AARSLEFF Sp. z o.o.

AARSLEFF Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Per Aarsleff z siedzibą w Danii. W Polsce firma działa od 1996 roku i zatrudnia około 200 pracowników. Prowadzimy działalność w zakresie projektowania i wykonawstwa specjalistycznych robót geotechnicznych i hydrotechnicznych. W tym obszarze należymy do grona liderów rynku. Naszym atutem jest możliwość korzystania z potencjału i doświadczenia wszystkich firm wchodzących w skład grupy Per Aarsleff działających na całym świecie. Jesteśmy niekwestionowanym liderem polskiego rynku w zakresie technologii żelbetowych pali prefabrykowanych wbijanych. Posiadamy nowoczesny park maszynowy i własną wytwórnię prefabrykatów zlokalizowaną w centrum kraju, co pozwala na sprawną realizację projektów każdej wielkości w dowolnej lokalizacji. Działamy w całej Polsce poprzez sieć Biur Regionalnych i dobrze zorganizowany, mobilny dział wykonawstwa robót oraz własną, specjalistyczną pracownię projektową. Inwestycje związane z energetyką wiatrową zawsze stanowiły dla nas szczególny obszar aktywności potwierdzony wykonaniem  ponad 7 000 fundamentów turbin wiatrowych w Polsce i Europie. Z tego względu w ramach Aarsleff sp. z o.o. funkcjonuje wyspecjalizowany zespół do kompleksowej obsługi projektów związanych z energetyką wiatrową.

www.aarsleff.com.pl

ABO Wind AG

ABO Wind jest pionierem w dziedzinie energii odnawialnej. Dr Jochen Ahn i Matthias Bockholt założyli firmę w Wiesbaden w Niemczech w 1996 roku. Dziś jesteśmy jednym z najbardziej doświadczonych i odnoszących sukcesy deweloperów w Europie. 550 pracowników w 20 lokalizacjach zajmuje się planowaniem, finansowaniem, projektowaniem, budową inżynieryjną i obsługą lądowych farm wiatrowych, elektrowni fotowoltaicznych i hybrydowych systemów energetycznych na całym świecie. Do tej pory ABO Wind zaprojektowało i zbudowało 700 elektrowni OZE. Nasi eksperci znajdują indywidualne rozwiązania i dostosowane strategie dla każdej lokalizacji. Dzięki ponad dwudziestoletniemu doświadczeniu w sektorze energii odnawialnej jesteśmy w stanie szybko i profesjonalnie realizować nawet trudne projekty. Elektrownie, banki i inwestorzy cenią ABO Wind jako wiarygodnego partnera.

www.abo-wind.de

Axpo Polska Sp. z o.o.

1 października 2012 firma EGL przekształciła się w Axpo a EGL Polska w Axpo Polska. Axpo posiadając swoje spółki zależne w większości krajów europejskich i będąc właścicielem ponad 100 elektrowni oraz posiadając długoletnie doświadczenie w międzynarodowym handlu energią jest jedną ze znaczących firm na rynku energii. Axpo Trading oferuje szeroki zakres usług poczynając od analiz rynkowych poprzez zarządzanie portfelem produkcyjnym farm wiatrowych do handlu energią elektryczną i emisji CO2. Zapewniamy naszym klientom wyjątkową elastyczność w tworzeniu i wdrażaniu indywidualnych strategii zakupów i marketingu w obszarach energii, praw majątkowych jak również emisji  CO2.

www.axpo.com

Baltic Power sp. z o.o.

Baltic Power sp. z o.o. to spółka grupy Orlen, która rozwija projekty farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim.

www.balticpower.pl

BayWa r.e. renewable energy GmbH

BayWa r.e. renewable energy GmbH (BayWa r.e.) z ponad 700 pracownikami jest jedną z wiodących firm w sektorze energii odnawialnej. BayWa r.e. została założona w 2009 roku i ma główną siedzibę w Monachium. Działa jako spółka holdingowa dla różnych obszarów działania w zakresie energii wiatrowej, energii słonecznej, bioenergii i energii geotermalnej. Działalność BayWa r.e. obejmuje usługi począwszy od rozwoju projektu i realizacji budowy, poprzez handel PV skończywszy na usługach doradczych. Firma obejmuje również całe spektrum profesjonalnych usług doradztwa technicznego, łącznie z obsługą instalacji jak i zarządzaniem ekonomicznym projektów. BayWa r.e. zajmuje się również handlem biometanem. Firma koncentruje się na międzynarodowych rynkach, głownie w Europie i USA.

www.baywa-re.com

Castrol

Castrol jest jednym z największych na świecie producentów olejów i środków smarnych do niemal wszystkich zastosowań domowych, komercyjnych i przemysłowych.
Środki smarne dla branż: lotniczej, przemysłowej, okrętowej i energetycznej, stworzone z myślą o odbiorcach B2B; dostarczanie produktów dla branż: produkcyjnej, górniczej, okrętowej, lotniczej, a także paliwowej i wydobywczej.
Jako pionier technologii dysponujący 7 centrami badawczo-rozwojowymi na całym świecie każdego roku wprowadzamy na rynek setki nowych, sprawdzonych produktów. Ściśle współpracujemy z największymi producentami OEM.

www.castrol.com

Clifford Chance, Janicka, Krużewski, Namiotkiewicz i wspólnicy spółka komandytowa

Clifford Chance to międzynarodowa kancelaria prawnicza z 35 biurami w największych centrach ekonomicznych i finansowych świata. W Polsce jest obecna od 1992 roku. Obecnie w jej biurze warszawskim pracuje ponad 90 prawników zapewniając kompleksową pomoc prawną klientom polskim i zagranicznym. Grupa Energetyki i Ochrony Środowiska Clifford Chance w Warszawie w ciągu ostatnich lat była zaangażowana w wiele projektów o kluczowym znaczeniu dla szeroko rozumianego polskiego sektora energetycznego, w tym w dziedzinie energetyki odnawialnej. Clifford Chance pozostaje nieprzerwanie doradcą czołowych operatorów polskich farm wiatrowych. Począwszy od kwestii wytwarzania energii i uregulowań dotyczących funkcjonowania sieci, po aspekty związane z obrotem i dystrybucją energii – kancelaria oferuje klientom na co dzień zarówno ekspercką wiedzę, jak i ukierunkowane na ich cele biznesowe doradztwo prawne dotyczące ich działalności.

www.cliffordchance.com

Creadis sp. z o.o.

