo-płacową oraz dostarczamy technologie wspierające usługi podatkowe.

Od 2011 roku pracujemy dla szeregu znaczących podmiotów na rynku. Świadczymy usługi dedykowane nie tylko polskim przedsiębiorstwom, ale również międzynarodowym inwestorom, chcącym wejść na polski rynek. Pomagamy np. w zakresie zakładania spółek, podnajmu adresu siedziby celem obsługi korespondencji i oferujemy stanowisko lokalnego członka zarządu (tzw. Nominee Directorship). Jednocześnie prowadzimy obsługę ich spółek celowych. Aby zapewnić jak najpełniejszy zakres wsparcia, współpracujemy również z wiodącymi europejskimi firmami doradczymi.

Stawiamy na partnerstwo oraz utrzymywanie dobrych i długotrwałych relacji. Nieustannie poszerzamy nasz zespół i zakres oferowanych usług. ALTO to obecnie ponad 150 doradców podatkowych i prawnych, certyfikowanych księgowych i innych specjalistów. Ich siła i nasza rosnąca pozycja na rynku są cyklicznie potwierdzane w najważniejszych regionalnych oraz międzynarodowych rankingach podatkowych i prawnych na przestrzeni ostatnich 11 lat.

www.altoadvisory.pl

Antea Polska

Antea Polska S.A. to część międzynarodowej Grupy Antea i jeden z liderów rynku inżynieryjnego i konsultingowego w Polsce z blisko 30-letnim doświadczeniem. Kompleksowa, dopasowana do indywidualnych potrzeb klientów oferta obejmuje wszystkie fazy realizacji inwestycji i skierowana jest zarówno do podmiotów z sektora publicznego, jak i prywatnego działających w obszarze energetyki (konwencjonalnej i odnawialnej), gazu, szeroko rozumianej infrastruktury oraz ochrony przed zmianami klimatu. W ramach energetyki odnawialnej firma świadczy szereg usług dla energetyki wiatrowej, w tym: due diligence i vendor due diligence w zakresie techniczno-środowiskowym i finansowym, doradztwo techniczne wraz z kontraktowaniem turbin wiatrowych i analizami produktywności, monitoring procesu inwestycyjnego, inspekcje farm wiatrowych, inżynier kontraktu.
Doświadczony, wielobranżowy zespół specjalistów, skuteczne i nowatorskie rozwiązania oraz wsparcie międzynarodowej sieci spółek Grupy Antea obecnych ze swoimi projektami na 5 kontynentach, to niepodważalne atuty firmy.
Antea Polska S.A. to niezawodny partner m.in. developerów oraz przyszłych właścicieli farm wiatrowych.

www.anteagroup.pl

Axpo Polska sp. z o.o.

Axpo kieruje się jednym celem – zapewnić zrównoważoną przyszłość dzięki innowacyjnym rozwiązaniom energetycznym. Jest największym producentem energii odnawialnej w Szwajcarii i międzynarodowym liderem w obrocie energią oraz odbiorze energii słonecznej i wiatrowej. Korzystając z najnowocześniejszych technologii, Axpo wprowadza innowacje, aby sprostać zmieniającym się potrzebom swoich klientów w ponad 30 krajach Europy, Ameryki Północnej i Azji.

Na polskim rynku Axpo działa już od ponad 20 lat, gdzie stało się jednym z największych niezależnych odbiorców zielonej energii. Klienci w Polsce mogą korzystać z dopasowanych do swoich potrzeb ofert na odkup i dostawy energii oraz gazu w oparciu o strukturyzowane i długoterminowe umowy, bilansowanie handlowe, obrót prawami majątkowymi oraz gwarancjami pochodzenia. Axpo Polska świadczy usługi także dla ponad 25 000 firm z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw.

Wspierając transformację energetyczną w kraju, spółka rozszerza ofertę o projekty fotowoltaiczne. Axpo współpracuje z inwestorami, klientami i właścicielami gruntów, aby do 2030 roku wybudować własne solarne źródła wytwórcze w Polsce.

www.axpo.com

Baltic Power sp. z o.o.

Morska farma wiatrowa Baltic Power jest projektem realizowanym wspólnie przez PKN ORLEN i Northland Power. Na mocy podpisanej w 2021 roku umowy o partnerstwie spółki wspólnie zrealizują na Morzu Bałtyckim inwestycję o mocy do 1,2 GW.

www.balticpower.pl

BayWa r.e.

BayWa r.e. to wiodący, działający w 30 krajach na całym świecie deweloper, dystrybutor, dostawca usług i rozwiązań z zakresu energetyki odnawialnej, który wybudował i przyłączył do sieci już ponad 5 GW energii oraz zarządza przeszło 10,5 GW aktywów.

BayWa r.e. Polska sp. z o.o. działa od 2009 roku dostarczając rozwiązania umożliwiające korzystanie z energii odnawialnej, dopasowane do potrzeb konkretnych podmiotów, zmniejszające ślad węglowy i obniżające koszty energii. Kompleksowa działalność obejmuje głównie rozwój energetyki wiatrowej oraz słonecznej, a także magazynowanie energii.

Nasze realizacje projektów fotowoltaicznych i wiatrowych obejmują ich rozwój od podstaw, poprzez pozyskiwanie terenów dla przedsięwzięcia, projektowania, finansowania, zawierania umów na zakupu energii (PPA), podłączania do sieci i wreszcie przekazywania pod klucz gotowego projektu inwestorom. Część projektów pozostaje również w strukturze aktywów BayWa r.e., zwiększając tym samym udział firmy w strukturze globalnej produkcji czystej energii ze źródeł odnawialnych. Jesteśmy zaangażowani wnieustanne dążenie do zrealizowania założeń zrównoważonego rozwoju, realizując przy tym wiele inicjatyw na całym świecie

W portfolio BayWa r.e. Polska znalazła się pierwsza niesubsydiowana i jedna z największych elektrowni fotowoltaicznych w Polsce, zlokalizowana w gminie Witnica, o całkowitej mocy 64,6 MWp oraz farma wiatrowa w Kamionce o mocy 30 MW.

Od 2016 r. w ramach globalnej marki BayWa r.e. działa w Polsce również zespół handlowy prowadzący dystrybucję w sektorze energii słonecznej (hurtownia fotowoltaiczna współpracująca z firmami instalatorskimi – Baywa r.e. Solar Systems Sp. z o.o.).

www.baywa-re.pl/pl/

Budimex S.A.

BUDIMEX SA jest spółką z ponad pięćdziesięcioletnią tradycją, która ma znaczący udział w rozwoju gospodarczym Polski. Naszą pracą podnosimy jakość życia milionów Polaków. W okresie 50 lat istnienia firmy zrealizowaliśmy tysiące nowoczesnych inwestycji infrastrukturalnych, kubaturowych i przemysłowych. Kultura innowacyjności, doskonalenie i kierowanie się zasadami zrównoważonego rozwoju pozwoliły nam zdobyć pozycję lidera polskiego rynku budowlanego. Jesteśmy obecni nie tylko na rynku polskim, ale też zagranicznym. Stopniowo zwiększamy swoje zaangażowanie w sektorze facility management (obsługa nieruchomości i obiektów infrastruktury) oraz gospodarki odpadami. Od 1995 roku nasza spółka notowana jest na warszawskiej GPW, a od roku 2011 wchodzi w skład indeksu najbardziej odpowiedzialnych spółek giełdowych. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma o globalnym zasięgu – Ferrovial. W skład grupy wchodzą: Mostostal Kraków oraz FBSerwis.

Jesteśmy jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – inicjatywy utworzonej w 2010 r., zrzeszającej największych generalnych wykonawców w Polsce w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracy w branży budowlanej.

www.budimex.pl/pl/site.html

Bureau Veritas Polska Sp. z o.o.

Bureau Veritas jest światowym liderem branży usług badań, inspekcji i certyfikacji. Stworzona w 1828 roku Grupa zatrudnia ponad 75 000 osób w ponad 1500 biurach i laboratoriach na całym świecie. W Polsce, Bureau Veritas obecne jest od roku 1958. Bureau Veritas oferuje usługi i innowacyjne rozwiązania służące zapewnieniu zgodności aktywów, produktów, infrastruktury i procesów ze standardami i przepisami związanymi z jakością, bezpieczeństwem i ochroną zdrowia, ochroną środowiska i odpowiedzialnością społeczną.

Bureau Veritas od ponad 100 lat wspiera przemysł energetyczny na całym świecie a dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu w dziedzinie energii odnawialnej wpływa na bezpieczeństwo i wydajność lądowych i morskich elektrowni wiatrowych, projektów solarnych oraz systemów energetycznych. Grupa uczestniczyła w realizacji ponad 3000 projektów lądowych elektrowni wiatrowych i słonecznych w ponad 50 krajach oraz ponad 50 projektów morskich elektrowni wiatrowych, wśród których znajdują się najważniejsze przedsięwzięcia w branży. Usługi Bureau Veritas obejmują cały cykl życia aktywów, od fazy projektowania, uzyskiwania pozwoleń, dostawy, poprzez fazę budowy i eksploatacji.

www.bureauveritas.pl

Cero Generation

Cero Generation to wiodąca firma zajmująca się energią słoneczną, działająca w całej Europie, aby wspierać przejście do zeroemisyjnej przyszłości, dla obecnego i następnych pokoleń.  Uczestniczymy przez cały cykl życia projektu, od rozwoju po budowę i eksploatację, nasz wysoce doświadczony zespół współpracuje z lokalnymi partnerami, aby wnieść światowej klasy wiedzę przemysłową, handlową i techniczną do naszych projektów.
Nasza strategia rozwoju dla Polski obejmuje projekty fotowoltaiczne i wiatrowe oraz zintegrowane rozwiązania w zakresie magazynowania energii. Nasze portfolio deweloperskie jest jednym z największych w Europie.  Cero Generation zajmuje się dostarczaniem wysokiej jakości, wysokowydajnych aktywów naszym klientom korporacyjnym i przemysłowym, rozwiązań przyspieszających ich drogę do zeroemisyjnej przyszłości.
Cero Generation jest spółką rozwijająca portfolio Green Investment Group, działającą samodzielnie.

www.cerogeneration.com

Clean Energy Polska Sp. z o.o.

Więcej informacji wkrótce!

Clifford Chance, Janicka, Krużewski, Namiotkiewicz i wspólnicy spółka komandytowa

Clifford Chance to międzynarodowa kancelaria prawnicza z 35 biurami w największych centrach ekonomicznych i finansowych świata. W Polsce jest obecna od 1992 roku. Obecnie w jej biurze warszawskim pracuje ponad 90 prawników zapewniając kompleksową pomoc prawną klientom polskim i zagranicznym. Grupa Energetyki i Ochrony Środowiska Clifford Chance w Warszawie w ciągu ostatnich lat była zaangażowana w wiele projektów o kluczowym znaczeniu dla szeroko rozumianego polskiego sektora energetycznego, w tym w dziedzinie energetyki odnawialnej. Clifford Chance pozostaje nieprzerwanie doradcą czołowych operatorów polskich farm wiatrowych. Począwszy od kwestii wytwarzania energii i uregulowań dotyczących funkcjonowania sieci, po aspekty związane z obrotem i dystrybucją energii – kancelaria oferuje klientom na co dzień zarówno ekspercką wiedzę, jak i ukierunkowane na ich cele biznesowe doradztwo prawne dotyczące ich działalności.

www.cliffordchance.com

CTP Sp. z o.o.

CTE Wind Polska (CTP) to polskie biuro inżynierskie, specjalizujące się w projektowaniu i analizie fundamentów lądowych farm wiatrowych. W biurze pracuje zespół polskich inżynierów, posiadających uprawnienia i znających polskie normy i wymagania. Biuro współuczestniczy również w opracowywaniu projektów w ramach grupy CTE Wind, również przy projektach prototypowych i na zróżnicowanym podłożu. Projekty nasze były zatwierdzane przez uznane jednostki certyfikujące i kontrolujące: Apave, DNV GL, Bureau Veritas, Seco, TÜV Nord, Socotec, Lahmeyer, Tractebel, itd. Z biegiem lat, biuro nasze uzyskało zaufanie głównych graczy na rynku: producentów turbin, deweloperów i firm wykonawczych. CTE Wind Polska posiada specjalne ubezpieczenie przy projektowaniu fundamentów farm wiatrowych i fotowoltaicznych na całym świecie. Nie mieliśmy dotąd do czynienia z żadnym sporem przeciwko nam, co dowodzi jakości pracy naszego biura i zdolności do projektowania bezpiecznych i trwałych fundamentów.

www.cte-wind.com

Deugro (Poland) Sp. z o.o.

Deugro to globalny lider w dziedzinie spedycji i logistyki projektowej. Każdego dnia z ogromnymi sukcesami dostarczamy rozwiązania dopasowane do potrzeb naszych klientów na całym świecie. Deugro jest rodzinną firmą, która została założona 24 grudnia 1924 roku we Frankfurcie nad Menem w Niemczech. W tym roku firma obchodzi 100-lecie działalności pod hasłem „Moving Mountains”. Wysoce doświadczony zespół ekspertów Deugro zapewnia najwyższej jakości usługi w zakresie spedycji projektowej, transportu oceanicznego, transportu i inżynierii morskiej oraz zarządzania sprzętem do transportu ciężkiego, niezależnie od wyzwania. Firma szczyci się dostarczaniem rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb, które odpowiadają, a nawet przekraczają wszelkie wymagania, łącząc siłę innowacyjnej technologii ze sprawdzoną wiedzą specjalistyczną i doskonałością operacyjną. Zaufanie i pasja również napędzają misję Deugro, a ścisła współpraca i komunikacja pomiędzy wszystkimi zespołami i interesariuszami stanowi podstawowy element sposobu ich działania. Wszystkie spółki należące do grupy promują, szkolą i działają zgodnie z najwyższymi standardami QHSES i zgodności.

www.deugro.com

Deutsche Windtechnik

Serwis turbin wiatrowych od A do Z. Deutsche Windtechnik jest niezależnym od producenta specjalistą w zakresie konserwacji turbin wiatrowych- zarówno na lądzie, jak i na morzu. Obecnie ponad 750 pracowników dba o prawidłowe funkcjonowanie turbin wiatrowych: 24 h/ na dobę, na terenie Europy. Czy jest to cała turbina wiatrowa, czy systemy sterujące, gondole, śmigła czy fundamenty, od dużych części zamiennych do najmniejszych części elektronicznych stacji transformatorowej – eksperci w Deutsche Windtechnik znają się na portfolio całej turbiny wiatrowej i zaproponują rozwiązania w serwisie przynoszące korzyści ekonomiczne. Deutsche Windtechnik pod jednym dachem gromadzi ekspertów z różnych dziedzin. Zakres usług oferowanych przez Deutsche Windtechnik obejmuje między innymi dostawę części zamiennych, naprawy, jak i kompleksowe umowy serwisowe turbin wiatrowych ze szczególnym uwzględnieniem takich producentów jak: Vestas, NEG Micon, Siemens, AN Bonus, Nordex, Senvion, Repower i Fuhrländer. Deutsche Windtechnik zapewnia profesjonalizm i kompetencje przy pojedynczych projektach i częściach zamiennych w całych farmach wiatrowych, jak i przy pojedynczych turbinach wiatrowych.

www.deutsche-windtechnik.com

DNB Bank Polska S.A.

