AARSLEFF Sp. z o.o.

AARSLEFF Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Per Aarsleff z siedzibą w Danii. W Polsce firma działa od 1996 roku i zatrudnia około 200 pracowników. Prowadzimy działalność w zakresie projektowania i wykonawstwa specjalistycznych robót geotechnicznych i hydrotechnicznych. W tym obszarze należymy do grona liderów rynku. Naszym atutem jest możliwość korzystania z potencjału i doświadczenia wszystkich firm wchodzących w skład grupy Per Aarsleff działających na całym świecie. Jesteśmy niekwestionowanym liderem polskiego rynku w zakresie technologii żelbetowych pali prefabrykowanych wbijanych. Posiadamy nowoczesny park maszynowy i własną wytwórnię prefabrykatów zlokalizowaną w centrum kraju, co pozwala na sprawną realizację projektów każdej wielkości w dowolnej lokalizacji. Działamy w całej Polsce poprzez sieć Biur Regionalnych i dobrze zorganizowany, mobilny dział wykonawstwa robót oraz własną, specjalistyczną pracownię projektową. Inwestycje związane z energetyką wiatrową zawsze stanowiły dla nas szczególny obszar aktywności potwierdzony wykonaniem  ponad 7 000 fundamentów turbin wiatrowych w Polsce i Europie. Z tego względu w ramach Aarsleff sp. z o.o. funkcjonuje wyspecjalizowany zespół do kompleksowej obsługi projektów związanych z energetyką wiatrową.

www.aarsleff.com.pl

Axpo Polska Sp. z o.o.

1 października 2012 firma EGL przekształciła się w Axpo a EGL Polska w Axpo Polska. Axpo posiadając swoje spółki zależne w większości krajów europejskich i będąc właścicielem ponad 100 elektrowni oraz posiadając długoletnie doświadczenie w międzynarodowym handlu energią jest jedną ze znaczących firm na rynku energii. Axpo Trading oferuje szeroki zakres usług poczynając od analiz rynkowych poprzez zarządzanie portfelem produkcyjnym farm wiatrowych do handlu energią elektryczną i emisji CO2. Zapewniamy naszym klientom wyjątkową elastyczność w tworzeniu i wdrażaniu indywidualnych strategii zakupów i marketingu w obszarach energii, praw majątkowych jak również emisji  CO2.

www.axpo.com

BayWa r.e. renewable energy GmbH

BayWa r.e. renewable energy GmbH (BayWa r.e.) z ponad 700 pracownikami jest jedną z wiodących firm w sektorze energii odnawialnej. BayWa r.e. została założona w 2009 roku i ma główną siedzibę w Monachium. Działa jako spółka holdingowa dla różnych obszarów działania w zakresie energii wiatrowej, energii słonecznej, bioenergii i energii geotermalnej. Działalność BayWa r.e. obejmuje usługi począwszy od rozwoju projektu i realizacji budowy, poprzez handel PV skończywszy na usługach doradczych. Firma obejmuje również całe spektrum profesjonalnych usług doradztwa technicznego, łącznie z obsługą instalacji jak i zarządzaniem ekonomicznym projektów. BayWa r.e. zajmuje się również handlem biometanem. Firma koncentruje się na międzynarodowych rynkach, głownie w Europie i USA.

www.baywa-re.com

Clifford Chance, Janicka, Krużewski, Namiotkiewicz i wspólnicy spółka komandytowa

Clifford Chance to międzynarodowa kancelaria prawnicza z 35 biurami w największych centrach ekonomicznych i finansowych świata. W Polsce jest obecna od 1992 roku. Obecnie w jej biurze warszawskim pracuje ponad 90 prawników zapewniając kompleksową pomoc prawną klientom polskim i zagranicznym. Grupa Energetyki i Ochrony Środowiska Clifford Chance w Warszawie w ciągu ostatnich lat była zaangażowana w wiele projektów o kluczowym znaczeniu dla szeroko rozumianego polskiego sektora energetycznego, w tym w dziedzinie energetyki odnawialnej. Clifford Chance pozostaje nieprzerwanie doradcą czołowych operatorów polskich farm wiatrowych. Począwszy od kwestii wytwarzania energii i uregulowań dotyczących funkcjonowania sieci, po aspekty związane z obrotem i dystrybucją energii – kancelaria oferuje klientom na co dzień zarówno ekspercką wiedzę, jak i ukierunkowane na ich cele biznesowe doradztwo prawne dotyczące ich działalności.

www.cliffordchance.com

Deutsche Windtechnik

Serwis turbin wiatrowych od A do Z. Deutsche Windtechnik jest niezależnym od producenta specjalistą w zakresie konserwacji turbin wiatrowych- zarówno na lądzie, jak i na morzu. Obecnie ponad 750 pracowników dba o prawidłowe funkcjonowanie turbin wiatrowych: 24 h/ na dobę, na terenie Europy. Czy jest to cała turbina wiatrowa, czy systemy sterujące, gondole, śmigła czy fundamenty, od dużych części zamiennych do najmniejszych części elektronicznych stacji transformatorowej – eksperci w Deutsche Windtechnik znają się na portfolio całej turbiny wiatrowej i zaproponują rozwiązania w serwisie przynoszące korzyści ekonomiczne. Deutsche Windtechnik pod jednym dachem gromadzi ekspertów z różnych dziedzin. Zakres usług oferowanych przez Deutsche Windtechnik obejmuje między innymi dostawę części zamiennych, naprawy, jak i kompleksowe umowy serwisowe turbin wiatrowych ze szczególnym uwzględnieniem takich producentów jak: Vestas, NEG Micon, Siemens, AN Bonus, Nordex, Senvion, Repower i Fuhrländer. Deutsche Windtechnik zapewnia profesjonalizm i kompetencje przy pojedynczych projektach i częściach zamiennych w całych farmach wiatrowych, jak i przy pojedynczych turbinach wiatrowych.