Creadis Sp. z o.o. została utworzona w 2016 roku z inicjatywy duńskiego DIS A/S. Creadis świadczy usługi inżynierskie dla różnych sektorów przemysłu, wspierając klientów w obszarze mechaniki, mechatroniki, elektryki, elektroniki, budownictwa, programowania oraz nowych technologii, a także zarządzania projektami. Przedmiotem działalności Creadis są badania, analizy, symulacje i obliczenia w oparciu o najnowsze i najskuteczniejsze narzędzia. Oferta Creadis zawiera trzy podstawowe formy działania:
• projekty rozwojowe (R&D), np. opracowanie technologii na potrzeby klienta;
• projekty „pod klucz”, czyli np. stanowiska testowe, maszyny i instalacje specjalnego przeznaczenia, ale również wielobranżowe projekty techniczne przedsięwzięć budowlanych (przede wszystkim przemysłowych);
• „consulting” rozumiany jako udostępnienie inżynierów, świadczących pracę zdalnie lub u klienta w jego strukturze.
Creadis świadczy usługi zarówno dla firm działających na rynku polskim, jak również podmiotów zagranicznych. Najwięcej realizowanych zleceń pochodzi od wiodących producentów turbin wiatrowych. Na rodzimym rynku zlecenia realizowane są głównie dla przemysłu ciężkiego, przede wszystkim cementowego, a także energetyki.

www.creadis.com

CTP Sp. z o.o.

CTE Wind Polska (CTP) to polskie biuro inżynierskie, specjalizujące się w projektowaniu i analizie fundamentów lądowych farm wiatrowych. W biurze pracuje zespół polskich inżynierów, posiadających uprawnienia i znających polskie normy i wymagania. Biuro współuczestniczy również w opracowywaniu projektów w ramach grupy CTE Wind, również przy projektach prototypowych i na zróżnicowanym podłożu. Projekty nasze były zatwierdzane przez uznane jednostki certyfikujące i kontrolujące: Apave, DNV GL, Bureau Veritas, Seco, TÜV Nord, Socotec, Lahmeyer, Tractebel, itd. Z biegiem lat, biuro nasze uzyskało zaufanie głównych graczy na rynku: producentów turbin, deweloperów i firm wykonawczych. CTE Wind Polska posiada specjalne ubezpieczenie przy projektowaniu fundamentów farm wiatrowych i fotowoltaicznych na całym świecie. Nie mieliśmy dotąd do czynienia z żadnym sporem przeciwko nam, co dowodzi jakości pracy naszego biura i zdolności do projektowania bezpiecznych i trwałych fundamentów.

www.cte-wind.com/pl/o-nas/

www.cte-wind.com

Deutsche Windtechnik

Serwis turbin wiatrowych od A do Z. Deutsche Windtechnik jest niezależnym od producenta specjalistą w zakresie konserwacji turbin wiatrowych- zarówno na lądzie, jak i na morzu. Obecnie ponad 750 pracowników dba o prawidłowe funkcjonowanie turbin wiatrowych: 24 h/ na dobę, na terenie Europy. Czy jest to cała turbina wiatrowa, czy systemy sterujące, gondole, śmigła czy fundamenty, od dużych części zamiennych do najmniejszych części elektronicznych stacji transformatorowej – eksperci w Deutsche Windtechnik znają się na portfolio całej turbiny wiatrowej i zaproponują rozwiązania w serwisie przynoszące korzyści ekonomiczne. Deutsche Windtechnik pod jednym dachem gromadzi ekspertów z różnych dziedzin. Zakres usług oferowanych przez Deutsche Windtechnik obejmuje między innymi dostawę części zamiennych, naprawy, jak i kompleksowe umowy serwisowe turbin wiatrowych ze szczególnym uwzględnieniem takich producentów jak: Vestas, NEG Micon, Siemens, AN Bonus, Nordex, Senvion, Repower i Fuhrländer. Deutsche Windtechnik zapewnia profesjonalizm i kompetencje przy pojedynczych projektach i częściach zamiennych w całych farmach wiatrowych, jak i przy pojedynczych turbinach wiatrowych.

www.deutsche-windtechnik.com

DMS DeBenedetti Majewski Szcześniak

DMS DeBenedetti Majewski Szcześniak to międzynarodowy zespół prawników wyspecjalizowany w obsłudze skomplikowanych transakcji oraz prowadzeniu złożonych postępowań sądowych, w sprawach korporacyjnych i biznesowych. Kancelaria zapewnia obsługę podmiotom prowadzącym działalność inwestycyjną, a także zastępstwo procesowe przed sądami wszystkich instancji oraz organami administracji. Praktyką energii odnawialnej w kancelarii kieruje David DeBenedetti oraz Michał Szpakowski. Wraz z zespołem specjalistów od prawa energetycznego, prawa zagospodarowania przestrzennego i prawa budowlanego oraz grupą pełnomocników procesowych specjalizujących się w zagadnieniach prawa energetycznego i prawa konkurencji, doradzają przy różnorakich projektach z zakresu energii szerokiemu gronu uczestników tego sektora. Wśród Klientów kancelarii są podmioty krajowe i zagraniczne, włączając dużych międzynarodowych inwestorów branżowych i finansowych. Sukcesy kancelarii w dziedzinie energii odnawialnej zyskały międzynarodowe uznanie (rekomendacja Legal 500 oraz Magazynu Corporate International).

www.dms.net.pl

DNB Bank Polska S.A.

DNB Bank Polska S.A. to bank korporacyjny specjalizujący się w obsłudze i finansowaniu przedsiębiorstw działających w sektorze energetyki odnawialnej – w tym głównie wiatrowej. Jedynym akcjonariuszem DNB Bank Polska jest największy bank Norwegii i drugi największy bank krajów skandynawskich, prowadzący działalność w 27 krajach – DNB Bank ASA. Jego akcje notowane są na giełdach w Oslo i Londynie, a 34% udziałów posiada norweski Skarb Państwa. DNB szczyci się też wysokimi ratingami: A+ od Standard & Poor’s oraz A1 od Moody’s. Ok. 40 proc. zaangażowania banku DNB w sektorze energetycznym (tj. 3,63 bln EUR) koncentruje się na projektach związanych z odnawialnymi źródłami energii. W segmencie energetyki wiatrowej DNB sfinansował dotąd na świecie kilkadziesiąt projektów, o łącznej mocy ponad 1500 MW, na kwotę przekraczającą 3 mld EUR. DNB zarządza też największym i najstarszym w Norwegii funduszem DNB Renewable Energy Fund – fundusz inwestuje w akcje spółek działających na rynku energii odnawialnej, a jego  aktywa netto wynoszą 94 mln EUR.

www.dnb.pl

DNV GL Sp. z o.o.