DNB Bank Polska S.A. to bank korporacyjny specjalizujący się w obsłudze i finansowaniu przedsiębiorstw działających w sektorze energetyki odnawialnej – w tym głównie wiatrowej. Jedynym akcjonariuszem DNB Bank Polska jest największy bank Norwegii i drugi największy bank krajów skandynawskich, prowadzący działalność w 27 krajach – DNB Bank ASA. Jego akcje notowane są na giełdach w Oslo i Londynie, a 34% udziałów posiada norweski Skarb Państwa. DNB szczyci się też wysokimi ratingami: A+ od Standard & Poor’s oraz A1 od Moody’s. Ok. 40 proc. zaangażowania banku DNB w sektorze energetycznym (tj. 3,63 bln EUR) koncentruje się na projektach związanych z odnawialnymi źródłami energii. W segmencie energetyki wiatrowej DNB sfinansował dotąd na świecie kilkadziesiąt projektów, o łącznej mocy ponad 1500 MW, na kwotę przekraczającą 3 mld EUR. DNB zarządza też największym i najstarszym w Norwegii funduszem DNB Renewable Energy Fund – fundusz inwestuje w akcje spółek działających na rynku energii odnawialnej, a jego  aktywa netto wynoszą 94 mln EUR.

www.dnb.pl

Donako Sp. z o.o.

Donako Sp. z o.o. jest uznanym producent i dostawcą komponentów generatorów do siłowni wiatrowych. Rynek WIND jest główną branżą w której operuje Donako. Współpracujemy z dywizją Wind należącą do Siemensa (Flender), dla których realizujemy seryjne dostawy blach stojana i wirnika. Poza produkcją seryjną Donako uczestniczy w produkcji komponentów do prototypów nowych maszyn dla tego klienta. Ponadto wytwarzamy komponenty stojana i wirnika dla dywizji offshore firmy GE. Donako kontynuuje także seryjną produkcję dla firmy Siemens-Gamesa z Hiszpanii. Ponadto realizujemy wiele projektów dla firmy Vestas w tym do nowego typu generatorów wiatrowych. Oprócz wyżej wymienionych partnerów nieprzerwanie wytwarzamy i dostarczamy nasze produkty do fińskiej firmy The Switch, oraz firmy Vensys.

www.donako.com.pl

DP Energy

DP Energy, irlandzki lider w dziedzinie energii odnawialnej, z siedzibą główną w Cork, działający na całym świecie.

Jesteśmy jednym z wiodących irlandzkich twórców projektów energii odnawialnej. Wykorzystujemy zrównoważone i przyjazne dla środowiska metody we wszystkich naszych przedsięwzięciach. Mamy ponad 30-letnie doświadczenie w rozwoju, budowie i eksploatacji aktywów energii odnawialnej na całym świecie i do tej pory opracowaliśmy projekty energetyczne o mocy ponad 1 GW (1000 MW), z których większość jest już ukończona i w użyciu. Obecnie realizujemy projekty wiatrowe i słoneczne o mocy 7 GW, zarówno lądowe, jak i morskie, w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Australii i Kanadzie, z których 750 MW wejdzie do realizacji w 2023/24 roku.

www.dpenergy.com

Ecoener Poland Sp. z o.o.

Naszym celem jest promowanie zrównoważonego rozwoju w celu ochrony środowiska i przyczyniania się do postępu społecznego. Jesteśmy specjalistami w zakresie rozwoju, budowy i zarządzania energią odnawialną.
Budujemy i eksploatujemy elektrownie wodne, farmy wiatrowe oraz fotowoltaiczne elektrownie słoneczne. Opanujemy trzy technologie, coś, co jest w zasięgu bardzo niewielu firm. Wytwarzamy energię odnawialną, aby przyczynić się do prawdziwie zrównoważonego rozwoju.
Jesteśmy inną firmą zajmującą się energią odnawialną, ponieważ mamy własną kulturę i inny sposób bycia. Nasza wiarygodność rodzi się z naszego sposobu działania. Napędza nas dążenie do doskonałości.
Nasze dążenie do doskonałości odzwierciedla się w tym, że interweniujemy na każdym etapie projektu, aby zagwarantować jego kompleksowe zarządzanie. Nasi fachowcy kierują od koncepcji projektu i wyboru lokalizacji do sprzedaży energii, poprzez rozwój, budowę i eksploatację urządzeń wytwarzających energię odnawialną.
Prosimy naszych dostawców o to samo, co dajemy:
• Dbaj o szczegóły.
• Zaangażowanie długoterminowe.
• Niezawodność zespołów zawodowych i technicznych.

W związku z tym współpracujemy z producentami, którzy są światowymi referencjami, ze sprzętem TIER 1, który gwarantuje jego trwałość.

www.ecoener.es/en

Ecol Sp. z o.o.

Ecol Sp. z o.o. od blisko 30 lat rozwija technologie związane z inżynierią smarowania, diagnostyką maszyn oraz czyszczeniem instalacji przemysłowych.
Nasze doświadczenie zbudowaliśmy w oparciu o realizację usług dla przemysłu ciężkiego, głównie energetyki cieplnej i zawodowej. Równolegle do rozwoju technologii pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł, rozwijaliśmy ofertę dla energetyki wiatrowej. Nasze usługi, przeznaczone dla branży wiatrowej funkcjonują pod łączną nazwą „Ecol4wind”. Jest to kompletny pakiet, stanowiący rozwiązanie smarowniczo-doradcze, obejmujący:

  • dostawę środków smarnych,
  • serwis olejowo-smarowniczy,
  • diagnostykę olejową,
  • usługi szkoleniowo-consultingowe.

Naszym partnerem strategicznym w zakresie dostaw środków smarnych jest LOTOS Oil, którego jesteśmy Autoryzowanym Dystrybutorem od 1993 roku, a obecnie największym autoryzowanym dostawcą olejów i smarów LOTOS Oil dla polskiego przemysłu.
Wysoką jakość naszych usług potwierdzają certyfikaty ISO 9001, ISO 14001, ISO 4500, ISO 17025 oraz SCC Petrochemical i WHG Industrie Service.
Ecol jest aktywnym członkiem wspierającym VGB Powertech oraz ICML Industrial Council of Machinery Lubrication.

www.ecol4wind.pl

EKOVOLTIS sp. z o. o.

e²V zajmuje się obrotem energią, pochodzącą z odnawialnych źródeł. Tworzymy nowoczesne rozwiązania greentech, dzięki którym łączymy Wytwórców zielonej energii z tymi, którzy chcą z niej korzystać. Oferujemy zarówno rozwiązania dla firm z sektora MŚP, jak i dla dużych Odbiorców, a także realizujemy współprace z Wytwórcami m.in. w ramach długoterminowych kontraktów cPPA. Wszystko po to, by uczynić rynek energii zdekarbonizowanym, a naszą planetę czystym i bezpiecznym miejscem do życia dla przyszłych pokoleń.

Należymy do grupy kapitałowej MS Galleon GmbH, której właścicielem jest Michał Sołowow. W skład grupy wchodzą takie spółki jak Ceresanit, Barlinek, Synthos oraz spółki z branży energetycznej między innymi Synthos Green Energy, Corab FTF Development czy Polska Korporacja Fotowoltaiczna. Tworzymy społeczność przedsiębiorców, których cechuje zielona odpowiedzialność wobec otoczenia.

www.e2v.pl

Elawan Energy Polska Sp. z o.o.

Elawan Energy Polska Sp. z o. o. (dawniej Gestamp Eolica Polska Sp. z o. o.) jest częścią jednej z największych hiszpańskich grup przemysłowych Acek Desarrollo y Gestión Industrial (uprzednio Corporación Gestamp). Elawan Energy rozwija, finansuje, buduje i eksploatuje projekty z zakresu odnawialnych źródeł energii (projekty wiatrowe, jak też fotowoltaiczne i minihydroelektrownie). Elawan Energy jest w tej chwili obecny na 14 rynkach na całym świecie: prowadzi działalność w Hiszpanii, Belgii, Francji, Polsce, Rumunii, Rosji, Turcji, USA, Portoryko, Meksyku, Brazylii, Argentynie, Kolumbii oraz RPA. Od momentu powstania w 2008 roku Elawan Energy wybudował instalacje produkujące energię elektryczną ze źródeł odnawialnych o łącznej mocy zainstalowanej ponad 1,3 GW. Ponadto w fazie budowy znajdują się kolejne aktywa o mocy zainstalowanej 249 MW, a w różnej fazie rozwoju także projekty o planowanej mocy zainstalowanej 7,3 GW. Celem Elawan Energy – realizowanym poprzez długoterminowy, stały i zrównoważony rozwój – jest osiągnięcie znaczącej globalnej pozycji na rynku produkcji energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych.

www.elawan.com

Elmark

Jesteśmy na rynku w branży elektroenergetycznej od ponad 32 lat. Specjalizujemy się w budowie linii średniego i wysokiego napięcia oraz sieci teletechnicznej w Polsce i w Niemczech, a także w budowie sieci napowietrznych oraz stacji elektroenergetycznych. Naszą największą pasją jest realizacja projektów farm wiatrowych. Tylko w latach 2019-2021 powierzono nam budowę linii kablowych SN o łącznej długości ponad 575 km i WN 110kV o łącznej długości ponad 130 km wraz ze światłowodem. Chcemy, aby nasi Klienci mieli pewność, że zlecone prace, bez względu na trudności, będą wykonane z najwyższą starannością, sumiennie i terminowo. Naszą dewizą jest odpowiedzialność za dane słowo. Zatrudniamy wykwalifikowaną kadrę techniczną, współpracujemy z biurami projektowymi oraz ekspertami z dziedziny energetyki, prawa, IT i zarządzania.

www.el-mark.com

Elmont Grupa

Elmont Grupa to doświadczony i zaangażowany zespół, z eksperckimi kompetencjami projektowymi oraz inżynierskimi. Jesteśmy innowacyjni i nieustannie poszerzamy swoją wiedzę oraz możliwości w oparciu o posiadane doświadczenie. Od lat myślimy i budujemy dla przyszłych pokoleń, dlatego jedną z głównych dróg, którą idziemy jest energetyka odnawialna (OZE).

Dewelopujemy, projektujemy, rozwijamy i budujemy farmy wiatrowe i fotowoltaiczne, a także serwisujemy i zarządzamy infrastrukturą elektroenergetyczną w obszarze OZE.

Dzięki naszej wiedzy powstają optymalne i niezawodne rozwiązania w zakresie powiązań wewnętrznych i przyłączenia farm wiatrowych i fotowoltaicznych. Operujemy na każdym poziomie napięć WN i SN, integrujemy systemy nadrzędne, programujemy i uruchamiamy.

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu wyniesionemu ze współpracy ze wszystkimi gestorami sieci, zapewniamy najlepszą obsługę inwestycji w fazie projektowej i wykonawczej na terenie całego kraju w zakresie podłączenia farm do sieci OSD. Zapewniamy również obsługę i serwis w całym okresie eksploatacji elektrowni w systemie 24/7.

Dysponujemy własnym Centrum Dyspozytorskim ze stałym monitoringiem pracy farm.

www.elmontgrupa.pl

Enercon

Enercon jest producentem i dostawcą turbin wiatrowych, znanym z technologii bezprzekładniowej. Enercon jest liderem na rynku niemieckim pod względem mocy zainstalowanej, a na rynku światowym zajmuje pod tym wzgledem trzecią pozycję. Produkowane przez nas turbiny posiadają moc nominalną od 330 kW do 6000 kW. Enercon jest obecny także na rynku polskim, który uważamy za rynek bardzo obiecujący. Nasze turbiny pracują już na wybrzeżu w woj. pomorskim, natomiast w centrum Polski budujemy w tej chwili park wiatrowy o mocy 30 MW na Górze Kamieńsk pod Bełchatowem.

www.enercon.de

Energiequelle Sp. z o.o.

Już od 1997 roku realizujemy projekty w zakresie odnawialnych źródeł energii. Projektujemy, budujemy i eksploatujemy elektrownie wiatrowe oraz fotowoltaiczne, stacje transformatorowe i magazyny energii. Ponadto pracujemy nad innowacyjnymi rozwiązaniami energetycznymi, dbamy o repowering starszych instalacji, a w Niemczech dystrybuujemy również zrównoważoną energię elektryczną do klientów końcowych za pośrednictwem naszej spółki zależnej eqSTROM. Jesteśmy firmą międzynarodową, która zatrudnia ponad 400 pracowników w Niemczech, Francji, Finlandii i Polsce. Planujemy wejście na kolejne rynki.

www.energiequelle.de/pl/

energy consult Polska Sp. z o. o.

energy consult Polska Sp. z o. o. jest firmą należącą do niemieckiego lidera dostarczającego kompleksowe usługi serwisowe – energy consult GmbH. Z portfolio ponad 1000 turbin wiatrowych i prawie 2 GW mocy zainstalowanej w zarządzaniu oraz 30 letnim doświadczeniem jest jednym z największych i najbardziej kompetentnych operatorów farm wiatrowych w Niemczech jak i Europie. Firma działa również na rynkach w Szwecji, Francji, Włoszech i Polsce, nieustannie poszukując nowych możliwości rozwoju. W Polsce energy consult rozpoczął swoją aktywność w 2019 roku. Obecnie w Polsce zakontraktowany jest portfel projektów o mocy 280 MW.
Zakres świadczonych usług: Zarządzanie techniczne i handlowe farmami wiatrowymi i słonecznymi oraz stacjami elektroenergetycznymi, specjalistyczne inspekcje turbin wiatrowych, inspekcje odbiorcze i gwarancyjne, inspekcje komponentów (m. in. łopat, endoskopie przekładni) i inne.

www.energy-consult.net/en

Enern Polska Sp. z o.o.