www.deutsche-windtechnik.com

DMS DeBenedetti Majewski Szcześniak

DMS DeBenedetti Majewski Szcześniak to międzynarodowy zespół prawników wyspecjalizowany w obsłudze skomplikowanych transakcji oraz prowadzeniu złożonych postępowań sądowych, w sprawach korporacyjnych i biznesowych. Kancelaria zapewnia obsługę podmiotom prowadzącym działalność inwestycyjną, a także zastępstwo procesowe przed sądami wszystkich instancji oraz organami administracji. Praktyką energii odnawialnej w kancelarii kieruje David DeBenedetti oraz Michał Szpakowski. Wraz z zespołem specjalistów od prawa energetycznego, prawa zagospodarowania przestrzennego i prawa budowlanego oraz grupą pełnomocników procesowych specjalizujących się w zagadnieniach prawa energetycznego i prawa konkurencji, doradzają przy różnorakich projektach z zakresu energii szerokiemu gronu uczestników tego sektora. Wśród Klientów kancelarii są podmioty krajowe i zagraniczne, włączając dużych międzynarodowych inwestorów branżowych i finansowych. Sukcesy kancelarii w dziedzinie energii odnawialnej zyskały międzynarodowe uznanie (rekomendacja Legal 500 oraz Magazynu Corporate International).

www.dms.net.pl

DNB Bank Polska S.A.

DNB Bank Polska S.A. to bank korporacyjny specjalizujący się w obsłudze i finansowaniu przedsiębiorstw działających w sektorze energetyki odnawialnej – w tym głównie wiatrowej. Jedynym akcjonariuszem DNB Bank Polska jest największy bank Norwegii i drugi największy bank krajów skandynawskich, prowadzący działalność w 27 krajach – DNB Bank ASA. Jego akcje notowane są na giełdach w Oslo i Londynie, a 34% udziałów posiada norweski Skarb Państwa. DNB szczyci się też wysokimi ratingami: A+ od Standard & Poor’s oraz A1 od Moody’s. Ok. 40 proc. zaangażowania banku DNB w sektorze energetycznym (tj. 3,63 bln EUR) koncentruje się na projektach związanych z odnawialnymi źródłami energii. W segmencie energetyki wiatrowej DNB sfinansował dotąd na świecie kilkadziesiąt projektów, o łącznej mocy ponad 1500 MW, na kwotę przekraczającą 3 mld EUR. DNB zarządza też największym i najstarszym w Norwegii funduszem DNB Renewable Energy Fund – fundusz inwestuje w akcje spółek działających na rynku energii odnawialnej, a jego  aktywa netto wynoszą 94 mln EUR.

www.dnb.pl

DNV GL Sp. z o.o.

DNV GL to światowy lider w dziedzinie doradztwa technicznego oraz uznany autorytet w dziedzinie energetyki odnawialnej. Oferuje szeroki zakres usług technicznych oraz inżynieryjnych, w tym analizy, inspekcje, oprogramowanie oraz szkolenia dla projektów morskich i lądowych farm wiatrowych, jak i projektów elektrowni słonecznych oraz pływów. DNV GL może poszczycić się listą klientów zawierającą większość głównych producentów turbin, deweloperów, kredytodawców, inwestorów i właścicieli. DNV GL posiada swoje przedstawicielstwa w ponad 100 krajach i zatrudnia około 16,000 Inżynierów, z czego ponad 3,000 ekspertów w branży energetyki odnawialnej. Wsparcie DNV GL świadczone Klientom na całym świecie zapewnia bezpieczne, niezawodne, wydajne i zrównoważone źródło zaopatrzenia w energię.

www.dnvgl.com

Domrel Biuro Usług Inwestycyjnych Sp. z o.o.

Podstawową działalnością firmy jest praca dla zespołów elektrowni wiatrowych na zlecenie inwestorów zagranicznych i krajowych w celu przygotowania koncepcji inwestycji budowlanych, wyboru lokalizacji, przygotowania projektów, uzyskania niezbędnych pozwoleń oraz nadzór nad realizacją. Zajmujemy się kompleksowym przygotowaniem i realizacją projektów inwestycyjnych o wartości od kilku do kilkuset milionów euro. Firma działa w tej branży od 2002 roku.

http://www.domrel.pl/

ENEA Wytwarzanie Sp. z o.o.

Enea Wytwarzanie Sp. z o.o. to spółka należąca do Grupy Enea, która wytwarza energię w oparciu o węgiel kamienny, biomasę, gaz, wiatr, wodę i biogaz, zajmuje się wytwarzaniem, przesyłaniem i dystrybucją ciepła oraz obrotem energią elektryczną.

www.enea.pl/pl/enea-wytwarzanie

Enern Polska Sp. z o.o.