DNV GL to światowy lider w dziedzinie doradztwa technicznego oraz uznany autorytet w dziedzinie energetyki odnawialnej. Oferuje szeroki zakres usług technicznych oraz inżynieryjnych, w tym analizy, inspekcje, oprogramowanie oraz szkolenia dla projektów morskich i lądowych farm wiatrowych, jak i projektów elektrowni słonecznych oraz pływów. DNV GL może poszczycić się listą klientów zawierającą większość głównych producentów turbin, deweloperów, kredytodawców, inwestorów i właścicieli. DNV GL posiada swoje przedstawicielstwa w ponad 100 krajach i zatrudnia około 16,000 Inżynierów, z czego ponad 3,000 ekspertów w branży energetyki odnawialnej. Wsparcie DNV GL świadczone Klientom na całym świecie zapewnia bezpieczne, niezawodne, wydajne i zrównoważone źródło zaopatrzenia w energię.

www.dnvgl.com

ENEA Wytwarzanie Sp. z o.o.

Enea Wytwarzanie Sp. z o.o. to spółka należąca do Grupy Enea, która wytwarza energię w oparciu o węgiel kamienny, biomasę, gaz, wiatr, wodę i biogaz, zajmuje się wytwarzaniem, przesyłaniem i dystrybucją ciepła oraz obrotem energią elektryczną.

www.enea.pl/pl/enea-wytwarzanie

Enern Polska Sp. z o.o.

Enern Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, to spółka działająca w ramach funduszu inwestycyjnego ENeRN. Fundusz Enern jest od lat aktywnym uczestnikiem na polskim rynku odnawianych źródeł energii poprzez akwizycję projektów oraz ich realizację – budowę i eksploatację. Obecnie w ramach funduszu inwestycyjnego wspierającego rozwój energetyki odnawialnej w Polsce poprzez prywatny kapitał zagraniczny zrealizowano park wiatrowy Tolkowiec – 20MW oraz buduje się projekt o mocy 10MW (również oparty o źródło wiatru). Fundusz inwestycyjny pragnie w najbliższych latach zainwestować dalsze znaczące środki w energetyce odnawialnej a w wietrze w szczególności. Enern Polska jest podmiotem zarządczym dla obu wymienionych projektów, a także uczestniczy w kształtowaniu strategii rozwojowej funduszu w Polsce. Strategia ta obejmuje dalsze akwizycje i budowę (oraz w efekcie eksploatację) odnawialnych źródeł energii, także w nowo tworzonych ramach legislacyjnych i regulacyjnych.

www.enern.eu

Eolos Polska Sp. z o.o.

TERNA ENERGY jest pionowo zintegrowaną firmą działającą w branży Odnawialnych Źródeł Energii w obszarze Rozwoju, Budowy, Finansowania oraz Eksploatacji projektów energetycznych (energetyka wiatrowa, wodna, słoneczna, biomasa, utylizacja odpadów). TERNA ENERGY ze swoim solidnym portfolio projektów OZE (ok. 6 000 MW) będących w eksploatacji, w budowie czy na zaawansowanym etapie rozwoju ma wiodącą pozycję w Grecji. Jej działalność widoczna jest także w Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej, a także w USA. TERNA ENERGY aktywnie uczestniczy w międzynarodowych inicjatywach mających na celu dalszą promocję OZE. Jest członkiem Europejskiej Federacji Energii Odnawialnej (EREF). Firma bierze udział w europejskim projekcie WISE Power sfinansowanym przez program Inteligentna Energia dla Europy (Intelligent Energy Europe) mającym na celu promowanie akceptacji społecznej dla lądowych projektów wiatrowych poprzez wspieranie i umożliwianie efektywnego zaangażowania społecznego oraz innowacyjnych lokalnych uzgodnień finansowych. TERNA ENERGY jest Niezależnym Producentem Energii Elektrycznej, Deweloperem oraz Operatorem Projektów Energii Odnawialnej o zdolnościach obejmujących zarówno badania terenu, ocenę dostępnego potencjału energii odnawialnej, aż po projektowanie, uzyskiwanie pozwoleń i koncesji, budowę, a także eksploatację, utrzymanie oraz komercyjne wykorzystanie projektów OZE. TERNA ENERGY, wchodząca w skład GEK TERNA GROUP, czerpie wiele korzyści z synergii związanych z działalnością Grupy w Europie Południowo-Wschodniej, na Bliskim Wschodzie oraz w Północnej Afryce w obszarach realizacji robót budowlanych, obiektów koncesjonowanych, nieruchomości, produkcji przemysłowej, a także elektrowni cieplnych i jednostek kogeneracyjnych. Ponadto TERNA ENERGY jest Generalnym Wykonawcą projektów energetycznych w sektorze prywatnym i publicznym. W Polsce TERNA ENERGY posiada spółki celowe pod nazwą „EOLOS” i eksploatuje projekty wiatrowe o łącznej mocy zainstalowanej 102 MW.

www.terna-energy.com

Eurocape Poland

Eurocape New Energy Limited jest międzynarodową grupą w branży energetyki odnawialnej. Koncentruje się na rozwoju, budowie i obsłudze projektów w zakresie energii wiatrowej na lądzie w następujących kluczowych rynkach UE oraz rozwijających się rynkach Europy Wschodniej: Francji, w Polsce, Rumunii i na Ukrainie. EuroCape New Energy Poland zapewnia nie tylko know-how, ale silne zaangażowanie na rzecz rozwoju odnawialnych źródeł energii zgodnie z politycznymi celami polskich instytucji publicznych. Eurocape Poland ma dziś w swoim portfolio ponad 600MW projektów, które będą gotowe do systemu aukcji w 2016 r. EuroCape jest także partnerem i doradcą przy budowie około 200 MW w Polsce.