Enern Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, to spółka działająca w ramach funduszu inwestycyjnego ENeRN. Fundusz Enern jest od lat aktywnym uczestnikiem na polskim rynku odnawianych źródeł energii poprzez akwizycję projektów oraz ich realizację – budowę i eksploatację. Obecnie w ramach funduszu inwestycyjnego wspierającego rozwój energetyki odnawialnej w Polsce poprzez prywatny kapitał zagraniczny zrealizowano park wiatrowy Tolkowiec – 20MW oraz buduje się projekt o mocy 10MW (również oparty o źródło wiatru). Fundusz inwestycyjny pragnie w najbliższych latach zainwestować dalsze znaczące środki w energetyce odnawialnej a w wietrze w szczególności. Enern Polska jest podmiotem zarządczym dla obu wymienionych projektów, a także uczestniczy w kształtowaniu strategii rozwojowej funduszu w Polsce. Strategia ta obejmuje dalsze akwizycje i budowę (oraz w efekcie eksploatację) odnawialnych źródeł energii, także w nowo tworzonych ramach legislacyjnych i regulacyjnych.

www.enern.eu

Enspirion Sp. z o.o.

Enspirion to spółka wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Orlen. Działalność przedsiębiorstwa koncentruje się wokół usług elastyczności energetycznej oraz usług telekomunikacyjnych. W zakres pierwszej z nich wchodzi przede wszystkim uczestnictwo w rynku mocy jako dostawca mocy. Agregujemy zarówno jednostki odbiorcze do usługi DSR, jak i podmioty wytwórcze, w szczególności wykorzystujące do pracy OZE. W obszarze usług telekomunikacyjnych dostarczamy rozwiązania łączności dyspozytorskiej w standardzie TETRA opierając się o własną sieć oraz dostosowujemy systemy komunikacji klientów do wymogów NCER.

W ofercie posiadamy propozycję współpracy w ramach rynku mocy dedykowaną właścicielom i zarządcom farm wiatrowych. W trakcie jej trwania, w imieniu klienta zajmujemy się wszelkimi czynnościami powiązanymi z rynkiem mocy. Dodatkowo przenosimy na naszą spółkę wszelkie ryzyko z tytułu niewykonania obowiązku mocowego przez farmę zapewniając tym samym stały, dodatkowy przychód z uczestnictwa w rynku mocy.

www.enspirion.pl

Eolos Polska Sp. z o.o.

TERNA ENERGY jest pionowo zintegrowaną firmą działającą w branży Odnawialnych Źródeł Energii w obszarze Rozwoju, Budowy, Finansowania oraz Eksploatacji projektów energetycznych (energetyka wiatrowa, wodna, słoneczna, biomasa, utylizacja odpadów). TERNA ENERGY ze swoim solidnym portfolio projektów OZE (ok. 6 000 MW) będących w eksploatacji, w budowie czy na zaawansowanym etapie rozwoju ma wiodącą pozycję w Grecji. Jej działalność widoczna jest także w Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej, a także w USA. TERNA ENERGY aktywnie uczestniczy w międzynarodowych inicjatywach mających na celu dalszą promocję OZE. Jest członkiem Europejskiej Federacji Energii Odnawialnej (EREF). Firma bierze udział w europejskim projekcie WISE Power sfinansowanym przez program Inteligentna Energia dla Europy (Intelligent Energy Europe) mającym na celu promowanie akceptacji społecznej dla lądowych projektów wiatrowych poprzez wspieranie i umożliwianie efektywnego zaangażowania społecznego oraz innowacyjnych lokalnych uzgodnień finansowych. TERNA ENERGY jest Niezależnym Producentem Energii Elektrycznej, Deweloperem oraz Operatorem Projektów Energii Odnawialnej o zdolnościach obejmujących zarówno badania terenu, ocenę dostępnego potencjału energii odnawialnej, aż po projektowanie, uzyskiwanie pozwoleń i koncesji, budowę, a także eksploatację, utrzymanie oraz komercyjne wykorzystanie projektów OZE. TERNA ENERGY, wchodząca w skład GEK TERNA GROUP, czerpie wiele korzyści z synergii związanych z działalnością Grupy w Europie Południowo-Wschodniej, na Bliskim Wschodzie oraz w Północnej Afryce w obszarach realizacji robót budowlanych, obiektów koncesjonowanych, nieruchomości, produkcji przemysłowej, a także elektrowni cieplnych i jednostek kogeneracyjnych. Ponadto TERNA ENERGY jest Generalnym Wykonawcą projektów energetycznych w sektorze prywatnym i publicznym. W Polsce TERNA ENERGY posiada spółki celowe pod nazwą „EOLOS” i eksploatuje projekty wiatrowe o łącznej mocy zainstalowanej 102 MW.

www.terna-energy.com

ERM Polska Sp. z o.o.

W ciągu ostatnich 20 lat ERM zbudowało silne doświadczenie, pomagając klientom w rozwoju projektów energii odnawialnej. Tylko w ciągu ostatnich 12 miesięcy wspieraliśmy rozwój ponad 50 GW nowych mocy OZE.
ERM posiada zespół doświadczonych specjalistów w zakresie przygotowania wniosków o pozwolenia lokalizacyjne dla morskich farm wiatrowych w Polsce, a także zespół do przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko ( w tym modelowania hałasu podwodnego).
ERM posiada doświadczenie w identyfikowaniu i zarządzaniu ryzykiem ESG dla projektów kapitałowych. Nasz zespół cieszy się wiodącą reputacją na rynku, wspierając klientów w rozwoju projektów bankowych, w których poszukuje się finansowania z funduszy dwustronnych, instytucji finansowych z zasadą równości (EPFI), banków komercyjnych i agencji kredytów eksportowych (ECA). Jesteśmy również wymienionym partnerem szkoleniowym dla GRI i IFC.

www.erm.com

Eurocape Poland

Eurocape New Energy Limited jest międzynarodową grupą w branży energetyki odnawialnej. Koncentruje się na rozwoju, budowie i obsłudze projektów w zakresie energii wiatrowej na lądzie w następujących kluczowych rynkach UE oraz rozwijających się rynkach Europy Wschodniej: Francji, w Polsce, Rumunii i na Ukrainie. EuroCape New Energy Poland zapewnia nie tylko know-how, ale silne zaangażowanie na rzecz rozwoju odnawialnych źródeł energii zgodnie z politycznymi celami polskich instytucji publicznych. Eurocape Poland ma dziś w swoim portfolio ponad 600MW projektów, które będą gotowe do systemu aukcji w 2016 r. EuroCape jest także partnerem i doradcą przy budowie około 200 MW w Polsce.

www.eurocape.eu

European Wind Academy Sp. z o.o.

European Wind Academy (EWA) to centrum treningowe, z siedzibą w Szczecinie. Specjalizujemy się
w szkoleniach dla specjalistów z branży energetyki wiatrowej, a nasza spółka jest częścią grupy FairWind – globalnego lidera instalacji i serwisowania turbin wiatrowych.

Od 2017 roku realizujemy szkolenia zgodnie ze standardem Global Wind Organisation (GWO), prowadzone przez najlepszych ekspertów na rynku. Nasi trenerzy posiadają wieloletnie i przekrojowe doświadczenie
w branży energetyki wiatrowej, szkoląc techników lub budując turbiny wiatrowe w Polsce
i na świecie.

Nasze usługi realizujemy stacjonarnie w Szczecinie. Dysponujemy również mobilnym centrum szkoleniowym oraz nowoczesnymi rozwiązaniami cyfrowymi. Pozwala nam to oferować szkolenia w sposób elastyczny, dopasowany do potrzeb naszych klientów.

O jakości naszych usług świadczy zaufanie jakim obdarzyli nas liderzy rynku, producenci turbin Vestas czy Siemens Gamesa. Jako jedyni w Polsce, z powodzeniem i zachowaniem najwyższych standardów, prowadzimy ich dedykowane szkolenia.

Współpracujemy z najlepszymi dostawcami sprzętu do pracy na wysokości: Skylotec, Cresto czy She Solutions. W ostatnim czasie nawiązaliśmy również współpracę z firmą ITH Bolting Technology – wiodącym producentem narzędzi hydraulicznych i połączeń śrubowych.

www.e-windacademy.com

Euro Terminal Real Estate Sp. z o.o.

Euro Terminal, dzięki strategicznej lokalizacji w porcie w Świnoujściu, blisko otwartego morza i w sąsiedztwie drogi ekspresowej S3, od roku 2011 rozwija się i specjalizuje w segmencie usług przeładunku turbin wiatrowych. Dysponując nowoczesnym sprzętem przeładunkowym, doświadczoną kadrą oraz placami składowymi o powierzchni 20 ha zapewnia sprawną i bezpieczną obsługę tego wymagającego ładunku.

www.euro-terminal.com.pl

Eurowind Energy A/S

Eurowind Energy A / S to to duńskie przedsiębiorstwo, które z biegiem lat zdobyło pozycję wiodącego dewelopera i operatora w obszarze projektów parków wiatrowych oraz paneli słonecznych. Eurowind Energy inwestuje w projekty związane z energią odnawialną w Danii, Niemczech, Polsce, Rumunii, Szwecji, Bułgarii, Wielkiej Brytanii i Europie Południowej. 11 projektów Eurowind Energy w Polsce wygrało aukcje na 152 MW.
Eurowind Energy to największy duński dostawca TCM projektów lądowych turbin wiatrowych w Danii i Niemczech. Jesteśmy właścicielami turbin wiatrowych i posiadamy ok. 600 MW parków wiatrowych i słonecznych z naszego całkowitego portfela o wielkości ok. 1300 MW.
Nasza siedziba znajduje się w Danii. Posiadamy również oddziały w szeregu europejskich krajów. Taka struktura zapewnia nam ścisły kontakt z europejskim rynkiem i umożliwia śledzenie rozwoju branży energetycznej. Projekty rozwijamy zgodnie z kompetentnymi lokalnymi podmiotami. Koncentrujemy się wyłącznie na projektach, w które sami chcemy inwestować. Dla naszych klientów jest to gwarancja solidności inwestycji.

www.eurowindenergy.com

Forte Renewables

Forte świadczy techniczne usługi doradcze i zarządzanie projektami w zakresie energii odnawialnej dla klientów na całym świecie. Firma brała udział w projektach w ponad 25 krajach, na 3 kontynentach.
Specjalizujemy się w obsłudze Technical Due Diligence, Owner’s Engineering dla deweloperów, inwestorów i operatorów.
Do tej pory uczestniczyliśmy i wspieraliśmy naszych klientów w Polsce przy realizacji ponad 50 projektach wiatrowych i słonecznych. Nasz polski zespół liczy ponad 25 osób.
Polski Zespół Forte, łączy międzynarodową wiedzę z doświadczeniem na lokalnym rynku.
Niech nasza wiedza w zakresie zarządzania ryzykiem wzmocni Twój projekt!

www.ForteRenewables.com

GE Energy

Firma GE Energy posiada zakłady projektowe i produkcyjne turbin wiatrowych w Niemczech, Hiszpanii i USA, obecne portfolio GE Energy w zakresie energii wiatrowej obejmuje turbiny wiatrowe o mocy do 2,5 MW oraz usługi wsparcia, począwszy od pomocy w opracowaniu projektu po obsługę i konserwację.

www.ge.com/power

Geofizyka Toruń S.A.

Geofizyka Toruń S.A. (GT), należąca do Grupy Kapitałowej PGNiG, istnieje na rynku od 1966 r. Jest jednym z wiodących dostawców usług geofizycznych oraz geologiczno-wiertniczych dla firm z sektora energetycznego w obszarze węglowodorów, energii wiatrowej, energii geotermalnej, podziemnych magazynów oraz budownictwa i przemysłu wydobywczego.
W szerokim portfolio świadczonych przez firmę usług znajdują się usługi geologiczno-wiertnicze dedykowane dla budowy farm wiatrowych. W ich skład wchodzą m.in. badania geotechniczne wykonywane na potrzeby rozpoznania środowiskowych uwarunkowań farm wiatrowych, określenia warunków ich posadowienia czy wyznaczeniu przebiegu tras kabli elektroenergetycznych.
Na potrzeby badań geotechnicznych GT wykonuje następujące prace:
• Sondowania sondą zaburtową CPT, CPTU, SCPTU, SPT w otworach z dowiercaniem;
• Pobór prób gruntu przy użyciu wibrosondą;
• Wiercenia geotechniczne;
• Pobór prób gruntu do badań laboratoryjnych (próby NNS).
Spółka dysponuje najnowocześniejszym sprzętem służącym do wykonywania ww. prac i jest gotowa podejmować się nowych wyzwań związanych z budową farm wiatrowych na Morzu Batyckim.

www.geofizyka.pl

Global Wind Service Poland sp. z o.o.

Global Wind Service to jedna z największych firm w Europie oferująca kompleksowe rozwiązania projektowe w zakresie instalacji i serwisowania turbin wiatrowych na lądzie i morzu na całym świecie. …i realizujemy to we współpracy z odpowiednimi ludźmi, przy użyciu najlepszych narzędzi oraz cechuje nas elastyczność w działaniu, aby dostarczać naszym klientom najlepsze możliwe rozwiązania o najwyższej jakości.
Naszą wizją jest bycie „preferowanym globalnym partnerem projektowym w zakresie kompleksowych usług związanych z instalacją i serwisem turbin wiatrowych”.
Dlatego naszą misją jest „przekraczanie oczekiwań naszych klientów” dzięki niezawodnym, elastycznym i wartościowym rozwiązaniom w zakresie instalacji i serwisu turbin wiatrowych.
W naszej codziennej pracy kierujemy się czterema podstawowymi wartościami.

Bądź bezpieczny:
Działamy proaktywnie, aby stale poprawiać bezpieczeństwo naszych pracowników.

Działaj elastycznie:
Jesteśmy skoncentrowani na kliencie i działamy elastycznie, aby dostarczać najlepsze rozwiązania w dowolnym miejscu i czasie. Współpracujemy z naszymi klientami w elastyczny sposób, aby wspólnie znaleźć rozwiązania.

Bierzemy odpowiedzialność:
Mówimy uczciwie, bierzemy na siebie odpowiedzialność i działamy, aby dostarczać najwyższej jakości i najlepsze rozwiązania dla naszych klientów, współpracowników i środowiska.

Koncentrujemy się na ludziach:
Rozwijamy się i dbamy o ludzi, którzy są sercem naszej organizacji. Chcemy być wspaniałym miejscem pracy, bo wierzymy, że to klucz do osiągania wielkich celów.

www.globalwindservice.com

Gotech Sp. z o.o.