Enern Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, to spółka działająca w ramach funduszu inwestycyjnego ENeRN. Fundusz Enern jest od lat aktywnym uczestnikiem na polskim rynku odnawianych źródeł energii poprzez akwizycję projektów oraz ich realizację – budowę i eksploatację. Obecnie w ramach funduszu inwestycyjnego wspierającego rozwój energetyki odnawialnej w Polsce poprzez prywatny kapitał zagraniczny zrealizowano park wiatrowy Tolkowiec – 20MW oraz buduje się projekt o mocy 10MW (również oparty o źródło wiatru). Fundusz inwestycyjny pragnie w najbliższych latach zainwestować dalsze znaczące środki w energetyce odnawialnej a w wietrze w szczególności. Enern Polska jest podmiotem zarządczym dla obu wymienionych projektów, a także uczestniczy w kształtowaniu strategii rozwojowej funduszu w Polsce. Strategia ta obejmuje dalsze akwizycje i budowę (oraz w efekcie eksploatację) odnawialnych źródeł energii, także w nowo tworzonych ramach legislacyjnych i regulacyjnych.

www.enern.eu

Eolos Polska Sp. z o.o.

TERNA ENERGY jest pionowo zintegrowaną firmą działającą w branży Odnawialnych Źródeł Energii w obszarze Rozwoju, Budowy, Finansowania oraz Eksploatacji projektów energetycznych (energetyka wiatrowa, wodna, słoneczna, biomasa, utylizacja odpadów). TERNA ENERGY ze swoim solidnym portfolio projektów OZE (ok. 6 000 MW) będących w eksploatacji, w budowie czy na zaawansowanym etapie rozwoju ma wiodącą pozycję w Grecji. Jej działalność widoczna jest także w Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej, a także w USA. TERNA ENERGY aktywnie uczestniczy w międzynarodowych inicjatywach mających na celu dalszą promocję OZE. Jest członkiem Europejskiej Federacji Energii Odnawialnej (EREF). Firma bierze udział w europejskim projekcie WISE Power sfinansowanym przez program Inteligentna Energia dla Europy (Intelligent Energy Europe) mającym na celu promowanie akceptacji społecznej dla lądowych projektów wiatrowych poprzez wspieranie i umożliwianie efektywnego zaangażowania społecznego oraz innowacyjnych lokalnych uzgodnień finansowych. TERNA ENERGY jest Niezależnym Producentem Energii Elektrycznej, Deweloperem oraz Operatorem Projektów Energii Odnawialnej o zdolnościach obejmujących zarówno badania terenu, ocenę dostępnego potencjału energii odnawialnej, aż po projektowanie, uzyskiwanie pozwoleń i koncesji, budowę, a także eksploatację, utrzymanie oraz komercyjne wykorzystanie projektów OZE. TERNA ENERGY, wchodząca w skład GEK TERNA GROUP, czerpie wiele korzyści z synergii związanych z działalnością Grupy w Europie Południowo-Wschodniej, na Bliskim Wschodzie oraz w Północnej Afryce w obszarach realizacji robót budowlanych, obiektów koncesjonowanych, nieruchomości, produkcji przemysłowej, a także elektrowni cieplnych i jednostek kogeneracyjnych. Ponadto TERNA ENERGY jest Generalnym Wykonawcą projektów energetycznych w sektorze prywatnym i publicznym. W Polsce TERNA ENERGY posiada spółki celowe pod nazwą „EOLOS” i eksploatuje projekty wiatrowe o łącznej mocy zainstalowanej 102 MW.

www.terna-energy.com

Eurocape Poland

Eurocape New Energy Limited jest międzynarodową grupą w branży energetyki odnawialnej. Koncentruje się na rozwoju, budowie i obsłudze projektów w zakresie energii wiatrowej na lądzie w następujących kluczowych rynkach UE oraz rozwijających się rynkach Europy Wschodniej: Francji, w Polsce, Rumunii i na Ukrainie. EuroCape New Energy Poland zapewnia nie tylko know-how, ale silne zaangażowanie na rzecz rozwoju odnawialnych źródeł energii zgodnie z politycznymi celami polskich instytucji publicznych. Eurocape Poland ma dziś w swoim portfolio ponad 600MW projektów, które będą gotowe do systemu aukcji w 2016 r. EuroCape jest także partnerem i doradcą przy budowie około 200 MW w Polsce.

www.eurocape.eu

EWT

Informacje wkrótce.

www.ewtdirectwind.com

Gestamp Eolica Polska Sp. z o.o.

Gestamp Wind jest częścią europejskiej korporacji Gestamp – lidera w usługach stalowych, częściach samochodowych i odnawialnych źródłach energii. Gestamp Wind rozwija, konstruuje i eksploatuje farmy wiatrowe na największych światowych rynkach energii wiatrowej. Gestamp Wind koncentruje się na rozwoju, budowie i eksploatacji własnych farm wiatrowych na całym świecie, stając się znaczącym graczem w sektorze energetyki wiatrowej w ciągu najbliższych kilku lat. Do tej pory, Gestamp Wind uczestniczył w rozwoju, budowie, utrzymaniu i eksploatacji farm wiatrowych o mocy ponad 680MW. Stawiamy na pracowników wysoko wykwalifikowanych specjalistów z 10 różnych krajów: Hiszpanii, Polsci, Rumunii, Bułgarii, Turcji, Belgii, RPA, U.S.A., Puerto Rico i Brazylii.

www.elawan.com

Gotech Sp. z o.o.