www.eurocape.eu

Eurowind Energy A/S

Eurowind Energy A / S to to duńskie przedsiębiorstwo, które z biegiem lat zdobyło pozycję wiodącego dewelopera i operatora w obszarze projektów parków wiatrowych oraz paneli słonecznych. Eurowind Energy inwestuje w projekty związane z energią odnawialną w Danii, Niemczech, Polsce, Rumunii, Szwecji, Bułgarii, Wielkiej Brytanii i Europie Południowej. 11 projektów Eurowind Energy w Polsce wygrało aukcje na 152 MW.
Eurowind Energy to największy duński dostawca TCM projektów lądowych turbin wiatrowych w Danii i Niemczech. Jesteśmy właścicielami turbin wiatrowych i posiadamy ok. 600 MW parków wiatrowych i słonecznych z naszego całkowitego portfela o wielkości ok. 1300 MW.
Nasza siedziba znajduje się w Danii. Posiadamy również oddziały w szeregu europejskich krajów. Taka struktura zapewnia nam ścisły kontakt z europejskim rynkiem i umożliwia śledzenie rozwoju branży energetycznej. Projekty rozwijamy zgodnie z kompetentnymi lokalnymi podmiotami. Koncentrujemy się wyłącznie na projektach, w które sami chcemy inwestować. Dla naszych klientów jest to gwarancja solidności inwestycji.

www.eurowindenergy.com

Elawan Energy Polska Sp. z o.o.

Elawan Energy Polska Sp. z o. o. (dawniej Gestamp Eolica Polska Sp. z o. o.) jest częścią jednej z największych hiszpańskich grup przemysłowych Acek Desarrollo y Gestión Industrial (uprzednio Corporación Gestamp). Elawan Energy rozwija, finansuje, buduje i eksploatuje projekty z zakresu odnawialnych źródeł energii (projekty wiatrowe, jak też fotowoltaiczne i minihydroelektrownie). Elawan Energy jest w tej chwili obecny na 14 rynkach na całym świecie: prowadzi działalność w Hiszpanii, Belgii, Francji, Polsce, Rumunii, Rosji, Turcji, USA, Portoryko, Meksyku, Brazylii, Argentynie, Kolumbii oraz RPA. Od momentu powstania w 2008 roku Elawan Energy wybudował instalacje produkujące energię elektryczną ze źródeł odnawialnych o łącznej mocy zainstalowanej ponad 1,3 GW. Ponadto w fazie budowy znajdują się kolejne aktywa o mocy zainstalowanej 249 MW, a w różnej fazie rozwoju także projekty o planowanej mocy zainstalowanej 7,3 GW. Celem Elawan Energy – realizowanym poprzez długoterminowy, stały i zrównoważony rozwój – jest osiągnięcie znaczącej globalnej pozycji na rynku produkcji energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych.

www.elawan.com

Electrum Sp. z o.o.

Electrum to firma inżynierska z ponad 20-letnim doświadczeniem. Inwestycje wiatrowe, którymi zajmujemy się nieprzerwanie od 2008 roku i które stanowią ponad ¼ naszego portfolio są jedną z naszych najważniejszych specjalności. Ponad 30% największych farm wiatrowych w Polsce zostało zaprojektowane, wykonane lub jest serwisowane przez Electrum.

electrum.pl

GE Energy

With wind turbine design and/or manufacturing facilities in Germany, Spain and the USA, GE Energy’s current wind energy portfolio includes wind turbines to 2.5 MW and support services ranging from project development assistance to operation and maintenance.

www.ge.com/power

Gotech Sp. z o.o.

GOTECH Sp. z o.o. jest wykonawcą w sektorze offshore, energetyki konwencjonalnej i nuklearnej oraz przemysłu – instalacje technologiczne i ochrony środowiska. Wiodącą działalnością spółki jest budowa, modernizacja, remonty urządzeń i instalacji energetycznych oraz przemysłowych.

www.gotech.pl

Green Bear Corporation Poland Sp. z o.o.

Green Bear jest operatorem na rynku energii odnawialnej, koncentrującym się na pozyskiwaniu, rozwijaniu oraz realizacji projektów z zakresu energii wiatrowej w Polsce. Nadzorujemy powstawanie farm wiatrowych na wszystkich etapach rozwoju – od wyszukania odpowiedniego terenu, poprzez badania i pozwolenia administracyjne, aż do wzniesienia elektrowni. Naszą misją jest rozwój energetyki opartej na źródłach energii, które są czyste, tanie w eksploatacji i przyjazne dla środowiska. Grupa Green Bear powstała w styczniu 2007 roku. Składa się z kilkunastu spółek celowych dedykowanych poszczególnym projektom. Główną spółką, która kieruje działalnością na terenie Polski jest Green Bear Corporation Poland Sp. z o.o.

http://www.greenbearcorp.com/

K2 Management A/S

K2 Management A/S oferuje globalne niezależne usługi doradcze dla deweloperów wiatrowych, przedsiębiorstw użyteczności publicznej i inwestorów w ramach całego łańcucha.

www.k2management.com

Lazzari&Lucchini Srl

Lazzari&Lucchini Srl prowadzi działalność w zakresie produkcji i sprzedaży energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. L&L Srl działa na terenie całych Włoch, projektuje i buduje „pod klucz” elektrownie wykorzystujące odnawialne źródła energii. Zajmuje się też również zarządzaniem i eksploatacją elektrowni wykorzystujących odnawialne źródła energii.

www.lazzarilucchini.com

LM Wind Power Blades Poland Sp. z o.o.

LM Wind Power jest światowym liderem będącym niezależnym dostawcą łopat do turbin wiatrowych i jedynym dostawcą, który działa globalnie. Osiągnięcie tej silnej pozycji jest wynikiem bezustannych badań nad rozwojem produktów, jakości i ekspansji na rynek światowy. LM Wind Power działa na wszystkich głównych rynkach energii wiatrowej i posiada duże moce produkcyjne usytuowane w Azji, Północnej Ameryce i Europie włączając w to globalną sieć centrów ds. Rozwoju.  Dajemy naszym klientom moliwość szybkiej i sprawnej dostawy turbin wiatrowych do każdego miejsca na świecie. Obecnie jedna na trzy działające turbiny wiatrowe posiada zamontowane łopaty wyprodukowane przez LM Wind Power. Współpracując z naszymi klientami, projektujemy i dostarczamy innowacyjne rozwiązania dotyczące wirników turbin wiatrowych do projektów realizowanych na całym świecie. Do końca 2009 roku wyprodukowaliśmy ponad 130,000 łopat o łącznej mocy ponad 42 GW – ograniczając emisję do środowiska ponad 79 milionów ton CO₂ każdego roku.

www.lmwindpower.com

Marsh Sp. z o.o.