GOTECH Sp. z o.o. jest wykonawcą w sektorze offshore, energetyki konwencjonalnej i nuklearnej oraz przemysłu – instalacje technologiczne i ochrony środowiska. Wiodącą działalnością spółki jest budowa, modernizacja, remonty urządzeń i instalacji energetycznych oraz przemysłowych.

www.gotech.pl

GP Renewables Group

Jesteśmy pierwszą w Europie grupą świadczącą w pełni kompleksowe usługi dotyczące projektowania, wzmacniania podłoża, napraw i przeglądów fundamentów farm wiatrowych na najwyższym poziomie.
Wszystkie projekty realizujemy dokładnie tak, jak powinny być zrobione. Z właściwą wiedzą, etosem pracy i bez kompromisów.  Dzięki temu cieszymy się zaufaniem największych firm z branży energii odnawialnej na świecie.
GP Renewables Group oparta jest na 2 fundamentach : GP Wind i GP Earth. Wartością dodaną obu firm jest wzajemna wymiana doświadczeń oraz analiza case studies na linii projekty – naprawy.
W naszym DNA jest dbanie o środowisko, dlatego świadczymy także kompleksowe usługi z zakresu recyklingu i przetwarzania łopat wiatrowych dając im „drugie życie” w innowacyjnych projektach architektury miejskiej.

www.gp-renewables.energy

GreenArt Development Sp. z o.o.

W GreenArt zajmujemy się kompleksowym rozwojem i zarządzaniem aktywów energetyki odnawialnej. Jesteśmy organizacją zbudowaną przez zespół ekspertów z zakresu branży odnawialnej we współpracy z inwestorem finansowym. Różnorodność doświadczeń połączonych w ramach GreenArt sprawia, iż jest ona niepowtarzalną organizacją czerpiącą co najlepsze z dotychczasowych wzorców rynkowych.

www.greenart-am.com

Green Bear Corporation Poland Sp. z o.o.

Green Bear jest operatorem na rynku energii odnawialnej, koncentrującym się na pozyskiwaniu, rozwijaniu oraz realizacji projektów z zakresu energii wiatrowej w Polsce. Nadzorujemy powstawanie farm wiatrowych na wszystkich etapach rozwoju – od wyszukania odpowiedniego terenu, poprzez badania i pozwolenia administracyjne, aż do wzniesienia elektrowni. Naszą misją jest rozwój energetyki opartej na źródłach energii, które są czyste, tanie w eksploatacji i przyjazne dla środowiska. Grupa Green Bear powstała w styczniu 2007 roku. Składa się z kilkunastu spółek celowych dedykowanych poszczególnym projektom. Główną spółką, która kieruje działalnością na terenie Polski jest Green Bear Corporation Poland Sp. z o.o.

www.greenbearcorp.com

Greenville Energy Sp. Z o.o.

Jesteśmy pionowo zintegrowaną firmą specjalizującą się zarówno w nieruchomościach, jak i odnawialnych źródłach energii, założoną w 2003 roku. Nasze portfolio nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych obejmuje łącznie wybudowane 300 000 m2 i 150 000 m2 w fazie deweloperskiej i budowlanej. W sektorze energii odnawialnej prowadzimy dużą farmę fotowoltaiczną o mocy 110 MW w ramach FiT. Ponadto firma posiada szeroką gamę projektów rozwojowych zarówno w zakresie energii słonecznej, jak i wiatrowej, zlokalizowanych na Ukrainie, w Polsce i innych krajach europejskich.

www.greenville.ua

Grupa Przemysłowa Baltic Sp. z.o.o.

Grupa Przemysłowa Baltic jest spółką holdingową skupiającą firmy z sektora stoczniowego, energetyki wiatrowej i offshore. W skład Grupy wchodzą Baltic Operator, Stocznia Gdańska oraz Energomontaż-Północ Gdynia i Gdynia Maritime Construction, których podstawową działalnością jest produkcja zaawansowanych multidyscyplinarnych konstrukcji stalowych dla polskich i zagranicznych klientów z branży Offshore & Onshore oraz branży stoczniowej. Jesteśmy największym producentem morskich stacji elektroenergetycznych (OSS) i lądowych wież wiatrowych w Europie Centralnej.

www.gpbaltic.pl

Hitachi Energy

Hitachi Energy jest światowym liderem technologicznym, który dąży do zapewnienia zrównoważonej przyszłości energetycznej dla wszystkich. Obsługujemy klientów z sektorów użyteczności publicznej, przemysłu i infrastruktury, oferując innowacyjne rozwiązania i usługi w całym łańcuchu wartości. Wspólnie z klientami i partnerami tworzymy pionierskie technologie i umożliwiamy cyfryzację niezbędną do przyspieszenia procesu transformacji energetycznej w kierunku neutralnej węglowo przyszłości. Udoskonalamy światowy system energetyczny tak, aby stał się bardziej zrównoważony, odporny i bezpieczny, równoważąc jednocześnie korzyści społeczne, środowiskowe i gospodarcze Hitachi Energy może poszczycić się udokumentowanym doświadczeniem i niezrównaną bazą zainstalowanych rozwiązań w ponad 140 krajach. Nasza siedziba główna znajduje się w Szwajcarii, a w 90 krajach zatrudniamy około 38 000 osób, generując obroty o wartości około 10 mld USD.

www.hitachienergy.com

Iqony Energies GmbH

W Iqony umożliwiamy transformację energetyczną na różne sposoby i w wielu lokalizacjach w Niemczech i Europie. Jednostka biznesowa wiatrowa jest aktywna w całym łańcuchu wartości Onshore Wind, w tym. rozwój, realizacja, eksploatacja, własność i komercjalizacja farm wiatrowych. Nasz obecny portfel obejmuje ponad 230 MW, koncentrując się na Niemczech, Francji i Polsce. Mając silne zaangażowanie w poszerzanie naszego portfolio na najatrakcyjniejszych rynkach w Europie, aktywnie rozwijamy nowe projekty w zakresie energii wiatrowej i hybrydowej w zakresie energii odnawialnej, dlatego chętnie rozwijamy naszą sieć w kierunku kluczowych interesariuszy i partnerów polskiego sektora energetycznego.

www.iqony.energy/en/

Kelfield Sp. z o.o.

The Kelfield Group to firma rodzinna, która od 2004 roku zajmuje się projektami Odnawialnych Źródeł Energii (RES) w Polsce, specjalizując się głównie w projektach przybrzeżnych na Bałtyku oraz projektach wiatrowych i słonecznych na lądzie. Jako Polskie Centrum Agrofotowoltaiki skupiamy się przede wszystkim na projektach agrofotowoltaicznych, które pozwalają właścicielom ziemi nadal korzystać z niej do celów rolniczych, jednocześnie wykorzystując energię słoneczną i magazynując ją w bateriach. Aktywnie poszukujemy inwestorów, poszukiwaczy umów odkupu energii (PPA) oraz dostawców, którzy chcieliby współpracować z nami, aby zrewolucjonizować rozwój energetyki odnawialnej w Polsce.

www.kelfield.pl

K2 Management A/S

K2 Management A/S oferuje globalne niezależne usługi doradcze dla deweloperów wiatrowych, przedsiębiorstw użyteczności publicznej i inwestorów w ramach całego łańcucha.

www.k2management.com

Linklaters C. Wiśniewski i Wspólnicy Sp.k.

Linklaters jest międzynarodową kancelarią prawną prowadzącą działalność we wszystkich największych centrach biznesowych i finansowych na świecie. Warszawskie biuro Linklaters jest jedną z wiodących kancelarii w regionie Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej i jedną z największych międzynarodowych kancelarii prawnych w Polsce.

Obecnie kancelaria zatrudnia około 80 prawników, z których większość to polscy radcowie prawni i adwokaci. Ponadto warszawskie biuro Linklaters dysponuje jednym z największych i najbardziej doświadczonych zespołów międzynarodowych prawników w Polsce, zatrudniając osoby posiadające angielskie, amerykańskie i szwedzkie uprawnienia do wykonywania zawodu.

Kancelaria doradza przy największych transakcjach w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, niezmiennie plasując się w czołówce międzynarodowych kancelarii prawnych: Chambers oraz Legal 500.

www.linklaters.com

LEITWIND

LEITWIND to jedyny włoski producent turbin wiatrowych, o mocy megawatowej (250 – 3 000 kW). Leitwind jest marką Leitner , jednego z czołowych na świecie producentów systemów kolei linowych. Firma ta jest częścią Grupy HTI specjalizującej się w technologii zimowej (kolejki linowe, ratraki i systemy do sztucznego naśnieżania). Dzięki zróżnicowanej wiedzy specjalistycznej Grupy HTI oraz w pełni wspólnej filozofii produkcji i dziedzictwu technologicznemu, mogą pojawić się pozytywne synergiczne efekty między firmami w grupie. Opatentowany generator Direct Drive to doskonały przykład takiej współpracy: tę technologię wdrożyła firma Leitner Spa w 1999 roku. Następnie, dzięki synergii między technologią kolei linowych, a turbinami wiatrowymi, została ona również zastosowana w turbinie wiatrowej LEITWIND w 2003 roku, co pozwoliło na zwiększenie wydajności i obniżenie kosztów konserwacji.
LEITWIND, z ponad 400 turbinami wiatrowymi zainstalowanymi na całym świecie, specjalizuje się w budowie i instalacji opatentowanych turbin z bezpośrednim napędem, wyposażonych w generatory synchroniczne i magnesy stałe. Turbiny wiatrowe Leitwind są projektowane specjalnie dla małych parków wiatrowych oraz dla schematów samoostania się społeczności i przedsiębiorstw przemysłowych, co w ostatecznym rozrachunku prowadzi do obniżenia kosztów energii.

www.leitwind.com

Lloyd's Register Marine Polska Sp. z o.o.

Lloyd’s Register jest globalną firmą świadczącą profesjonalne usługi, specjalizującą się w inżynierii i technologii dla przemysłu morskiego. Jesteśmy pierwszym na świecie morskim towarzystwem klasyfikacyjnym, utworzonym ponad 260 lat temu w celu poprawy bezpieczeństwa statków. Nasze doświadczenie techniczne oferujemy w ponad 70 lokalizacjach, obsługując klientów w 182 krajach.
Nasz dział Marine and Offshore jest wiodącym dostawcą usług klasyfikacyjnych i zgodności dla przemysłu morskiego i offshore. Pomagamy naszym klientom projektować, budować i eksploatować ich aktywa zgodnie z najwyższymi poziomami bezpieczeństwa i zgodności z wymogami ochrony środowiska.
W przypadku morskiej energetyki wiatrowej wspieramy inwestorów, deweloperów i operatorów stałych i pływających farm wiatrowych. Dzięki naszemu bogatemu doświadczeniu zdobytemu podczas realizacji projektów morskich farm wiatrowych o łącznej mocy 20 GW, ograniczamy ryzyko techniczne, operacyjne i handlowe, zapewniając prawidłowy zakres projektu, jego konstrukcję i bezpieczną eksploatację.

www.lr.org

Logis Wind Sp. z o.o.

Firma Logis Wind specjalizuje się w świadczeniu usług transportowych, rozwiązań logistycznych i usług dźwigowych związanych z infrastrukturą energetyki odnawialnej i sektorem przemysłowym. Dodatkowo oferujemy mocne i nowoczesne wsparcie serwisowe dla obiektów i infrastruktury związanej z energią wiatrową. Silna specjalizacja oraz skupienie się na kompleksowych usługach dla firm z branży OZE pozwala praktycznie dostosować ofertę do potrzeb firm z tego wymagającego sektora. Szeroka branża serwisowa turbin wiatrowych jest naszym ulubionym zakresem działań.

Firma została założona przez osoby z bogatym doświadczeniem w zakresie proponowanych usług. Kadra zarządzająca to specjaliści każdej z oferowanych dziedzin, zarówno logistyki, sektora dźwigowego, transportu, jak i usług serwisowych związanych z turbinami wiatrowymi.

Cały zespół wyróżnia się wysokim poziomem zaangażowania, efektywną komunikacją i sprawną współpracą wewnątrz grupy. Takie podejście pozwala na najwyższy poziom profesjonalizmu w obsłudze klienta i realizacji zleceń o różnym poziomie trudności. Pracownicy Logis Wind propagują zdrowy tryb życia, aktywność sportową i pozytywne spojrzenie do życia. Szanujemy inne zdanie klienta a także osób współpracujących z nami. Stawiamy na bezpieczeństwo w zakresie świadczonych przez nas usług.

W Logis Wind stosujemy różnorodne rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klienta, co w rezultacie przekłada się na udane zakończenie każdego projektu.

Taktyczna organizacja pracy oraz szeroki zakres oferowanych rozwiązań, a także elastyczność w pełni spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Jest to zgodne zarówno z rosnącymi wymaganiami na rynku energii wiatrowej, jak i z zależnościami od komplementarnych usług związanych z branżą OZE. Uważamy że energia odnawialna powinna być priorytetem dla naszego kraju i każdego, kto myśli o przyszłości naszej planety.

Twój pomysł a nasze rozwiązanie lub Twoje rozwiązanie a nasze wykonanie.

www.logiswind.pl

Lotos Petrobaltic S.A.

Spółka LOTOS Petrobaltic S.A. realizuje strategiczne cele Grupy Kapitałowej LOTOS w obszarze poszukiwań i wydobycia węglowodorów na Bałtyku.
LOTOS Petrobaltic to jedyne polskie przedsiębiorstwo górnicze zajmujące się od 30 lat poszukiwaniem i eksploatacją złóż ropy i gazu na polskim szelfie Morza Bałtyckiego oraz kompleksową obsługą logistyczną offshore, obsługą badań morza (w tym geotechnicznymi badaniami dna morza dla celów posadowienia masztów elektrowni wiatrowych) oraz zarządzaniem flotą.
Koncesje LOTOS Petrobalticu na poszukiwanie i rozpoznawanie złóż ropy naftowej i gazu ziemnego obejmują trzy obszary o łącznej powierzchni 3177 kilometrów kwadratowych. Leżą one we wschodniej części terytorium morskiego RP. Spółka LOTOS Petrobaltic oraz jej spółka zależna mają też dwie koncesje na wydobywanie kopalin ze złóż B3 i B8, które są aktualnie eksploatowane.
Majątek produkcyjny grupy kapitałowej LOTOS Petrobaltic tworzy pięć platform: dwie platformy wiertnicze i trzy platformy eksploatacyjne (w tym bezzałogowa platforma PG-1), wielozadaniowe holowniki (w tym statek PSV dostosowany pod kątem badań geofizycznych – posiada m.in. wiertnię, dzięki czemu może świadczyć usługi dla zewnętrznych podmiotów wchodzących na rynek farm wiatrowych), statki dozorowe i ratownicze, zbiornikowiec oraz baza lądowa z nabrzeżem przeładunkowym w Gdańsku.

www.lotospetrobaltic.pl

Luneos Green Energy Sp. z o.o.