GOTECH Sp. z o.o. jest wykonawcą w sektorze offshore, energetyki konwencjonalnej i nuklearnej oraz przemysłu – instalacje technologiczne i ochrony środowiska. Wiodącą działalnością spółki jest budowa, modernizacja, remonty urządzeń i instalacji energetycznych oraz przemysłowych.

www.gotech.pl

Green Bear Corporation Poland Sp. z o.o.

Green Bear jest operatorem na rynku energii odnawialnej, koncentrującym się na pozyskiwaniu, rozwijaniu oraz realizacji projektów z zakresu energii wiatrowej w Polsce. Nadzorujemy powstawanie farm wiatrowych na wszystkich etapach rozwoju – od wyszukania odpowiedniego terenu, poprzez badania i pozwolenia administracyjne, aż do wzniesienia elektrowni. Naszą misją jest rozwój energetyki opartej na źródłach energii, które są czyste, tanie w eksploatacji i przyjazne dla środowiska. Grupa Green Bear powstała w styczniu 2007 roku. Składa się z kilkunastu spółek celowych dedykowanych poszczególnym projektom. Główną spółką, która kieruje działalnością na terenie Polski jest Green Bear Corporation Poland Sp. z o.o.

http://www.greenbearcorp.com/

K2 Management A/S

K2 Management A/S oferuje globalne niezależne usługi doradcze dla deweloperów wiatrowych, przedsiębiorstw użyteczności publicznej i inwestorów w ramach całego łańcucha.

https://www.k2management.com/

Lazzari&Lucchini Srl

Lazzari&Lucchini Srl prowadzi działalność w zakresie produkcji i sprzedaży energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. L&L Srl działa na terenie całych Włoch, projektuje i buduje „pod klucz” elektrownie wykorzystujące odnawialne źródła energii. Zajmuje się też również zarządzaniem i eksploatacją elektrowni wykorzystujących odnawialne źródła energii.

www.lazzarilucchini.com

LM Wind Power Blades Poland Sp. z o.o.

LM Wind Power jest światowym liderem będącym niezależnym dostawcą łopat do turbin wiatrowych i jedynym dostawcą, który działa globalnie. Osiągnięcie tej silnej pozycji jest wynikiem bezustannych badań nad rozwojem produktów, jakości i ekspansji na rynek światowy. LM Wind Power działa na wszystkich głównych rynkach energii wiatrowej i posiada duże moce produkcyjne usytuowane w Azji, Północnej Ameryce i Europie włączając w to globalną sieć centrów ds. Rozwoju.  Dajemy naszym klientom moliwość szybkiej i sprawnej dostawy turbin wiatrowych do każdego miejsca na świecie. Obecnie jedna na trzy działające turbiny wiatrowe posiada zamontowane łopaty wyprodukowane przez LM Wind Power. Współpracując z naszymi klientami, projektujemy i dostarczamy innowacyjne rozwiązania dotyczące wirników turbin wiatrowych do projektów realizowanych na całym świecie. Do końca 2009 roku wyprodukowaliśmy ponad 130,000 łopat o łącznej mocy ponad 42 GW – ograniczając emisję do środowiska ponad 79 milionów ton CO₂ każdego roku.

www.lmwindpower.com

Marsh Sp. z o.o.

Marsh jest światowym liderem w dziedzinie zarządzania ryzykiem i ubezpieczeń majątkowych. Poprzez definiowanie, projektowanie i dostarczanie innowacyjnych rozwiązań branżowych Marsh pomaga swoim Klientom rozwijać ich biznes w bezpiecznym środowisku. Nasz sukces tworzy około 26 000 profesjonalistów z ponad 130 krajów. Firma należy do Marsh & McLennan Companies (NYSE: MMC), grupy wiodących na rynku dostawców specjalistycznych usług, które obejmują doradztwo i tworzenie rozwiązań w obszarach takich jak zarządzanie ryzykiem, strategia usług finansowych czy zarządzanie zasobami ludzkimi. W skład grupy zatrudniającej 55 000 pracowników na całym świecie i osiągającej roczne przychody na poziomie przekraczającym $12 miliardów wchodzą także globalni liderzy w obszarze reasekuracji (Guy Carpenter), doradztwa związanego z szeroko pojętym zarządzaniem zasobami ludzkimi (Mercer) oraz konsultingu w ramach strategii usług finansowych (Oliver Wyman). Marsh, jako broker ubezpieczeniowy i reasekuracyjny jest obecny w Polsce od 1992 roku. Aktualnie firma obsługuje ponad 1400 klientów z różnych sektorów gospodarki – przedsiębiorstwa średniej i dużej wielkości, podmioty publiczne, stowarzyszenia, organizacje świadczące usługi specjalistyczne oraz osoby prywatne. W ciągu ostatnich kilku lat Marsh zaangażowany był w Polsce przy projektach wiatrowych o łącznej mocy przekraczających 1.000 MW.

www.marsh.pl

MEGA S.A.