Marsh jest światowym liderem w dziedzinie zarządzania ryzykiem i ubezpieczeń majątkowych. Poprzez definiowanie, projektowanie i dostarczanie innowacyjnych rozwiązań branżowych Marsh pomaga swoim Klientom rozwijać ich biznes w bezpiecznym środowisku. Nasz sukces tworzy około 26 000 profesjonalistów z ponad 130 krajów. Firma należy do Marsh & McLennan Companies (NYSE: MMC), grupy wiodących na rynku dostawców specjalistycznych usług, które obejmują doradztwo i tworzenie rozwiązań w obszarach takich jak zarządzanie ryzykiem, strategia usług finansowych czy zarządzanie zasobami ludzkimi. W skład grupy zatrudniającej 55 000 pracowników na całym świecie i osiągającej roczne przychody na poziomie przekraczającym $12 miliardów wchodzą także globalni liderzy w obszarze reasekuracji (Guy Carpenter), doradztwa związanego z szeroko pojętym zarządzaniem zasobami ludzkimi (Mercer) oraz konsultingu w ramach strategii usług finansowych (Oliver Wyman). Marsh, jako broker ubezpieczeniowy i reasekuracyjny jest obecny w Polsce od 1992 roku. Aktualnie firma obsługuje ponad 1400 klientów z różnych sektorów gospodarki – przedsiębiorstwa średniej i dużej wielkości, podmioty publiczne, stowarzyszenia, organizacje świadczące usługi specjalistyczne oraz osoby prywatne. W ciągu ostatnich kilku lat Marsh zaangażowany był w Polsce przy projektach wiatrowych o łącznej mocy przekraczających 1.000 MW.

www.marsh.pl

Morska Agencja Gdynia Sp. z o.o.

Morska Agencja Gdynia jest jednym z najdłużej obecnych na polskim rynku przedsiębiorstw z branży transportu i logistyki. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i kreatywności naszych pracowników, Morska Agencja Gdynia to marka, z którą współpracują eksporterzy i importerzy z całego świata, armatorzy, linie żeglugowe, spedytorzy, porty, urzędy morskie, celne i zagraniczne, banki i instytucje finansowe, a także ubezpieczyciele. Organizujemy transport drogowo-morski kilkunastu tysięcy kontenerów w ciągu roku. Frachtujemy statki, aranżujemy przewóz drogowy i kolejowy. Zajmujemy się logistyką elementów elektrowni wiatrowych zarówno lądowych jak i morskich, sztukami ciężkimi i ponadgabarytowymi, ładunkami sypkimi, płynnymi, drobnicą. Klientom zapewniamy składowanie i dystrybucje powierzonych ładunków w nowoczesnych obiektach magazynowych i składach celnych, oferując również powierzchnie biurowe na wynajem. Aranżujemy transporty sztuk ponadgabarytowych przy użyciu pontonów, barek, specjalistycznych statków i samochodów. Mamy własną flotę samochodową, ale współpracujemy też z profesjonalnymi przewoźnikami w Polsce i za granicą. Nasz doświadczony zespół agencyjny przez całą dobę pozostaje do dyspozycji armatorów i załóg statków zawijających do wszystkich polskich portów w tym statków do obsługi lądowych i morskich farm wiatrowych. Świadczymy również usługi celne, zapewniając klientom profesjonalne odprawy ładunków zarówno w portach, jak i we własnych składach celnych. MAG ma ogromny wkład w logistyczne rozwiązania dla dużych projektów w branży energetyki wiatrowej, w tym również offshore w Polsce. Do naszych sukcesów można dodać obsługę logistyczną pierwszych i największych farm wiatrowych w kraju. Kompleksowo organizujemy tak złożone przedsięwzięcia, jakimi są przeładunki turbin w portach, a także ich transport morski i lądowy. Z naszych usług korzystają najwięksi producenci turbin wiatrowych na świecie.

www.mag.pl/pl

MEGA S.A.

Mega S.A. jest profesjonalnym przedsiębiorstwem budowlano-energetycznym wyspecjalizowanym w kompleksowej realizacji obiektów przemysłowych, użyteczności publicznej, mieszkaniowych, wojskowych oraz prac energetycznych, w pełnym zakresie napięć. Obecnie zatrudnia 181 pracowników, a średni obrót roczny za ostatnie trzy lata wyniósł 165 milionów złotych netto. Powstała w roku 1937, obecny Prezes Andrzej Szulist jest już trzecim pokoleniem zarządzającym firmą. Mega S.A. specjalizuje się w kompleksowej realizacji farm wiatrowych na terenie całego kraju i w szczególności oferuje: wykonanie robót budowlanych, dróg dojazdowych, wykonanie placów montażowych oraz fundamentów, wykonanie robót elektroenergetycznych łącznie z uruchomieniem (linie kablowe i światłowodowe, stacje energetyczne, układy pomiarowe). W sumie  Mega S.A. zrealizowała infrastrukturę dla farm wiatrowych o mocy ponad 600 MW. Firma wykonała również projekt Unikowice II, w którego zakres, poza pracami budowlanymi i elektrycznymi, wchodziła dostawa i montaż 2 turbin o mocy 2,5 MW każda.

www.megasa.pl

MHI Vestas Offshore Wind

MHI Vestas Offshore Wind wraz z jej spółkami zależnymi zajmuje się rozwojem, produkcją, dostarczaniem i serwisowaniem generatorów morskich turbin wiatrowych a także produktów pomocniczych na całym świecie.

http://www.mhivestasoffshore.com/

Nordex Polska Sp. z o.o.

Nordex jest jednym z liderów w produkcji multimegawatowych turbin wiatrowych. Portfolio produktów Generacji Gamma i Delta obejmuje turbiny wiatrowe dedykowane dla lokalizacji o silnym, średnim i lekkim wietrze. Rozwiązania oparte na innowacyjności, gęsta sieć serwisowa, konserwacja prewencyjna i modernizacja są również częścią oferty firmy. Nordex zainstalował około 6.900 turbin o łącznej mocy ponad 12.000 MW na całym świecie.

www.nordex-online.com

Novenergia Poland Sp. z o.o.