Luneos to wiodący w Polsce dostawca rozwiązań transformacji energetycznej dla przedsiębiorstw w modelu as a service. Oferuje produkty i rozwiązania OZE w modelu as a service (rozliczanie abonamentem), obejmujące kompleksową usługę przygotowania, finansowania, realizacji oraz obsługi serwisowej inwestycji w obszarze instalacji fotowoltaicznych, magazynowania energii, oświetlenia LED, instalacji kogeneracyjnych oraz pomp ciepła pozwalające naszym klientom osiągnięcie oszczędności w kosztach energii oraz zmniejszenia śladu węglowego. Produkty są dostępne także w postaci pakietu NEW ENERGY, gdzie korzyści wzajemnie się uzupełniają.

Luneos współpracuje z SUSI Partners – szwajcarskim funduszem z siedzibą w Zurychu, finansującym projekty redukujące ślad węglowy, który zainwestował już ponad 1 mld euro w efektywność energetyczną i energię odnawialną. W ramach tej współpracy, dla przedsiębiorstw planujących zmniejszyć swój ślad węglowy Luneos przygotowuje rozwiązania w unikalnym modelu as-a-service. Ten model daje przedsiębiorstwom m.in. możliwość transformacji energetycznej bez nakładów inwestycyjnych (abonament).

Kolejnym krokiem realizowanym przez Luneos jest budowa farm fotowoltaicznych i farm wiatrowych o skali przemysłowej w ramach Luneos Green Energy – joint venture z SUSI Partners. Celem tych prac jest zbudowanie portfela własnych aktywów i rozpoczęcie działalności w charakterze dostawcy energii odnawialnej.

www.luneos.pl

Marsh Sp. z o.o.

Marsh jest światowym liderem w dziedzinie zarządzania ryzykiem i ubezpieczeń majątkowych. Poprzez definiowanie, projektowanie i dostarczanie innowacyjnych rozwiązań branżowych Marsh pomaga swoim Klientom rozwijać ich biznes w bezpiecznym środowisku. Nasz sukces tworzy około 26 000 profesjonalistów z ponad 130 krajów. Firma należy do Marsh & McLennan Companies (NYSE: MMC), grupy wiodących na rynku dostawców specjalistycznych usług, które obejmują doradztwo i tworzenie rozwiązań w obszarach takich jak zarządzanie ryzykiem, strategia usług finansowych czy zarządzanie zasobami ludzkimi. W skład grupy zatrudniającej 55 000 pracowników na całym świecie i osiągającej roczne przychody na poziomie przekraczającym $12 miliardów wchodzą także globalni liderzy w obszarze reasekuracji (Guy Carpenter), doradztwa związanego z szeroko pojętym zarządzaniem zasobami ludzkimi (Mercer) oraz konsultingu w ramach strategii usług finansowych (Oliver Wyman). Marsh, jako broker ubezpieczeniowy i reasekuracyjny jest obecny w Polsce od 1992 roku. Aktualnie firma obsługuje ponad 1400 klientów z różnych sektorów gospodarki – przedsiębiorstwa średniej i dużej wielkości, podmioty publiczne, stowarzyszenia, organizacje świadczące usługi specjalistyczne oraz osoby prywatne. W ciągu ostatnich kilku lat Marsh zaangażowany był w Polsce przy projektach wiatrowych o łącznej mocy przekraczających 1.000 MW.

www.marsh.pl

Morska Agencja Gdynia Sp. z o.o.

Morska Agencja Gdynia jest jednym z najdłużej obecnych na polskim rynku przedsiębiorstw z branży transportu i logistyki. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i kreatywności naszych pracowników, Morska Agencja Gdynia to marka, z którą współpracują eksporterzy i importerzy z całego świata, armatorzy, linie żeglugowe, spedytorzy, porty, urzędy morskie, celne i zagraniczne, banki i instytucje finansowe, a także ubezpieczyciele. Organizujemy transport drogowo-morski kilkunastu tysięcy kontenerów w ciągu roku. Frachtujemy statki, aranżujemy przewóz drogowy i kolejowy. Zajmujemy się logistyką elementów elektrowni wiatrowych zarówno lądowych jak i morskich, sztukami ciężkimi i ponadgabarytowymi, ładunkami sypkimi, płynnymi, drobnicą. Klientom zapewniamy składowanie i dystrybucje powierzonych ładunków w nowoczesnych obiektach magazynowych i składach celnych, oferując również powierzchnie biurowe na wynajem. Aranżujemy transporty sztuk ponadgabarytowych przy użyciu pontonów, barek, specjalistycznych statków i samochodów. Mamy własną flotę samochodową, ale współpracujemy też z profesjonalnymi przewoźnikami w Polsce i za granicą. Nasz doświadczony zespół agencyjny przez całą dobę pozostaje do dyspozycji armatorów i załóg statków zawijających do wszystkich polskich portów w tym statków do obsługi lądowych i morskich farm wiatrowych. Świadczymy również usługi celne, zapewniając klientom profesjonalne odprawy ładunków zarówno w portach, jak i we własnych składach celnych. MAG ma ogromny wkład w logistyczne rozwiązania dla dużych projektów w branży energetyki wiatrowej, w tym również offshore w Polsce. Do naszych sukcesów można dodać obsługę logistyczną pierwszych i największych farm wiatrowych w kraju. Kompleksowo organizujemy tak złożone przedsięwzięcia, jakimi są przeładunki turbin w portach, a także ich transport morski i lądowy. Z naszych usług korzystają najwięksi producenci turbin wiatrowych na świecie.

www.mag.pl/pl

MEGA S.A.

Mega S.A. jest profesjonalnym przedsiębiorstwem budowlano-energetycznym wyspecjalizowanym w kompleksowej realizacji obiektów przemysłowych, użyteczności publicznej, mieszkaniowych, wojskowych oraz prac energetycznych, w pełnym zakresie napięć. Obecnie zatrudnia 181 pracowników, a średni obrót roczny za ostatnie trzy lata wyniósł 165 milionów złotych netto. Powstała w roku 1937, obecny Prezes Andrzej Szulist jest już trzecim pokoleniem zarządzającym firmą. Mega S.A. specjalizuje się w kompleksowej realizacji farm wiatrowych na terenie całego kraju i w szczególności oferuje: wykonanie robót budowlanych, dróg dojazdowych, wykonanie placów montażowych oraz fundamentów, wykonanie robót elektroenergetycznych łącznie z uruchomieniem (linie kablowe i światłowodowe, stacje energetyczne, układy pomiarowe). W sumie  Mega S.A. zrealizowała infrastrukturę dla farm wiatrowych o mocy ponad 600 MW. Firma wykonała również projekt Unikowice II, w którego zakres, poza pracami budowlanymi i elektrycznymi, wchodziła dostawa i montaż 2 turbin o mocy 2,5 MW każda.

www.megasa.pl

MEWO S.A.

W MEWO odkrywamy spectrum tajemnic środowiska morskiego, podziwiając jego różnorodność i bogactwo. Działamy w poszanowaniu natury, z bezkompromisową troską o ludzi i z wykorzystaniem zaawansowanych technologii. Zebrane, przeanalizowane i zinterpretowane przez nas dane służą wielowymiarowym projektom, prowadzonym na morzu.

Od blisko dwóch dekad świadczymy kompleksowe usługi w zakresie pomiarów geofizycznych i geotechnicznych, badań środowiskowych oraz inspekcji infrastruktury podwodnej. Dysponujemy najlepszym na świecie sprzętem badawczo-pomiarowym, opartym na zaawansowanej technologii. Możemy się poszczycić wyspecjalizowanym zespołem pomiarowo-badawczym, wewnętrznym zapleczem technicznym, współpracujemy również z uczelniami wyższymi i instytucjami naukowymi. Stawiamy na ich ciągły rozwój, samodoskonalenie i dążenie do bycia bezkonkurencyjnymi profesjonalistami w swoim fachu. Nasz zespół stanowi ponad dwustu specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w branży offshore. Podczas prowadzonych prac, często obarczonych dużym ryzykiem, kierujemy się międzynarodowymi standardami w zakresie bezpieczeństwa i jakości, przy pełnym zaangażowaniu w ochronę środowiska. Dzięki specjalistycznej wiedzy na temat aspektów geofizycznych, geotechnicznych i środowiskowych, jesteśmy w stanie dostarczyć zintegrowane badania, pomiary i analizy do wielopłaszczyznowych projektów inwestycyjnych na morzu.

 

 

www.mewo.eu

MYTILINEOS Energy & Metals 

MYTILINEOS Energy & Metals jest globalną spółką przemysłową i energetyczną obejmującą dwa sektory biznesowe: Energetykę i Metalurgię. Firma jest strategicznie pozycjonowana na czele transformacji energetycznej jako zintegrowane przedsiębiorstwo użyteczności publicznej, a jednocześnie jest już punktem odniesienia dla konkurencyjnej zielonej metalurgii na poziomie europejskim i światowym.

W sektorze energetycznym MYTILINEOS jest największą grecką firmą prywatną, działającą w całym spektrum energii. Stanowi zintegrowane przedsiębiorstwo energetyczne na poziomie międzynarodowym, od rozwoju, projektowania i budowy projektów infrastruktury elektroenergetycznej, po detaliczne dostawy energii elektrycznej i gazu ziemnego. MYTILINEOS jest globalnym producentem i wykonawcą projektów związanych z energią słoneczną i magazynowaniem energii, dostarczając niezawodne rozwiązania w całym spektrum rozwoju projektu, od samodzielnych projektów po złożone systemy hybrydowe. Łączna moc międzynarodowego portfela OZE przyspiesza, obejmując projekty w kilku krajach i na różnych etapach rozwoju o mocy ponad 11,9 GW.

W branży metalurgicznej firma prowadzi pionowo zintegrowaną jednostkę produkcji boksytu, tlenku glinu i aluminium pierwotnego w całej UE z prywatnymi obiektami portowymi i największą jednostką kogeneracji energii elektrycznej. Zdolności produkcyjne zakładów aluminium wynoszą ponad 190 000 ton alumiunium i 860 000 ton tlenku glinku.

www.mytilineos.com

Nomad Electric Sp. z o.o.

Electric jest jednym z największych dostawców kompleksowych usług z zakresu projektowania, budowy oraz serwisowania instalacji PV w Polsce. Oprócz realizacji farm fotowoltaicznych w modelu EPC, Nomad Electric specjalizuje się w usługach utrzymania ruchu, przeglądów gwarancyjnych i naprawczych. Spółka zawarła kontrakty na obsługę techniczną (utrzymanie ruchu i serwis, tzw. O&M, Operations & Maintenance) instalacji wielkoskalowych o łącznej mocy ponad 800 MW, co czyni ją liderem tego segmentu w Polsce. Nomad Electric zapewnia kompleksowe usługi obejmujące monitoring 24/7, konserwację, przeglądy oraz serwis naprawczy instalacji. Firma również oferuje własne oprogramowanie klasy SCADA do zarządzania instalacjami fotowoltaicznymi (Nomad NX).
Realizując strategię rozwoju, Nomad Electric planuje rozszerzyć działalność w zakresie budowy elektrowni wiatrowych o usługę analizy formalno-prawnej oraz usługę przygotowania projektów farm wraz ze stacjami abonenckimi (GPO). Docelowo Nomad Electric zamierza rozbudować swoją ofertę o generalne wykonawstwo farm wiatrowych w formule EPC.

www.nomadelectric.com/pl

Norg Tech International Sp. z o.o.

Od 2022 roku NorgTech International realizuje koncepcję Service-Plus dla sektora energii odnawialnej, oferując przyszłościowe innowacje mające pozytywny wpływ na planetę. Nasz zespół jest pasjonatem technologii wiatrowych i innych odnawialnych źródeł energii i niestrudzenie pracuje, wspierając pracę producentów OEM, deweloperów i innych wykonawców, których obsługujemy. Jesteśmy głęboko przekonani, że energia odnawialna jest drogą do bardziej ekologicznego jutra. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić naszym partnerom kreatywne usługi zaprojektowane w celu dostarczania opłacalnych rozwiązań. Kierując się naszym zaangażowaniem w dostarczanie wysokiej jakości, wpływowych usług, robimy wszystko, co w naszej mocy, aby być na bieżąco z najnowocześniejszą technologią i postępem w branży poprzez ciągłe szkolenia i czerpanie z naszej wiedzy opartej na dziesięcioleciach połączonego doświadczenia.
Nasza misja:
Naszą misją jest opracowanie kreatywnego rozwiązania service-plus. U podstaw naszej pracy leży zaangażowanie w budowanie jaśniejszej, lepszej przyszłości dla naszej planety i całej ludzkości. Współpracujemy z firmami, którzy zgadzają się z naszą wizją i zaangażowaniem w rozwiązania w zakresie energii odnawialnej. Zapewniając im szeroki asortyment wsparcia mającego na celu ulepszenie i rozszerzenie technologii, możemy pomóc im zaoszczędzić pieniądze, czas i zasoby. Oferujemy szeroką gamę wysoce specjalistycznych rozwiązań, w tym instalacje producenta, modernizacje konserwacyjne i łączenie różnych innych usług w celu oszczędności kosztów i czasu: to właśnie nazywamy naszą koncepcją Service-Plus.
Nasze zaangażowanie:
Staramy się być w czołówce rynku, codziennie stawiając sobie ambitne cele, które prowadzą nas do inteligentniejszych rozwiązań dla lepszego jutra. W NorgTech International bezpieczeństwo jest najważniejsze; priorytetowo traktujemy zdrowie, bezpieczeństwo i środowisko (HSE), zapewniając odpowiednie przeszkolenie wszystkich techników. Współpracujemy z nowoczesnymi firmami, aby tworzyć niesamowite rozwiązania, które odważą się bezpiecznie i skutecznie przesuwać granice nowoczesnej energii odnawialnej.

www.linkedin.com/company/norgtech-int

Norton Rose Fulbright Dyczkowski i Wspólnicy, Sp.k.

Norton Rose Fulbright jest globalną firmą prawniczą. Świadczymy pełny zakres usług prawnych na rzecz wiodących, globalnych przedsiębiorstw i instytucji finansowych. Współpracujemy z ponad 3.000 prawników na całym świecie. Posiadamy biura w ponad 50 miastach w Europie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Ameryce Łacińskiej, Azji, Australii, Afryce oraz na Bliskim Wschodzie.