Mega S.A. jest profesjonalnym przedsiębiorstwem budowlano-energetycznym wyspecjalizowanym w kompleksowej realizacji obiektów przemysłowych, użyteczności publicznej, mieszkaniowych, wojskowych oraz prac energetycznych, w pełnym zakresie napięć. Obecnie zatrudnia 181 pracowników, a średni obrót roczny za ostatnie trzy lata wyniósł 165 milionów złotych netto. Powstała w roku 1937, obecny Prezes Andrzej Szulist jest już trzecim pokoleniem zarządzającym firmą. Mega S.A. specjalizuje się w kompleksowej realizacji farm wiatrowych na terenie całego kraju i w szczególności oferuje: wykonanie robót budowlanych, dróg dojazdowych, wykonanie placów montażowych oraz fundamentów, wykonanie robót elektroenergetycznych łącznie z uruchomieniem (linie kablowe i światłowodowe, stacje energetyczne, układy pomiarowe). W sumie  Mega S.A. zrealizowała infrastrukturę dla farm wiatrowych o mocy ponad 600 MW. Firma wykonała również projekt Unikowice II, w którego zakres, poza pracami budowlanymi i elektrycznymi, wchodziła dostawa i montaż 2 turbin o mocy 2,5 MW każda.

www.megasa.pl

MHI Vestas Offshore Wind

MHI Vestas Offshore Wind wraz z jej spółkami zależnymi zajmuje się rozwojem, produkcją, dostarczaniem i serwisowaniem generatorów morskich turbin wiatrowych a także produktów pomocniczych na całym świecie.

http://www.mhivestasoffshore.com/

Nordex Polska Sp. z o.o.

Nordex jest jednym z liderów w produkcji multimegawatowych turbin wiatrowych. Portfolio produktów Generacji Gamma i Delta obejmuje turbiny wiatrowe dedykowane dla lokalizacji o silnym, średnim i lekkim wietrze. Rozwiązania oparte na innowacyjności, gęsta sieć serwisowa, konserwacja prewencyjna i modernizacja są również częścią oferty firmy. Nordex zainstalował około 6.900 turbin o łącznej mocy ponad 12.000 MW na całym świecie.

www.nordex-online.com

Norvento Polska Sp. z o.o.

Norvento Polska jest członkiem hiszpańskiej grupy Norvento Enerxia, działającej w różnych obszarach energetyki odnawialnej. Od ponad trzydziestu lat jesteśmy doradcami dla producentów, odbiorców i dystrybutorów energii, zaś naszym głównym obszarem zainteresowania jest inżynieria i eksploatacja obiektów energetycznych. Jesteśmy też aktywnym inwestorem w energetyce odnawialnej i posiadamy portfolio różnych projektów – wiatrowych, słonecznych, biomasowych i hydroenergetycznych. Norvento jest także twórcą i producentem turbin wiatrowych średniej mocy i aktywnie prowadzi działalność badawczo-rozwojową. Jesteśmy na stale obecni w kilku krajach świata, na trzech kontynentach. W Polsce grupa Norvento skupia się na energetyce wiatrowej. Zamierzeniem naszym jest development, budowa, i długoterminowa eksploatacja kilku takich projektów.

www.norvento.com

Novenergia Poland Sp. z o.o.

Novenergia Poland Sp. z o.o. należy do grupy spółek będących częścią funduszu inwestycyjnego Novenergia II – Energy & Environment z prywatnym kapitałem o wartości 450 mln € (SICAR  z siedzibą w Luksemburgu) zajmujący się promocją odnawialnych źródeł energii w całej Europie. Utworzony w 2001 roku Fundusz opracowuje projekty wiatrowe i fotowoltaiczne w Portugalii, Włoszech, Bułgarii, Hiszpanii, Francji, na Węgrzech, w Polsce i Rumunii. W Polsce spółka koordynuje projekt farmy wiatrowej w Głuchowie położonej w woj. łódzkim o łącznej mocy 40 MW. Farma będzie realizowana w dwóch fazach w każdej po 20 MW. Firma zamierza w najbliższej perspektywie do 2015r.  pozyskać projekty wiatrowe o łącznej sumie 150 MW.

www.novenergia.com

Nowotna Farma Wiatrowa Sp. z o.o.

Nowotna Farma Wiatrowa jest spółką działającą w branży Odnawialnych Źródeł Energii. Jej podstawowa działalność to kompleksowa obsługa i eksploatacja trzech farm wiatrowych zlokalizowanych w północnej Polsce.

www.taigamistral.com

Ownpower Polska S.A.

Więcej informacji wkrótce.

PKN Orlen S.A.

Informacje wkrótce.

orlen.pl

Potegowo Winergy Sp. z o.o.