Novenergia Poland Sp. z o.o. należy do grupy spółek będących częścią funduszu inwestycyjnego Novenergia II – Energy & Environment z prywatnym kapitałem o wartości 450 mln € (SICAR  z siedzibą w Luksemburgu) zajmujący się promocją odnawialnych źródeł energii w całej Europie. Utworzony w 2001 roku Fundusz opracowuje projekty wiatrowe i fotowoltaiczne w Portugalii, Włoszech, Bułgarii, Hiszpanii, Francji, na Węgrzech, w Polsce i Rumunii. W Polsce spółka koordynuje projekt farmy wiatrowej w Głuchowie położonej w woj. łódzkim o łącznej mocy 40 MW. Farma będzie realizowana w dwóch fazach w każdej po 20 MW. Firma zamierza w najbliższej perspektywie do 2015r.  pozyskać projekty wiatrowe o łącznej sumie 150 MW.

www.novenergia.com

Offshore Wind Consultants Ltd.

Offshore Wind Consultants (OWC), część grupy kapitałowej AqualisBraemar, jest wyspecjalizowanym doradcą technicznym, firmą inżynierską konsultantem zarządzania projektami zapewniającego niezależne usługi dla branży morskiej energetyki wiatrowej. Naszym celem jest zapewnienie optymalnych usług w zrównoważony sposób, działając w sektorze energetycznym na wszystkich morzach świata, aby zmniejszyć ryzyko i stymulować transformację energetyczną. Wspieramy deweloperów i inwestorów podczas rozwoju i realizacji wspomnianych projektów i inwestycji energetyki odnawialnej na wszystkich światowych rynkach, obecnie koncentrując się mocno na Polsce. OWC ma duże doświadczenie w branży, sięgające czasów pierwszego projektu morskiej farmy wiatrowej, a kluczowi członkowie zespołu byli do tej pory zaangażowani w większość projektów dotyczących morskich farm na całym świecie. Od momentu powstania OWC wykonało zlecenia obejmujące ponad 60 GW, co przekłada się na ponad 80 projektów na różnych rynkach. Współpracujemy z deweloperami, właścicielami projektów, inwestorami, instytucjami rządowymi i podmiotami finansującymi, aby urzeczywistnić morską energetykę wiatrową.

www.owcltd.com

OX2 Sp. z o.o.

OX2 rozwija, buduje i zarządza projektami energii odnawialnej. W ciągu ostatnich 15 lat firma OX2 zajęła wiodącą pozycję w dziedzinie energetyki wiatrowej na dużą skalę, generując ponad 2 GW energii wiatrowej w regionie skandynawskim. Stale zwiększając dostęp do energii odnawialnej, OX2 promuje przejście do bardziej zrównoważonej przyszłości. OX2 prowadzi działalność w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Polsce, na Litwie, we Francji i Niemczech. Główna siedziba firmy znajduje się w Sztokholmie w Szwecji. Przychody ze sprzedaży w 2018 r. Wyniosły 413 mln euro.

www.ox2.com

P&Q Sp. z o.o.

Projektujemy, budujemy, integrujemy i uruchamiamy obiekty energetyczne oraz przemysłowe pod klucz. Dzielimy się z naszymi Klientami ekspercką wiedzą doradzając im na każdym etapie inwestycji energetycznych oraz przemysłowych, począwszy od wyboru lokalizacji poprzez dewelopment, projektowanie, realizację, aż po okres eksploatacji, wliczając w to modernizację i decomissioning urządzeń. Świadczymy usługę kompleksowego zarządzania aktywami przemysłowymi oraz energetycznymi, zarówno w zakresie technicznym (O&M), jak i finansowym.

www.pandq.pl

Pexapark

Pexapark to szwajcarskie przedsiębiorstwo FinTech, oferujące inwestorom związanym z branżą energetyki odnawialnej platformę, która pomaga im sprzedawać energię. Jest to kompleksowe rozwiązanie, które pomaga klientom w kształtowaniu sprzedaży energii, realizuje transakcje PPA i monitoruje ich ryzyko energetyczne. PEXA®Connect ma stać się pierwszą platformą handlu energią odnawialną.

pexapark.com

PGE Baltica sp. z o.o.

PGE Baltica została powołana w styczniu 2019 roku, jako spółka odpowiedzialna za realizację Programu Offshore w Grupie Kapitałowej PGE. Koordynuje przygotowania do budowy trzech farm wiatrowych:
• Elektrowni Wiatrowej Baltica-1 (EWB1), o mocy maksymalnie do 900 MW.
• Elektrowni Wiatrowej Baltica-2 (EWB2), która w styczniu 2019 roku otrzymała od PSE propozycję technicznych warunków przyłączenia do KSE dla 1498 MW.
• Elektrowni Wiatrowej Baltica-3 (EWB3) z umową przyłączeniową z PSE na 1045 MW.
Właścicielem PGE Baltica i spółek celowych jest PGE SA. PGE Baltica do 2030 roku planuje wybudować morskie farmy wiatrowe w polskiej części Bałtyku. Ich łączna maksymalna moc wyniesie 2,5 GW.

www.gkpge.pl/pge-baltica

Polski Rejestr Statków S.A.

PRS S.A. to wieloletni członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Towarzystw Klasyfikacyjnych (IACS). Prowadzimy nadzór rzeczoznawczy, techniczny i klasyfikacyjny nad budową, przebudową oraz eksploatacją wszelkich jednostek pływających oraz obiektów związanych z eksploracją i eksploatacją akwenów wodnych. Nadzorujemy projektowanie, budowę i eksploatację morskich farm wiatrowych, a także systemów energetycznych opartych na odnawialnych źródłach energii (OZE). Opracowaliśmy Publikację 130/P Morskie Farmy Wiatrowe, która obejmuje cały cykl życia MFW – od przygotowania inwestycji, poprzez projektowanie, prefabrykację, transport i instalację, rozruch i eksploatację, do wycofania z eksploatacji i zagospodarowania odpadów.

www.prs.pl

Potegowo Mashav Sp. z o.o. (z grupy spółek Mashav)

Potegowo Mashav to spółka joint venture firm CERAC (http://www.cerac.eu/), niezależnego producenta energii (aktywna w Polsce od 2009 roku) oraz Israel Infrastructure Fund (http://www.iif.co.il) i innych międzynarodowych instytucji finansowych. W Polsce Mashav realizuje obecnie projekt wiatrowy o mocy 220 MW a w portfolio ma projekty aktualnie eksploatowane, rozwinięte i sprzedane a także te w przygotowaniu. Spółka bazuje na wieloletnich doświadczeniach oraz wiedzy w finansowaniu, rozwijaniu i zarządzaniu projektami wiatrowymi. Mashav współpracuje z największymi firmami budowlanymi, dostawcami turbin, firmami prawniczymi oraz instytucjami finansowymi działającymi na rynku.