Warszawski zespół kancelarii Norton Rose Fulbright, liczący ponad 40 prawników, doradza wielu globalnym instytucjom finansowym i klientom korporacyjnym, a także największym polskim spółkom i organizacjom rządowym.Codziennie korzystamy z europejskich i globalnych zasobów Norton Rose Fulbright, aby oferować naszym klientom kompleksowy zakres usług.

Nasze polskie biuro specjalizuje się w zakresie prawa energetycznego, polskiego i międzynarodowego prawa związanego z bankowością i finansami, prawem korporacyjnym (w tym w zakresie fuzji i przejęć, private equity oraz papierach wartościowych), prawem nieruchomościowym, jak również w zakresie zagadnień regulacyjnych i różnego typu sporach sądowych.

www.nortonrosefulbright.com/en-pl

Octo Legal Korolczuk Latkowski Opoka Wesołowski Witecki sp. j.

Octo Legal jest wiodącą polską kancelarią prawną znaną z kompleksowego doradztwa regulacyjnego świadczonego na rzecz podmiotów działających w sektorze energetycznym, gazowym oraz paliw płynnych, a także inwestorów i wykonawców inwestycji energetycznych. Zespół Energy Octo Legal prowadzony przez Macieja Wesołowskiego i Filipa Opokę jest znany i doceniany ze względu na dobre wyczucie aspektów technicznych i biznesowych  związanych z działalnością klientów oraz umiejętność łączenia tej wiedzy z doradztwem prawnym. Dzięki temu zespół jest zdolny do podejmowania się trudnych lub precedensowych  spraw. W ostatnich latach praca zespołu ogniskowała się między innymi na takich tematach jak offshore, magazyny energii, nowy model rynku energetycznego czy energetyka jądrowa. Członkowie zespołu Octo Legal są współautorami komentarza do dyrektywy OZE oraz Prawa energetycznego,  wielu publikacji naukowych oraz publicystycznych, a także prowadzili liczne szkolenia i wykłady na polskich i zagranicznych uczelniach. Wchodzą również w skład Stowarzyszenia Prawników Prawa Energetycznego.

www.octolegal.com

Offshore Wind Consultants Ltd.

Offshore Wind Consultants (OWC), część grupy kapitałowej AqualisBraemar, jest wyspecjalizowanym doradcą technicznym, firmą inżynierską konsultantem zarządzania projektami zapewniającego niezależne usługi dla branży morskiej energetyki wiatrowej. Naszym celem jest zapewnienie optymalnych usług w zrównoważony sposób, działając w sektorze energetycznym na wszystkich morzach świata, aby zmniejszyć ryzyko i stymulować transformację energetyczną. Wspieramy deweloperów i inwestorów podczas rozwoju i realizacji wspomnianych projektów i inwestycji energetyki odnawialnej na wszystkich światowych rynkach, obecnie koncentrując się mocno na Polsce. OWC ma duże doświadczenie w branży, sięgające czasów pierwszego projektu morskiej farmy wiatrowej, a kluczowi członkowie zespołu byli do tej pory zaangażowani w większość projektów dotyczących morskich farm na całym świecie. Od momentu powstania OWC wykonało zlecenia obejmujące ponad 60 GW, co przekłada się na ponad 80 projektów na różnych rynkach. Współpracujemy z deweloperami, właścicielami projektów, inwestorami, instytucjami rządowymi i podmiotami finansującymi, aby urzeczywistnić morską energetykę wiatrową.

www.owcltd.com

Orlen Energia Sp. z o.o.

ORLEN Energia koordynuje handel hurtowy energią elektryczną, prawami majątkowymi, gwarancjami pochodzenia oraz obowiązkami mocowymi w ramach wtórnego rynku mocy. Spółka pełni też funkcję operatora handlowo-technicznego na potrzeby wszystkich spółek Grupy ORLEN.

ORLEN Energia jest częścią stabilnego koncernu multienergetycznego, dzięki czemu może sprostać dynamicznym zmianom na rynku energii, a co za tym idzie, być również rzetelnym partnerem w biznesie. Istotnym obszarem działalności ORLEN Energia jest kompleksowe zarządzanie portfelem energii elektrycznej dla spółek Grupy ORLEN i nie tylko. Nasze usługi to m.in.:

  • współtworzenie strategii handlowej i zabezpieczenie portfela,
  • zarządzanie ryzykiem,
  • kompletna obsługa wytwórców energii.
energia.orlen.pl

Pad Res Development sp. z o.o.

PAD RES to polski deweloper czystej energii, który specjalizuje się w projektach związanych z energią odnawialną, inwestycjami infrastrukturalnymi oraz nieruchomościami komercyjnymi. Założona w 2010 roku firma z powodzeniem zarządza rozwojem swoich inwestycji od podstaw do etapu „gotowy do budowy” lub „gotowy do eksploatacji”. We wrześniu 2021 roku większość udziałów PAD RES zostało objętych przez Griffin Capital Partners i Kajima Europe. Grupa planuje koncentrować się na dalszym rozwoju portfela PAD RES, na który składają się inwestycje w projekty fotowoltaiczne i wiatrowe na różnym etapie zaawansowania, zarówno w fazie deweloperskiej, jak i gotowe do budowy, których łączna zabezpieczona moc przyłączeniowa przekroczy 1 GW. Takie portfolio stawia platformę w czołówce rozwijającego się krajowego sektora energii odnawialnej.

www.pad-res.pl

P&Q Sp. z o.o.

Projektujemy, budujemy, integrujemy i uruchamiamy obiekty energetyczne oraz przemysłowe pod klucz. Dzielimy się z naszymi Klientami ekspercką wiedzą doradzając im na każdym etapie inwestycji energetycznych oraz przemysłowych, począwszy od wyboru lokalizacji poprzez dewelopment, projektowanie, realizację, aż po okres eksploatacji, wliczając w to modernizację i decomissioning urządzeń. Świadczymy usługę kompleksowego zarządzania aktywami przemysłowymi oraz energetycznymi, zarówno w zakresie technicznym (O&M), jak i finansowym.

www.pandq.pl

PGE Baltica sp. z o.o.

PGE Baltica została powołana w styczniu 2019 roku, jako spółka odpowiedzialna za realizację Programu Offshore w Grupie Kapitałowej PGE. Koordynuje przygotowania do budowy trzech farm wiatrowych:
• Elektrowni Wiatrowej Baltica-1 (EWB1), o mocy maksymalnie do 900 MW.
• Elektrowni Wiatrowej Baltica-2 (EWB2), która w styczniu 2019 roku otrzymała od PSE propozycję technicznych warunków przyłączenia do KSE dla 1498 MW.
• Elektrowni Wiatrowej Baltica-3 (EWB3) z umową przyłączeniową z PSE na 1045 MW.
Właścicielem PGE Baltica i spółek celowych jest PGE SA. PGE Baltica do 2030 roku planuje wybudować morskie farmy wiatrowe w polskiej części Bałtyku. Ich łączna maksymalna moc wyniesie 2,5 GW.

www.gkpge.pl/pge-baltica

Potegowo Mashav Sp. z o.o. (z grupy spółek Mashav)

Potegowo Mashav to spółka joint venture firm CERAC (http://www.cerac.eu/), niezależnego producenta energii (aktywna w Polsce od 2009 roku) oraz Israel Infrastructure Fund (http://www.iif.co.il) i innych międzynarodowych instytucji finansowych. W Polsce Mashav realizuje obecnie projekt wiatrowy o mocy 220 MW a w portfolio ma projekty aktualnie eksploatowane, rozwinięte i sprzedane a także te w przygotowaniu. Spółka bazuje na wieloletnich doświadczeniach oraz wiedzy w finansowaniu, rozwijaniu i zarządzaniu projektami wiatrowymi. Mashav współpracuje z największymi firmami budowlanymi, dostawcami turbin, firmami prawniczymi oraz instytucjami finansowymi działającymi na rynku.

www.mashavenergia.com

PROJMORS Biuro Projektów Budownictwa Morskiego Sp. z o.o.

PROJMORS to jedno z najstarszych biur projektowych w Polsce. Specjalizujemy się w projektowaniu hydrotechnicznym, w tym morskiej energetyki wiatrowej oraz projektowaniu obiektów przemysłowych, publicznych i wojskowych.
Naszymi klientami są niemal wszyscy inwestorzy morskiej energetyki wiatrowej w Polsce, światowe biura consultingowe, porty, stocznie, urzędy morskie, a także wojsko, policja i organizacje zarządzające infrastrukturą obronności kraju i infrastrukturą NATO. PROJMORS w swojej historii dostarczał usługi w wielu lokalizacjach na całym świecie. Aktualnie jesteśmy obecni na rynkach zagranicznych m.in. poprzez działalność naszych oddziałów w Indiach i Nigerii.

www.projmors.pl

Przedsiębiorstwo Geologiczne Geoprojekt Szczecin Sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo Geologiczne „Geoprojekt Szczecin” Spółka z o.o. posiada 65-letnie doświadczenie w realizacji badań geologiczno-inżynierskich i geotechnicznych.  Obecnie jesteśmy zaangażowani w badania podłoża dla Morskich Farm Wiatrowych w Polsce jak i w Niemczech.  Doświadczona kadra oraz nowoczesny sprzęt pozwala na realizację najtrudniejszych projektów w zakresie rozpoznania podłoża.

www.geoprojekt.szczecin.pl

Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe El Professional Mariusz Maszota

Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe „El Professional” Mariusz Maszota działa na rynku od 1998 roku. Podstawową naszą działalnością są prace elektryczne i elektroinstalacyjne, budownictwo elektroenergetyczne, telekomunikacyjne i przemysłowe. Projektujemy i wykonujemy sieci napowietrzne i kablowe wysokiego, średniego oraz niskiego napięcia, oświetlenie zewnętrzne, stacje transformatorowe 15/0,4kV (również wynajem) oraz 110/15kV , instalacje elektryczne oraz teletechniczne. Realizujemy przyłącza średnich oraz wysokich napięć farm fotowoltaicznych i wiatrowych. Zajmujemy się również kompleksową obsługą farm wiatrowych i fotowoltaicznych od projektu do uruchomienia, wraz z serwisem eksploatacyjnym. Wykonujemy horyzontalne przewierty sterowane tj. bezwykopowe przejścia pod przeszkodami terenowymi. Jesteśmy partnerem jednego z największych na świecie producentów portowych urządzeń dźwigowych. Montujemy wielkogabarytowe urządzenia dźwigowe, które pracują w portach na całym świecie, w zakresie montażu konstrukcji stalowych wraz z uzbrojeniem w instalacje.

www.elprofessional.pl

PwC Advisory Sp. z o.o. Sp.k.

PwC jest firmą świadczącą profesjonalne w zakresie doradztwa biznesowego jak i podatkowo-księgowego.

Aktywność PwC na rynku energii odnawialnej w Polsce sięga już kilkunastu lat. Podstawą naszej działalności na tym rynku jest doradztwo w zakresie M&A (Sprzedaż / Zakup aktywów), zawiązywanie umów sprzedaży energii (PPA / cPPA), pozyskiwanie finansowania, doradztwo strategiczne, doradztwo w zakresie aukcji OZE, analiza bankowalności projektów inwestycyjnych, prognozy rynkowe. Praktyka doradztwa biznesowego dla elektroenergetyki w PwC kierowana jest przez Dorotę Dębińską-Pokorską.

www.pwc.pl

Remontowa Shipbuilding S.A.

Remontowa Shipbuilding S.A. jest jedną dwóch stoczni należących do Remontowa Holding S.A. – największej stoczniowej grupy kapitałowej w Polsce i jednej z większych w Europie. Współdziałanie w ramach Holdingu daje możliwości kompleksowych rozwiązań technicznych, których finalnym produktem są w pełni wyposażone statki. Remontowa Holding S.A. składa się z 22 firm, do której należą wspomniane dwie stocznie – Remontowa Shipbuilding, Remontowa Shiprepair, biuro projektowe Remontowa Marine Design & Consulting oraz pozostałe firmy odpowiedzialne za urządzenia, systemy oraz prace: elektryczne, hydrauliczne, LNG, malowania oraz wyposażenia.
Remontowa Shipbuilding S.A. specjalizuje się w budowie jednostek: offshore (AHTS, PSV, ERRV, MPV), towarowych (kontenerowce, jednostki specjalistyczne do transportu elementów wielkogabarytowych, gazowce LNG/LPG/LEG), promów pasażersko-samochodowych, statków wielozadaniowych (patrolowce, hydrograficzne, wielofunkcyjne do stawiania boi, badawcze, holowniki), okrętów wojskowych oraz statków rybackich. Podczas 77 lat działalności stocznia dostarczyła do klientów z całego świata ponad 1000 w pełni wyposażonych jednostek.
Remontowa Shipbuilding S.A. w ciągu ostatnich 20 lat dostarczyła ponad 50 jednostek na potrzeby sektora offshore, w tym jednostkę do układania kabli podmorskich do budowy morskich farm wiatrowych.

www.remontowa-rsb.pl

Rønne Havn A/S

Rønne Havn A/S to duży port handlowy na wyspie Bornholm o doskonałej lokalizacji i wielkim potencjale, skoncentrowany na usługach morskich i usługach dla przemysłu offshore.

 

www.roennehavn.dk

Scada International Sp. z o.o.

SCADA International wspiera sektor energii odnawialnej dzięki niezrównanej wiedzy SCADA. Nasi wysoko wykwalifikowani specjaliści wspierają pełny łańcuch wartości SCADA, a my działamy jako zaufany partner, od kontroli i projektowania, po produkcję i instalację sprzętu, nadzór i konserwację. Nasze inteligentne rozwiązania sprawiają, że wiarygodne dane z różnych źródeł są dostępne klientom na całym świecie w czasie rzeczywistym. Staramy się minimalizować złożoność i dostarczać naszym klientom rozwiązania optymalizujące wydajność i konkurencyjność.

scada-international.com

Scatec Solutions Poland Sp. z o.o.

Scatec jest wiodącym producentem energii odnawialnej, dostarczającym przystępną cenowo i czystą energię na całym świecie. Jako długofalowy gracz, Scatec opracowuje, buduje, posiada i eksploatuje elektrownie słoneczne, wiatrowe i wodne oraz rozwiązania w zakresie magazynowania energii. Scatec posiada ponad 3,5 GW mocy w eksploatacji i w budowie na czterech kontynentach oraz zatrudnia ponad 600 pracowników. Celem firmy jest osiągnięcie do końca 2025 roku 15 GW mocy w eksploatacji lub w budowie. Scatec ma główną siedzibę w Oslo, w Norwegii i jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Oslo pod symbolem ‘SCATC’.

www.scatec.com

Schönherr Halwa S.K.