Winergy to spółka joint venture firm CERAC (http://www.cerac.eu/), niezależnego producenta energii (aktywna w Polsce od 2009 roku) oraz Israel Infrastructure Fund II (IIF II) (http://www.iif.co.il), międzynarodowej firmy inwestycyjnej. Winergy aktualnie posiada 20MW zainstalowanej mocy w energetyce wiatrowej, 37.5MW w trakcie realizacji oraz portfel projektów w przygotowaniu o mocy ponad 320MW. Spółka bazuje na swojej wiedzy, doświadczeniu w finansowaniu, przygotowaniu i zarządzaniu projektami w celu stworzenia niezależnej firmy w Polsce. Winergy współpracuje z największymi firmami budowlanymi, dostawcami turbin, firmami prawniczymi oraz instytucjami finansowymi działającymi na polskim rynku. Dział techniczny Winergy składa się z kadry kierowniczej o wieloletnim doświadczeniu zdobytym w innych projektach.

Prokon New Energy Poland Sp. z o.o.

Prokon New Energy Poland jest częścią niemieckiej grupy Prokon Regenerative Energien eG, która posiada dwudziestoletnie doświadczenie w branży energetyki wiatrowej. Spółka w Polsce założona została w 2007 roku, siedziba firmy od początku działalności mieści się w Gdańsku. Zakres działalności spółki obejmuje planowanie, realizację oraz eksploatację farm wiatrowych. W samych Niemczech Prokon eksploatuje 280 turbin wiatrowych o łącznej mocy 461 MW, natomiast w Polsce w eksploatacji znajduje się 38 urządzeń o mocy łącznej 76 MW. Do końca 2015 roku planowane jest wdrożenie do eksploatacji farmy wiatrowej w województwie łódzkim  o mocy 14 MW. W portfolio spółka posiada również kilkadziesiąt projektów w fazie planowania na różnym etapie zaawansowania.

www.prokon-pl.net

Rønne Havn A/S

Rønne Havn A/S to duży port handlowy na wyspie Bornholm o doskonałej lokalizacji i wielkim potencjale, skoncentrowany na usługach morskich i usługach dla przemysłu offshore.

 

www.roennehavn.dk

Scada International Sp. z o.o.

SCADA International od swojego powstania w 2006 konsekwentnie rozwija się jako lider w zakresie dostaw rozwiązań SCADA dla globalnej energetyki wiatrowej. Korzystając z wiedzy i doświadczenia swoich duńskich specjalistów Scada International oferuje szeroką paletę usług: systemy i aplikacje SCADA oraz rozwiązania sieciowe, regulację i kontrolę mocy parków wiatrowych. Scada International zatrudnia dzisiaj fachowców w branży wiatrowej i inżynierów SCADA także w Niemczech, Polsce, Wielkiej Brytanii, USA i na Ukrainie. Firma posiada certyfikaty ISO 9001, ISO 14001 oraz QHSAS 18001.

scada-international.com

Senvion Polska Sp. z o.o.

SENVION SE (dotychczas REpower Systems  SE) jest jednym z wiodących światowych producentów turbin wiatrowych typu onshore i offshore. Jako światowy koncern prowadzimy badania, produkcję, serwis oraz sprzedaż turbin wiatrowych o nominalnej mocy wyjściowej od 2,0 MW do 6,15 MW oraz rozpiętości wirnika od 82 m do 126 m, co pozwala na ich dostosowanie do niemal każdej lokalizacji. Szczycimy się bardzo wysoką produktywnością, niskim hałasem i niezawodnością naszych turbin. Nasze maszyny są projektowane w Senvion TechCenter w Osterronfeld, a produkowane w fabrykach w Husum, Trampe, Bremerhaven (Niemcy), Polsce oraz w Portugalii. Z główną siedzibą w Hamburgu, Senvion jest notowany na niemieckiej giełdzie papierów wartościowych od marca 2002 roku. Bazując na ponad 25 letnim doświadczeniu inżynieryjnym do tej pory wyprodukowaliśmy i zainstalowaliśmy ponad 5.000 turbin w 15 krajach, oferując bardzo korzystne i długoletnie (do 20 lat) kontrakty na utrzymanie i serwis farm wiatrowych. SENVION jest obecny na rynkach europejskich (Niemcy, Francja, Belgia, Wielka Brytania, Włochy, Polska, Szwecja i Hiszpania), jak również w USA, Chinach, Australii i Kanadzie. Polski oddział został utworzony w październiku 2010 roku w Warszawie.

www.senvion.com

Spaczyński, Szczepaniak i Wspólnicy Sp.k.

SSW Spaczyński, Szczepaniak i Wspólnicy oferuje kompleksowe usługi prawne, podatkowe i biznesowe dla firm ze wszystkich sektorów gospodarki. Kancelaria należy do wiodących polskich firm prawniczych, a dzięki stowarzyszeniu z międzynarodową siecią TAGLaw zrzeszającą niezależne kancelarie prawne na całym świecie, zapewnia klientom doradztwo prawników w 150 biurach w ponad 85 krajach na świecie. Kancelaria SSW Spaczyński, Szczepaniak i Wspólnicy oraz indywidualni prawnicy od wielu lat są wyróżniani i rekomendowani przez międzynarodowe rankingi i informatory prawnicze, takie jak Chambers and Partners, The Legal 500 czy IFLR1000.