Prokon New Energy Poland Sp. z o.o.

Prokon New Energy Poland jest częścią niemieckiej grupy Prokon Regenerative Energien eG, która posiada dwudziestoletnie doświadczenie w branży energetyki wiatrowej. Spółka w Polsce założona została w 2007 roku, siedziba firmy od początku działalności mieści się w Gdańsku. Zakres działalności spółki obejmuje planowanie, realizację oraz eksploatację farm wiatrowych. W samych Niemczech Prokon eksploatuje 280 turbin wiatrowych o łącznej mocy 461 MW, natomiast w Polsce w eksploatacji znajduje się 38 urządzeń o mocy łącznej 76 MW. Do końca 2015 roku planowane jest wdrożenie do eksploatacji farmy wiatrowej w województwie łódzkim  o mocy 14 MW. W portfolio spółka posiada również kilkadziesiąt projektów w fazie planowania na różnym etapie zaawansowania.

www.prokon-pl.net

Rønne Havn A/S

Rønne Havn A/S to duży port handlowy na wyspie Bornholm o doskonałej lokalizacji i wielkim potencjale, skoncentrowany na usługach morskich i usługach dla przemysłu offshore.

 

www.roennehavn.dk

Scada International Sp. z o.o.

SCADA International wspiera sektor energii odnawialnej dzięki niezrównanej wiedzy SCADA. Nasi wysoko wykwalifikowani specjaliści wspierają pełny łańcuch wartości SCADA, a my działamy jako zaufany partner, od kontroli i projektowania, po produkcję i instalację sprzętu, nadzór i konserwację. Nasze inteligentne rozwiązania sprawiają, że wiarygodne dane z różnych źródeł są dostępne klientom na całym świecie w czasie rzeczywistym. Staramy się minimalizować złożoność i dostarczać naszym klientom rozwiązania optymalizujące wydajność i konkurencyjność.

scada-international.com

Sea Wind Polska Sp. z o.o.

Sea Wind Polska Sp. z o.o. została założona w połowie 2018 roku jako firma zajmująca się rozwojem i zarządzaniem projektami w Polsce w ramach grupy Sea Wind.
Sea Wind Holding AG (SWH AG) w Vaduz, Liechtenstein jest odnoszącym sukcesy przedsiębiorstwem inwestycyjnym koncentrującym się na morskich projektach energetyki wiatrowej (OWE) na Morzu Północnym i Bałtyckim (np. Projekt Baltic Eagle OWE).
SWH AG jest 100% udziałowcem Sea Wind Management GmbH (SWM) w Hamburgu, Niemcy. Zatrudnia najwyższej klasy zespół specjalistów odpowiedzialny za cały proces inwestycyjny, począwszy od uzyskania pozwoleń, aż do etapu gotowości projektu do realizacji.
Sea Wind Polska Sp. z o. o. z siedzibą w Gdyni korzysta z doświadczenia SWM. Rozwijający się polski zespół wyspecjalizowanego personelu z dużym doświadczeniem w opracowywaniu projektów MEW dla polskiego Bałtyku jest odpowiedzialny za wszystkie etapy fazy rozwojowej OWE aż do uzyskania pozwolenia na budowę i przygotowania procesu wdrażania.

www.seawind.eu

Spaczyński, Szczepaniak i Wspólnicy Sp.k.

SSW Spaczyński, Szczepaniak i Wspólnicy oferuje kompleksowe usługi prawne, podatkowe i biznesowe dla firm ze wszystkich sektorów gospodarki. Kancelaria należy do wiodących polskich firm prawniczych, a dzięki stowarzyszeniu z międzynarodową siecią TAGLaw zrzeszającą niezależne kancelarie prawne na całym świecie, zapewnia klientom doradztwo prawników w 150 biurach w ponad 85 krajach na świecie. Kancelaria SSW Spaczyński, Szczepaniak i Wspólnicy oraz indywidualni prawnicy od wielu lat są wyróżniani i rekomendowani przez międzynarodowe rankingi i informatory prawnicze, takie jak Chambers and Partners, The Legal 500 czy IFLR1000.

www.ssw.pl

Statkraft AS

Statkraft jest wiodącą firmą w produkcji hydroenergetyki na świecie oraz największym producentem energii odnawialnej w Europie. Grupa Statkraft produkuje energię wodną, wiatrową, słoneczną i gazową oraz dostarcza energię do systemów sieci ciepłowniczych. Statkraft jest globalną firmą na rynku obrotu energii. Firma zatrudnia 3500 pracowników w 16 krajach. W 2017 roku firma wyprodukowała 62,6 TWh z 19.1 GW zainstalowanej mocy produkcyjnej, jak również 1.1 TWh dla systemów sieci ciepłowniczych z 0,8 GW zainstalowanej mocy produkcyjnej – wytwarzając łącznie zysk EBITDA na poziomie 14,4 mld NOK.
Statkraft odgrywa wiodącą rolę w przechodzeniu na przyszłościową gospodarkę niskoemisyjną, a także w zwiększeniu stopnia rozwoju elektryfikacji społeczeństw. Jesteśmy zaangażowani przy opracowywaniu i zarządzaniu rozwiązań energetyki zielonej, inteligentnej i dochodowej. Statkraft łączy znajomość rynku branży energetycznej i ekspertyzę w dziedzinie obsługi i użytkowania (O&M) wraz z unikalnym portfolio energetycznym, który tworzy wartości dodatnie dla właściciela jak i dla społeczeństw, w których działamy. Poprzez naszą działalność napędzamy zieloną przyszłość.
Ambicją naszej firmy jest to, aby stać się wiodącym deweloperem zyskownych projektów energetyki wiatrowej na lądzie i energetyki słonecznej. Oznacza to wzięcie na siebie znacznie większej ilości projektów i wprowadzenie logiki modelu projektów inwestycyjnych typu build-sell-operate, co oznacza, że Statkraft inicjuje i rozwija projekty łącznie z szukaniem dróg dojścia na rynek, a następnie sprzedając w nim swoje udziały.
Grupa Statkraft planuje roczne inwestycje w odnawialne źródła energii na poziomie 10 mld NOK w latach 2019-2025. Oprócz znaczących ulepszeń w obrębie energii wodnej na terenie Skandynawii, ambicje firmy to osiągnięcie mocy 6000 MW z lądowych farm wiatrowych oraz 2000 MW z energii słonecznej do 2025 roku. Statkraft ma także ambicje, aby potroić wielkość produkcji energetycznej zarządzanej przez nas w imieniu naszych Partnerów