Warszawskie biuro Schoenherr prowadzi kompleksową praktykę w zakresie fuzji i przejęć, rynków kapitałowych, bankowości i finansów, nieruchomości, prawa energetycznego i prawa pracy. Nasz zespół prawników doradza klientom krajowym i międzynarodowym w zakresie inwestycji w Polsce oraz transakcji transgranicznych. Mamy szczególne doświadczenie w zakresie fuzji i przejęć, joint venture, private equity, prywatyzacji, przejęć publicznych, pierwszych ofert publicznych, nabywania, sprzedaży i rozwoju nieruchomości, finansowania projektów m&a i nieruchomościowych. Lista naszych klientów obejmuje krajowe i międzynarodowe grupy korporacyjne z różnych branż, w tym banki, deweloperów nieruchomości, fundusze inwestycyjne, fundusze private equity, producentów, dystrybutorów i firmy przemysłowe.

www.schoenherr.eu

Sea Wind Polska Sp. z o.o.

Sea Wind Polska Sp. z o.o. została założona w połowie 2018 roku jako firma zajmująca się rozwojem i zarządzaniem projektami w Polsce w ramach grupy Sea Wind.
Sea Wind Holding AG (SWH AG) w Vaduz, Liechtenstein jest odnoszącym sukcesy przedsiębiorstwem inwestycyjnym koncentrującym się na morskich projektach energetyki wiatrowej (OWE) na Morzu Północnym i Bałtyckim (np. Projekt Baltic Eagle OWE).
SWH AG jest 100% udziałowcem Sea Wind Management GmbH (SWM) w Hamburgu, Niemcy. Zatrudnia najwyższej klasy zespół specjalistów odpowiedzialny za cały proces inwestycyjny, począwszy od uzyskania pozwoleń, aż do etapu gotowości projektu do realizacji.
Sea Wind Polska Sp. z o. o. z siedzibą w Gdyni korzysta z doświadczenia SWM. Rozwijający się polski zespół wyspecjalizowanego personelu z dużym doświadczeniem w opracowywaniu projektów MEW dla polskiego Bałtyku jest odpowiedzialny za wszystkie etapy fazy rozwojowej OWE aż do uzyskania pozwolenia na budowę i przygotowania procesu wdrażania.

www.seawind.eu

Spaczyński, Szczepaniak i Wspólnicy Sp.k.

SSW Spaczyński, Szczepaniak i Wspólnicy oferuje kompleksowe usługi prawne, podatkowe i biznesowe dla firm ze wszystkich sektorów gospodarki. Kancelaria należy do wiodących polskich firm prawniczych, a dzięki stowarzyszeniu z międzynarodową siecią TAGLaw zrzeszającą niezależne kancelarie prawne na całym świecie, zapewnia klientom doradztwo prawników w 150 biurach w ponad 85 krajach na świecie. Kancelaria SSW Spaczyński, Szczepaniak i Wspólnicy oraz indywidualni prawnicy od wielu lat są wyróżniani i rekomendowani przez międzynarodowe rankingi i informatory prawnicze, takie jak Chambers and Partners, The Legal 500 czy IFLR1000.

www.ssw.pl

Statkraft AS

Statkraft jest wiodącą firmą w produkcji hydroenergetyki na świecie oraz największym producentem energii odnawialnej w Europie. Grupa Statkraft produkuje energię wodną, wiatrową, słoneczną i gazową oraz dostarcza energię do systemów sieci ciepłowniczych. Statkraft jest globalną firmą na rynku obrotu energii. Firma zatrudnia 3500 pracowników w 16 krajach. W 2017 roku firma wyprodukowała 62,6 TWh z 19.1 GW zainstalowanej mocy produkcyjnej, jak również 1.1 TWh dla systemów sieci ciepłowniczych z 0,8 GW zainstalowanej mocy produkcyjnej – wytwarzając łącznie zysk EBITDA na poziomie 14,4 mld NOK.
Statkraft odgrywa wiodącą rolę w przechodzeniu na przyszłościową gospodarkę niskoemisyjną, a także w zwiększeniu stopnia rozwoju elektryfikacji społeczeństw. Jesteśmy zaangażowani przy opracowywaniu i zarządzaniu rozwiązań energetyki zielonej, inteligentnej i dochodowej. Statkraft łączy znajomość rynku branży energetycznej i ekspertyzę w dziedzinie obsługi i użytkowania (O&M) wraz z unikalnym portfolio energetycznym, który tworzy wartości dodatnie dla właściciela jak i dla społeczeństw, w których działamy. Poprzez naszą działalność napędzamy zieloną przyszłość.
Ambicją naszej firmy jest to, aby stać się wiodącym deweloperem zyskownych projektów energetyki wiatrowej na lądzie i energetyki słonecznej. Oznacza to wzięcie na siebie znacznie większej ilości projektów i wprowadzenie logiki modelu projektów inwestycyjnych typu build-sell-operate, co oznacza, że Statkraft inicjuje i rozwija projekty łącznie z szukaniem dróg dojścia na rynek, a następnie sprzedając w nim swoje udziały.
Grupa Statkraft planuje roczne inwestycje w odnawialne źródła energii na poziomie 10 mld NOK w latach 2019-2025. Oprócz znaczących ulepszeń w obrębie energii wodnej na terenie Skandynawii, ambicje firmy to osiągnięcie mocy 6000 MW z lądowych farm wiatrowych oraz 2000 MW z energii słonecznej do 2025 roku. Statkraft ma także ambicje, aby potroić wielkość produkcji energetycznej zarządzanej przez nas w imieniu naszych Partnerów

www.statkraft.com

Szkoła Morska w Gdyni

Początki istnienia Szkoły Morskiej w Gdyni, zwanej dawniej Morskim Ośrodkiem Szkoleniowym, datujemy na wczesne lata dziewięćdziesiąte ubiegłego stulecia. Pierwsze, nieliczne kursy, dedykowane wyłącznie marynarzom, pomnażały się, generowały nowe pomysły, które skutkowały rozwiązaniami dyktowanymi i oczekiwanymi przez rynek szkoleń morskich. Kolejne zmiany dogodniejszych lokalizacji, powiększanie własnego parku sprzętu, szczególnie symulatorów, doprowadziły do zajęcia pozycji niekwestionowanego lidera w ramach prowadzonej działalności. Wszystko to jest uważnie obserwowane i analizowane przez naszych stałych oraz potencjalnych Klientów. I tak doszło do współpracy z firmami skupionymi wokół przemysłu elektrowni wiatrowych stawianych na lądzie i morzu. Aktualnie, po kilku latach pracy, posiadamy prawo używania tytułu certyfikowanego dostawcy szkoleń GWO, prowadząc wszystkie moduły wymagane przez tę Organizację. Kończymy przygotowania do wdrożenia kolejnego Basic Maintenance Training , który przede wszystkim skupia się na praktycznym, technicznym przygotowaniu do pracy na farmach wiatrowych.

www.morska.edu.pl

Taurus Ochrona Group Sp. z o.o.

Taurus Ochrona Group sp. z o.o.- jesteśmy liderem w obszarze usług zabezpieczenia technicznego i w obszarze ochrony osób i mienia, dzięki oferowaniu nowoczesnych rozwiązań wysokiej jakości. Świadczymy szeroki zakres działań począwszy od alarmów, kontroli dostępu, monitoringu systemów alarmowych z dojazdem Grup Interwencyjnych (GI), ochronę fizyczną, konwojowanie oraz ochronę imprez masowych, po  usługi wykonania audytu bezpieczeństwa w firmach, detektywistykę i wynajem Sali Rozmów Niejawnych, gwarantującej możliwość spotkań niejawnych lub wymagającej ochrony informacji np. spotkania zarządów czy rad nadzorczych.
Naszą specjalizacją jest ochrona obiektów przemysłowych, placów budów, obiektów użyteczności publicznej, a także farm wiatrowych i fotowoltaicznych, z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań opartych na usłudze vPatrol i vPatrol Tower. Usługi te pozwalają na zdalną, całodobową kontrolę chronionego obszaru, wykorzystując technikę monitoringu z użyciem zaawansowanej analityki obrazu.

www.taurus-ochrona.pl

TELE–FONIKA Kable S.A. (TF Kable)

Grupa TELE–FONIKA Kable S.A. (TF Kable) znajduje się w światowej czołówce firm branży kablowej, jest trzecim w Europie producentem kabli i przewodów o znaczącym potencjale rozwojowym, ze stuprocentowym polskim kapitałem. Produkty wytwarzane w naszych zakładach znajdują swoich odbiorców w ponad 80 krajach. W swoim asortymencie posiadamy 25 tys. typów kabli. Spółka łączy dobre tradycje przemysłu kablowego w Polsce oraz innowacyjne rozwiązania techniczne. W skład Grupy TELE-FONIKA Kable wchodzi obecnie 8 spółek handlowych odpowiadających za dystrybucję naszych wyrobów na całym świecie, 6 zakładów produkcyjnych (4 zlokalizowane w Polsce, 1 w Serbii, 1 w Ukrainie) oraz Zakład Recyklingu Odpadów Kablowych w Bukownie (Polska).

www.tfkable.com

Teleyard Sp. z o.o.

TELEYARD jako członek grupy TELEMOND Holding należy do najbardziej cenionych w Europie usługodawców w zakresie wykonywania konstrukcji stalowych. Od ponad 50 lat jesteśmy dla naszych klientów niezawodnymi partnerami – gwarantując najwyższe standardy jakościowe oraz zindywidualizowane rozwiązania bez względu na stopień trudności.
Jesteśmy specjalistami w zakresie przetwarzania wysokowytrzymałych drobnoziarnistych stali konstrukcyjnych. W naszych zakładach realizujemy usługi między innymi w zakresie realizacji wszystkich powszechnie stosowanych procedur spawalniczych, cięcia blach i rur, obróbki mechanicznej, lakierowania, montażu i zapewnienia jakości. W zależności od zapotrzebowań klienta wykonujemy konstrukcje stalowe, zarówno jako elementy pojedyncze, jak i złożone moduły.
Współpracujemy z najważniejszymi producentami z branży motoryzacyjnej i maszyn budowlanych.
Od wielu lat klienci darzą nas zaufaniem. Są to np. Liebherr, DEME oraz Volkswagen.

www.telemond-holding.com

Total Wind PL sp. z o.o.

Total Wind PL sp. z o.o. jest międzynarodowym dostawcą kompleksowych usług dla producentów i operatorów turbin wiatrowych od 2005 roku. Specjalizuje się w instalacji, serwisie i konserwacji turbin na lądzie, a historycznie również na morzu.
Od lipca 2023 jest częścią FAMUR (Grupa Grenevia), wraz z którym oferuje kompleksowe rozwiązania dla energetyki wiatrowej.

www.totalwind.pl

TPA Poland

TPA to międzynarodowa grupa konsultingowa oferująca kompleksowe usługi doradztwa biznesowego w 12 państwach Europy CSE.
W Polsce należymy do największych firm doradczych oferujących rozwiązania biznesowe z zakresu doradztwa podatkowego, outsourcingu księgowości i płac, doradztwa dla sektora nieruchomości i doradztwa personalnego, a także audytu i doradztwa biznesowego pod marką Baker Tilly TPA. Naturalnym uzupełnieniem naszych usług jest obsługa prawna, którą oferujemy pod marką Baker Tilly Woroszylska Legal.
Nasi eksperci to ludzie z rozległą wiedzą i umiejętnościami analitycznymi, mający unikatowe doświadczenia projektowe i umiejętności znajdowania twórczych rozwiązań niepowtarzalnych problemów.
Dysponujemy bogatą wiedzą i doświadczeniem projektowym w zakresie kluczowych sektorów gospodarki, m.in. dla firm z sektora energetyki, nieruchomości i budownictwa, produkcji przemysłowej, motoryzacji, a także firm rodzinnych.
TPA Poland, Baker Tilly TPA oraz Baker Tilly Woroszylska Legal są jedynymi reprezentantami Baker Tilly International w Polsce – jednej z największych globalnych sieci niezależnych firm doradczych.

www.tpa-group.pl/pl

Tundra Advisory Sp. z o.o.

Tundra Advisory: od 2008 roku jesteśmy aktywnie obecni na rynku energetyki odnawialnej w Polsce. Posiadamy unikalne doświadczenie we wszystkich fazach rozwoju projektów wiatrowych, od developmentu, poprzez organizację finansowania, budowę, aż po zarządzanie operacyjne, zdobyte podczas realizacji projektów z portfela farm wiatrowych hiszpańskiego funduszu Taiga Mistral. Świadczymy także usługi doradcze dla innych podmiotów dostosowane do indywidualnych potrzeb. Aktualnie nasz doświadczony zespół ekspertów może świadczyć usługi również dla Ciebie.

www.tundraadvisory.com

TÜV NORD Polska Sp. z o.o.

TÜV NORD Polska jest częścią międzynarodowego koncernu TÜV NORD GROUP, który swoją działalność prowadzi w ponad 100 krajach świata już od ponad 150 lat. Jesteśmy obecni na polskim rynku od ponad 25 lat, wspierając z pasją jakość i bezpieczeństwo w wielu obszarach przemysłu, w tym w sektorze odnawialnych źródeł energii.
TÜV NORD wspiera kompleksowo swoich klientów realizując usługi certyfikacji, inspekcji oraz nadzoru dla projektów wiatrowych, tych realizowanych na lądzie, jak i morzu oraz projektów solarnych i fotowoltaicznych. TÜV NORD Polska wspiera klientów w całym cyklu życia inwestycji związanych z energią odnawialną. Nasze laboratoria i inspekcje zapewniają pełen nadzór nad komponentami i urządzeniami w całym łańcuchu dostaw.
Globalne doświadczenia TÜV NORD, wystandaryzowane procedury postępowania oraz interdyscyplinarne i międzynarodowe zespoły zapewniają bezpieczeństwo, pozwalają prowadzić nadzór nad jakością realizowanych inwestycji oraz optymalizować projekty w obszarze odnawialnych źródeł energii.

www.tuv-nord.pl

UKA Polska sp. z o.o.