www.ssw.pl

ST³Offshore sp. z o.o

ST³Offshore –  wiodący w Europie producent stalowych fundamentów morskich farm wiatrowych
ST³Offshore sp. z o.o. to innowacyny zakład seryjnej produkcji konstrukcji kratownicowych (jacket), platform pośrednich (transition piece) i fundamentów jednopalowych (monopile).
Fabryka położona jest w Szczecinie, tuż nad Odrą, co gwarantuje łatwy i szybki dostęp do kluczowych rynków zbytu na Bałtyku i Morzu Północnym.
Wysoki poziom automatyzacji i zaawansowana technologia produkcji sprawia, że fabryka oferuje doskonałą jakość konstrukcji i jest konkurencyjna ekonomicznie. Własny dział badań i rozwoju oraz technologii i spawania dostosowuje projekty do indywidualnych potrzeb klienta, pracuje nad obniżeniem kosztów i wzrostem efektywności produkcji seryjnej, a także opracowuje własne badawcze projekty rozwojowe. Najwyższa w Europie suwnica – 120 m wysokości i 1400 t udźwigu – wykorzystywana jest przy finalnym montażu i załadunku konstrukcji o wysokości do 90 metrów.
Spółka to joint-venture dwóch partnerów: Mars Fundusz Inwestycyjny Zamknięty i ST³ Holding GmbH, należący do monachijskiej grupy VTC.

www.st3-offshore.com

Szkoła Morska w Gdyni

Początki istnienia Szkoły Morskiej w Gdyni, zwanej dawniej Morskim Ośrodkiem Szkoleniowym, datujemy na wczesne lata dziewięćdziesiąte ubiegłego stulecia. Pierwsze, nieliczne kursy, dedykowane wyłącznie marynarzom, pomnażały się, generowały nowe pomysły, które skutkowały rozwiązaniami dyktowanymi i oczekiwanymi przez rynek szkoleń morskich. Kolejne zmiany dogodniejszych lokalizacji, powiększanie własnego parku sprzętu, szczególnie symulatorów, doprowadziły do zajęcia pozycji niekwestionowanego lidera w ramach prowadzonej działalności. Wszystko to jest uważnie obserwowane i analizowane przez naszych stałych oraz potencjalnych Klientów. I tak doszło do współpracy z firmami skupionymi wokół przemysłu elektrowni wiatrowych stawianych na lądzie i morzu. Aktualnie, po kilku latach pracy, posiadamy prawo używania tytułu certyfikowanego dostawcy szkoleń GWO, prowadząc wszystkie moduły wymagane przez tę Organizację. Kończymy przygotowania do wdrożenia kolejnego Basic Maintenance Training , który przede wszystkim skupia się na praktycznym, technicznym przygotowaniu do pracy na farmach wiatrowych.

www.morska.edu.pl

TELE–FONIKA Kable S.A. (TF Kable)

Grupa TELE–FONIKA Kable S.A. (TF Kable) znajduje się w światowej czołówce firm branży kablowej, jest trzecim w Europie producentem kabli i przewodów o znaczącym potencjale rozwojowym, ze stuprocentowym polskim kapitałem. Produkty wytwarzane w naszych zakładach znajdują swoich odbiorców w ponad 80 krajach. W swoim asortymencie posiadamy 25 tys. typów kabli. Spółka łączy dobre tradycje przemysłu kablowego w Polsce oraz innowacyjne rozwiązania techniczne. W skład Grupy TELE-FONIKA Kable wchodzi obecnie 8 spółek handlowych odpowiadających za dystrybucję naszych wyrobów na całym świecie, 6 zakładów produkcyjnych (4 zlokalizowane w Polsce, 1 w Serbii, 1 w Ukrainie) oraz Zakład Recyklingu Odpadów Kablowych w Bukownie (Polska).

www.tfkable.com

TPA Horwath Sztuba Kaczmarek Sp. z o.o.

TPA Horwath jest jedną z wiodących firm doradczych w Europie, członkiem globalnej struktury Crowe Horwath International, która wspiera międzynarodowe koncerny oraz duże przedsiębiorstwa krajowe w realizacji ich celów biznesowych. Oferujemy rozwiązania biznesowe z zakresu strategicznego doradztwa podatkowego, doradztwa transakcyjnego, audytu finansowego, outsourcingu księgowego i administracji płacowej, a także corporate finance oraz doradztwa personalnego. Pod odrębną marką Horwath HTL dostarczamy także profesjonalne usługi doradcze dla hotelarstwa oraz turystyki. Nasza interdyscyplinarna grupa doradców podatkowych, finansowych i biznesowych brała udział w licznych procesach inwestycyjnych, prywatyzacyjnych, konsolidacyjnych oraz restrukturyzacyjnych realizując często bardzo złożone projekty wspólnie z kluczowymi, krajowymi i zagranicznymi, graczami na rynku energetyki zawodowej i odnawialnej. Wiedza oraz bogate doświadczenia pozwalają nam tworzyć efektywne i innowacyjne rozwiązania stawiające czoła dzisiejszym wyzwaniom sektora, jak i tym spodziewanym w przyszłości, a także zapewniać kompleksową i profesjonalną pomoc ekspercką adekwatną do wymagań i potrzeb przedsiębiorców działających w tej branży.

www.tpa-group.pl/pl

UL | Renewables

UL jest firmą służącą producentom energii odnawialnej, deweloperom, właścicielom, inwestorom, pożyczkodawcom, przedsiębiorstwom użyteczności publicznej i decydentom w zarządzaniu ryzykiem i złożonością związaną z odnawialnymi źródłami energii. Dzięki 35-letniemu doświadczeniu, UL doradza w zakresie projektów wiatrowych i słonecznych, a także technologii akumulacji i magazynowania energii, pomagając swoim klientom w zwiększaniu ich bezpieczeństwa, zgodności i osiągania najwyższych standardów.