Grupa UKA jest międzynarodowym deweloperem farm wiatrowych i słonecznych, który od ponad 20 lat rozwija, buduje, jest właścicielem i operatorem farm wiatrowych i słonecznych oraz związanej z nimi infrastruktury. Obecnie Grupa UKA zatrudnia na całym świecie około 750 osób. Z około 60 farmami wiatrowymi podłączonymi do sieci i 1,2 gigawata w procesie wydawania pozwoleń, UKA jest jednym z wiodących niemieckich deweloperów wiatrowych na lądzie, który realizuje również projekty związane z energią słoneczną. Jako dostawca kompleksowych usług, UKA świadczy usługi „pod klucz” od rozwoju greenfield po budowę. Ponadto nasza siostrzana firma UKB zapewnia dostosowane do potrzeb usługi zarządzania zasobami technicznymi i handlowymi dla obiektów energii odnawialnej. UKA rozwija również swoją działalność biznesową w Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej i Europie. Międzynarodowy portfel projektowy Grupy UKA dla projektów wiatrowych i słonecznych obejmuje obecnie ponad dwanaście gigawatów. Nasze dedykowane zespoły w Madrycie, Santiago de Chile i Stanach Zjednoczonych (z biurami w Stuart na Florydzie i Austin w Teksasie) opracowują obiecujące projekty dotyczące energii odnawialnej, a tym samym przyspieszają przejście na czystą i przystępną cenowo energię. Ostatnio UKA weszła na polski rynek.

www.uka-gruppe.de

UL Solutions

Cele związane ze zrównoważonym rozwojem, spadające koszty i postęp technologiczny sprawiły, że energia odnawialna stała się najszybciej rozwijającym się sektorem rynku energetycznego. Globalna wiedza UL Solutions w zakresie usług doradczych w zakresie energii i aktywów, due diligence, testowania i certyfikacji oraz aplikacji oprogramowania w zakresie energii słonecznej, wiatrowej i morskiej energii wiatrowej zapewnia wiedzę potrzebną do certyfikacji produktu lub projektu, analizy wykonalności i projektowania na wczesnym etapie, rozwoju projektu i finansowania , zarządzanie operacyjnymi projektami wiatrowymi i słonecznymi, po wydłużenie czasu życia tych projektów.

Oceniając ponad 300 GW projektów energii odnawialnej, pracowaliśmy z klientami na wszystkich kontynentach, we wszystkich rodzajach złożonych warunków terenowych i klimatycznych. Od małych systemów mikrosieci fotowoltaicznych i systemów magazynowania, które dostarczają energię bliżej odległej wioski, po złożone farmy wiatrowe i fotowoltaiczne na skalę przemysłową, które zasilają korporacje i miasta, UL Solutions może wesprzeć Twój projekt w dowolnym miejscu na świecie.

UL.com/renewables

Vistal Gdynia S.A.

Vistal Gdynia S.A. od prawie 30 lat działa na rynku europejskim, produkując konstrukcje stalowe dla obiektów mostowych, infrastrukturalnych, dźwigów portowych oraz przemysłu offshore. Główna siedziba firmy znajduje się w Gdyni, co daje możliwość dostarczania konstrukcji stalowych zarówno drogą lądową jak i morską do lokalizacji na całym świecie. Zakres oferowanych usług jest szeroki i kompleksowy – rozpoczyna się na fazie projektowania a kończy montażem konstrukcji na budowie. Rodzaj realizowanych projektów to między innymi konstrukcje stalowe kładek pieszo-rowerowych, obiektów mostowych, obiektów przemysłowych, elektrowni wodnych czy platform wiertniczych o zróżnicowanym tonażu i zróżnicowanych gatunkach stali.
Vistal Gdynia S.A. to Grupa Kapitałowa, która dysponuje łącznie 4 zakładami produkcyjnymi oraz 2 nabrzeżami w Gdyni. Zakłady wyposażone są w zaawansowany sprzęt np. maszynę do produkcji belek dwuteowych do wysokości 4 metrów oraz suwnice o udźwigu elementów do 100 ton. Dostęp do morza zapewnia Nabrzeże Węgierskie o długości 490 metrów oraz Nabrzeże Indyjskie, na którym znajduje jedna z najnowocześniejszych hal produkcyjnych w regionie krajów bałtyckich o powierzchni 12 000 m2. Hala wyposażona jest w suwnice o udźwigu do 200 ton dla jednego elementu, a z jej obszaru można załadować konstrukcje o łącznej masie 8 000 ton.
Vistal Gdynia S.A. ma bogate doświadczenia w realizacji projektów na rynku polskim oraz na rynkach zagranicznych (w szczególności w krajach skandynawskich, bałtyckich i w Niemczech). Firmę wyróżnia doświadczona kadra inżynierska, prowadzone najbardziej zaawansowane technologicznie projekty według indywidualnych potrzeb Klientów, wysoka jakość usług oraz znajomość standardów, obowiązujących na rynkach zbytu.

www.vistal.pl

VRTECH BYTTNER

W Polsce ITH Bolting Technology jest reprezentowane wyłącznie przez firmę VRTECH BYTTNER. Firma posiada własne centrum serwisowe na miejscu, a VRTECH BYTTNER oferuje również usługi doradcze i wynajmu narzędzi.

ITH Bolting Technology jest wiodącym na świecie dostawcą narzędzi napinających i dynamicznych do dokręcania i odkręcania przemysłowych połączeń śrubowych większych niż M16. Jako dostawca kompletnego systemu, ITH łączy wysokiej jakości rozwiązania narzędziowe (w tym siłowniki do napinania śrub, hydrauliczne klucze dynamometryczne i zakrętarki do nakrętek), wszechstronną wiedzę inżynierską, innowacyjne elementy złączne i wykwalifikowane usługi w celu uzyskania najlepszego rozwiązania technicznego i ekonomicznego dla partnerów biznesowych.

Jako prywatna firma inżynierska o długoterminowej strategii biznesowej, globalna sieć ITH obejmuje 12 spółek zależnych ITH i ponad 40 przedstawicielstw na całym świecie. Z ponad 200 międzynarodowymi patentami ITH jest jednym z najważniejszych motorów innowacji w przemysłowej technice połączeń śrubowych.

Światowi liderzy przemysłu z sektora energetycznego, offshore i morskiego oraz budownictwa ogólnego ufają know-how i niezawodności ITH Bolting Technology.

https://www.byttner.com

VSB Energie Odnawialne Polska sp. z o.o.

Grupa VSB oferuje kompletne i innowacyjne rozwiązania na rynku energetyki odnawialnej. Od koncepcji, poprzez projektowanie, aż do zarządzania projektami, VSB daje inwestorom oraz partnerom atrakcyjne możliwości pomnażania kapitału. Siedziba główna znajduje się w Dreźnie. Działalność poza granicami Niemiec rozpoczęła się w 2001 roku i od tego czasu Grupa VSB posiada pracowników we Francji, Włoszech, Polsce, Rumunii i w Finlandii. Spółka VSB Energie Odnawialne Polska Sp. z o.o. jest częścią Grupy VSB działającą na rynku polskim. Rozwijamy przyjazne dla środowiska instalacje energetyki wiatrowej oraz fotowoltaiki, które łączą wydajne pozyskiwanie energii wraz z odpowiedzialnym planowaniem przestrzennym. VSB Energie Odnawialne Polska na wyselekcjonowanych terenach rozwija projekty, które pozwolą na pozyskiwanie stabilnych i długoterminowych zysków.

www.vsb.energy

Vulcan Training & Consultancy Sp. z o.o.

Vulcan Training & Consultancy to nowoczesne centrum szkoleniowe, które jako jedyne w Polsce uzyskało akredytację OPITO oraz dodatkowo GWO (Global Wind Organization by DNV-GL) oraz ISO 9001-2015. Centrum wyposażone jest w wieżę do do szkoleń prac na wysokości, poligon p-poż oraz basen do szkoleń offshore wraz z symulatorem helikoptera HUET.
Centrum oferuje szeroką paletę szkoleń zarówno OPITO jak i GWO oraz dzięki nowoczesnemu zapleczu ***Hotel Vulcan wraz z restauracją oraz salą konferencyjną na blisko 400 osób, jest w stanie zrealizować wszelkie event’y oraz szkolenia z szeroko pojętego zakresu BHP.

www.vulcan-tc.pl

Wind Audit Sp. z o.o.

WIND AUDIT specjalizuje się w realizacji niezależnych analiz, kontroli jakości podczas budowy, odbiorów końcowych oraz inspekcji technicznych dedykowanych lądowej i morskiej energetyce wiatrowej, jak również wielkoskalowym elektrowniom fotowoltaicznym. Posiadamy także własne rozwiązania produktowe wspomagające utrzymanie ruchu w energetyce wiatrowej. Firma funkcjonuje od 2015 roku wykonując usługi inspekcyjne na terenie całej Europy.
Nasz zespół składa się z ekspertów branży energetyki wiatrowej, fotowoltaicznej, elektrotechniki, elektroniki, mechaniki, IT i uczenia maszynowego (Machine Learning). Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i profesjonalnym umiejętnościom gwarantujemy wykonanie powierzonych nam projektów na najwyższym poziomie.

www.windaudit.com

Windflower

Windflower należący do Sunflower Sustainable Investments ltd [spółka publiczna notowana na giełdzie TLV]. Sunflower specjalizuje się w prowadzeniu, inicjowaniu, rozwijaniu, finansowaniu, budowie, obsłudze i zarządzaniu projektami energii odnawialnej i magazynowania energii w USA, Polsce i Izraelu

www.sunflower-sit.com/en/

windhunter academy sp. z o.o.

Windhunter_academy to światowy lider w szkoleniach dedykowanych branży energetyki wiatrowej. Jesteśmy w pierwszej piątce największych ośrodków na świecie pod względem ilości wydanych certyfikatów według normy Global Wind Organisation. Szkolimy techników pracujących na turbinach wszystkich  producentów z branży wiatrowej.
W ośrodku z szeroko rozwiniętą infrastrukturą dostarczamy usługi na najwyższym poziomie. Obiekty szkoleniowe dostępne podczas zajęć praktycznych wiernie oddają warunki panujące podczas prac w turbinie wiatrowej. Instruktorzy prowadzący zajęcia to praktycy z wieloletnim stażem. Standard ośrodka i prowadzonych w nim szkoleń weryfikowany jest cyklicznie przez audytorów zewnętrznych reprezentujących Lloyds Register.

windhunteracademy.com

Wind Prospect sp. z o.o.

Wind Prospect to globalna firma doradcza w zakresie zarządzania, inżynierii i rozwoju. Nasz wyspecjalizowany zespół koncentruje się na kwestiach komercyjnych i inwestycyjnych i jest w stanie czerpać z szerokiej puli specjalistycznej wiedzy obejmującej wszystkie aspekty sektorów inżynieryjnego i technologicznego, ze specjalistami w dziedzinie technologii wiatrowych i fotowoltaicznych, energetyki i środowiska oraz procesu inwestycyjnego.
Nasz zespół pracujący w Polsce już od ponad 10 lat, doradzał przy 6,5 GW projektów w Polsce, w tym 3,5 GW Due Diligence, 3,0 GW analiz produktywności oraz ponad 800 MW innych usług technicznych.

www.windprospect.pl

WindSpace Polska Sp. z o.o.

WindSpace posiada doświadczenie w tworzeniu projektów parków wiatrowych. Ze względu na naszą wiedzę i profesjonalizm  tworzymy projekty oparte na minimalnym ryzyku dotyczącym opracowania projektu oraz jego realizacji. W poszukiwaniu niezawodności, doświadczenia i odpowiedzialności stawiamy wysokie wymagania zarówno sobie jak naszym partnerom. Działamy zachowawczo i  precyzyjnie dokładnie analizując każdą fazę projektu. Te wartości pozwalają  tworzyć  najlepszą współpracę, generują rezultaty oraz zapewniają elastyczność potrzebną do realizacji atrakcyjnych projektów energii odnawialnej dla naszych klientów. Działamy głównie na rynku polskim i szwedzkim. WindSpace rozpoczął i w pełni zrealizował dziewięć projektów parków wiatrowych w Polsce o łącznej mocy kilkudziesięciu MW oraz uczestniczy w podobnych projektach w Szwecji w tym także w projekcie Viking”. WindSpace realizuje również projekty elektrowni fotowoltaicznych w Polsce.

www.windspace.dk

WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr sp.k.

Jesteśmy wiodącą polską kancelarią prawną, która świadczy kompleksowe usługi z zakresu kluczowych dziedzin prawa gospodarczego. Wysoki poziom naszych usług odzwierciedlają liczne rekomendacje w polskich i zagranicznych rankingach firm prawniczych.
Od wielu lat doradzamy krajowym i zagranicznym przedsiębiorcom z szeroko rozumianego sektora energetycznego, w którego skład wchodzi sektor elektroenergetyczny (na poziomie wytwarzania, dystrybucji i obrotu), gazowniczy, jak również sektor energetyki odnawialnej, w tym w szczególności wiatrowej.
Ponadto doradzamy przy inwestycjach w nowe moce wytwórcze (kwestie lokalizacyjne, środowiskowe, regulacyjne) oraz asystujemy w relacjach z regulatorami rynku, także w odniesieniu do zagadnień dotyczących nowego systemu aukcyjnego dla OZE. Nasza działalność obejmuje również pomoc klientom w procesach restrukturyzacyjnych w energetyce.
Nasi prawnicy brali udział – z ramienia towarzystw branżowych – w pracach parlamentarnych nad ustawą o odnawialnych źródłach energii oraz nad jej nowelizacją, są też autorami komentarza do ustawy o OZE (wydawnictwo Wolters Kluwer). Na zlecenie Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju doradzali także przy wdrażaniu systemu aukcyjnego w Polsce.

wkb.pl

Zakład Usługowo-Handlowy ELWIKO Stanisław Dropik

Z.U.-H. ELWIKO Stanisław Dropik działa na rynku od 35 lat. Zajmujemy się sprzedażą, montażem i serwisem urządzeń dźwigowych i dźwignicowych. Oferujemy szeroki wybór urządzeń transportu bliskiego, m.in. suwnice, wciągarki, podesty, podnośniki. Przygotowujemy dokumentację dotyczącą stopnia wykorzystania RESURSU utb, także w turbinach wiatrowych oraz wykonujemy przeglądy specjalne.
Nasza firma od 10 lat świadczy usługi związane z pracami serwisowymi na turbinach wiatrowych: konserwacja podestów wiszących, wciągników, suwnic, żurawi, przegląd urządzeń samohamujących BSO i wciągarek Tirak, przegląd i serwis drabin i szyn asekuracyjnych Hailo, HACA, przygotowanie dokumentacji do rejestracji w UDT, asysta konserwatora w badaniach dokonywanych przez UDT.
Posiadamy certyfikacje producentów: Tractel, Hailo, DualLift, PowerClimber, HACA. Ściśle współpracujemy z czołowymi firmami na rynku energetyki wiatrowej.
Wdrożyliśmy system zarządzania jakością PN-EN ISO 9001:2015 oraz PN-N 18001:2004.

www.elwiko.pl
Top