UL.com/renewables

Vensys Energy AG

VENSYS Energy AG, niemiecki pionier w projektowaniu elektrowni wiatrowych z technologią bezprzekładniową, wspólnie ze swoimi partnerami licencyjnymi w Chinach, Indiach i Brazylii może ponownie pochwalić się imponującym wzrostem produkcji. Pod koniec 2014 r. zainstalowanych było 12.229 elektrowni wiatrowych o łącznej mocy 19,2 GW. Odnosząca sukcesy platforma o mocy 1,5 MW z zainstalowanymi już 11.000 elektrowni była już w 2011 r. najczęściej wznoszoną na świecie bezprzekładniową turbiną wiatrową o mocy 1,5 MW. Na początku 2015 r. podłączonych było do sieci 919 instalacji cieszącej się silnym popytem platformy o mocy 2,5 MW. Ważną rolę będzie odgrywać w przyszłości nowa elektrownia wiatrowa o mocy 3 MW, której prototyp zostanie uruchomiony w tym roku w Niemczech. VENSYS oferuje elektrownie wiatrowe o różnych systemach i wysokościach wież, średnicach wirników dla różnych klas wiatru. 5 zalet technologicznych elektrowni wiatrowych VENSYS: napęd bezprzekładniowy, technologia magnesów trwałych, pełny konwerter energii, system pitch VENSYS z napędem pasów zębatych, chłodzenie powietrzem.

www.vensys.de

Viatec Sp. z o.o.

Jesteśmy firmą, która 2013 roku świadczy usługi budowy farm wiatrowych na terenie całej Europy. W swoim portfolio poszczycić możemy się współpracą z największymi producentami turbin wiatrowych, a zarządzanie flotą dedykowanych dźwigów pozwala nam oferować szeroki zakres robót. Spółka VIATEC otrzymała tytuł Gazeli Biznesu w edycji 2017 r., organizowanej przez dziennik Puls Biznesu, Polski fundusz Rozwoju oraz Coface i zajęła pierwsze  miejsce w rankingu dynamicznie rozwijających się spółek w województwie lubuskim oraz miejsce dziesiąte w rankingu krajowym.

www.viatec.pl

WindSpace Polska Sp. z o.o.

WindSpace posiada doświadczenie w tworzeniu projektów parków wiatrowych. Ze względu na naszą wiedzę i profesjonalizm  tworzymy projekty oparte na minimalnym ryzyku dotyczącym opracowania projektu oraz jego realizacji. W poszukiwaniu niezawodności, doświadczenia i odpowiedzialności stawiamy wysokie wymagania zarówno sobie jak naszym partnerom. Działamy zachowawczo i  precyzyjnie dokładnie analizując każdą fazę projektu. Te wartości pozwalają  tworzyć  najlepszą współpracę, generują rezultaty oraz zapewniają elastyczność potrzebną do realizacji atrakcyjnych projektów energii odnawialnej dla naszych klientów. Działamy głównie na rynku polskim i szwedzkim. WindSpace rozpoczął i w pełni zrealizował dziewięć projektów parków wiatrowych w Polsce o łącznej mocy kilkudziesięciu MW oraz uczestniczy w podobnych projektach w Szwecji w tym także w projekcie Viking”. WindSpace realizuje również projekty elektrowni fotowoltaicznych w Polsce.

www.windspace.dk

WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr sp.k.

Jesteśmy wiodącą polską kancelarią prawną, która świadczy kompleksowe usługi z zakresu kluczowych dziedzin prawa gospodarczego. Wysoki poziom naszych usług odzwierciedlają liczne rekomendacje w polskich i zagranicznych rankingach firm prawniczych.

 

Od wielu lat doradzamy krajowym i zagranicznym przedsiębiorcom z szeroko rozumianego sektora energetycznego, w którego skład wchodzi sektor elektroenergetyczny (na poziomie wytwarzania, dystrybucji i obrotu), gazowniczy, jak również sektor energetyki odnawialnej, w tym w szczególności wiatrowej.

Ponadto doradzamy przy inwestycjach w nowe moce wytwórcze (kwestie lokalizacyjne, środowiskowe, regulacyjne) oraz asystujemy w relacjach z regulatorami rynku, także w odniesieniu do zagadnień dotyczących nowego systemu aukcyjnego dla OZE. Nasza działalność obejmuje również pomoc klientom w procesach restrukturyzacyjnych w energetyce.

Nasi prawnicy brali udział – z ramienia towarzystw branżowych – w pracach parlamentarnych nad ustawą o odnawialnych źródłach energii oraz nad jej nowelizacją, są też autorami komentarza do ustawy o OZE (wydawnictwo Wolters Kluwer). Na zlecenie Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju doradzali także przy wdrażaniu systemu aukcyjnego w Polsce.

wkb.pl
Top