www.statkraft.com

Szkoła Morska w Gdyni

Początki istnienia Szkoły Morskiej w Gdyni, zwanej dawniej Morskim Ośrodkiem Szkoleniowym, datujemy na wczesne lata dziewięćdziesiąte ubiegłego stulecia. Pierwsze, nieliczne kursy, dedykowane wyłącznie marynarzom, pomnażały się, generowały nowe pomysły, które skutkowały rozwiązaniami dyktowanymi i oczekiwanymi przez rynek szkoleń morskich. Kolejne zmiany dogodniejszych lokalizacji, powiększanie własnego parku sprzętu, szczególnie symulatorów, doprowadziły do zajęcia pozycji niekwestionowanego lidera w ramach prowadzonej działalności. Wszystko to jest uważnie obserwowane i analizowane przez naszych stałych oraz potencjalnych Klientów. I tak doszło do współpracy z firmami skupionymi wokół przemysłu elektrowni wiatrowych stawianych na lądzie i morzu. Aktualnie, po kilku latach pracy, posiadamy prawo używania tytułu certyfikowanego dostawcy szkoleń GWO, prowadząc wszystkie moduły wymagane przez tę Organizację. Kończymy przygotowania do wdrożenia kolejnego Basic Maintenance Training , który przede wszystkim skupia się na praktycznym, technicznym przygotowaniu do pracy na farmach wiatrowych.

www.morska.edu.pl

TELE–FONIKA Kable S.A. (TF Kable)

Grupa TELE–FONIKA Kable S.A. (TF Kable) znajduje się w światowej czołówce firm branży kablowej, jest trzecim w Europie producentem kabli i przewodów o znaczącym potencjale rozwojowym, ze stuprocentowym polskim kapitałem. Produkty wytwarzane w naszych zakładach znajdują swoich odbiorców w ponad 80 krajach. W swoim asortymencie posiadamy 25 tys. typów kabli. Spółka łączy dobre tradycje przemysłu kablowego w Polsce oraz innowacyjne rozwiązania techniczne. W skład Grupy TELE-FONIKA Kable wchodzi obecnie 8 spółek handlowych odpowiadających za dystrybucję naszych wyrobów na całym świecie, 6 zakładów produkcyjnych (4 zlokalizowane w Polsce, 1 w Serbii, 1 w Ukrainie) oraz Zakład Recyklingu Odpadów Kablowych w Bukownie (Polska).

www.tfkable.com

Teleyard Sp. z o.o.

TELEYARD jako członek grupy TELEMOND Holding należy do najbardziej cenionych w Europie usługodawców w zakresie wykonywania konstrukcji stalowych. Od ponad 50 lat jesteśmy dla naszych klientów niezawodnymi partnerami – gwarantując najwyższe standardy jakościowe oraz zindywidualizowane rozwiązania bez względu na stopień trudności.
Jesteśmy specjalistami w zakresie przetwarzania wysokowytrzymałych drobnoziarnistych stali konstrukcyjnych. W naszych zakładach realizujemy usługi między innymi w zakresie realizacji wszystkich powszechnie stosowanych procedur spawalniczych, cięcia blach i rur, obróbki mechanicznej, lakierowania, montażu i zapewnienia jakości. W zależności od zapotrzebowań klienta wykonujemy konstrukcje stalowe, zarówno jako elementy pojedyncze, jak i złożone moduły.
Współpracujemy z najważniejszymi producentami z branży motoryzacyjnej i maszyn budowlanych.
Od wielu lat klienci darzą nas zaufaniem. Są to np. Liebherr, DEME oraz Volkswagen.

www.telemond-holding.com

TPA Horwath Sztuba Kaczmarek Sp. z o.o.

TPA Horwath jest jedną z wiodących firm doradczych w Europie, członkiem globalnej struktury Crowe Horwath International, która wspiera międzynarodowe koncerny oraz duże przedsiębiorstwa krajowe w realizacji ich celów biznesowych. Oferujemy rozwiązania biznesowe z zakresu strategicznego doradztwa podatkowego, doradztwa transakcyjnego, audytu finansowego, outsourcingu księgowego i administracji płacowej, a także corporate finance oraz doradztwa personalnego. Pod odrębną marką Horwath HTL dostarczamy także profesjonalne usługi doradcze dla hotelarstwa oraz turystyki. Nasza interdyscyplinarna grupa doradców podatkowych, finansowych i biznesowych brała udział w licznych procesach inwestycyjnych, prywatyzacyjnych, konsolidacyjnych oraz restrukturyzacyjnych realizując często bardzo złożone projekty wspólnie z kluczowymi, krajowymi i zagranicznymi, graczami na rynku energetyki zawodowej i odnawialnej. Wiedza oraz bogate doświadczenia pozwalają nam tworzyć efektywne i innowacyjne rozwiązania stawiające czoła dzisiejszym wyzwaniom sektora, jak i tym spodziewanym w przyszłości, a także zapewniać kompleksową i profesjonalną pomoc ekspercką adekwatną do wymagań i potrzeb przedsiębiorców działających w tej branży.

www.tpa-group.pl/pl

Tundra Advisory Sp. z o.o.

Tundra Advisory: od 2008 roku jesteśmy aktywnie obecni na rynku energetyki odnawialnej w Polsce. Posiadamy unikalne doświadczenie we wszystkich fazach rozwoju projektów wiatrowych, od developmentu, poprzez organizację finansowania, budowę, aż po zarządzanie operacyjne, zdobyte podczas realizacji projektów z portfela farm wiatrowych hiszpańskiego funduszu Taiga Mistral. Świadczymy także usługi doradcze dla innych podmiotów dostosowane do indywidualnych potrzeb. Aktualnie nasz doświadczony zespół ekspertów może świadczyć usługi również dla Ciebie.

www.tundraadvisory.com

UL | Renewables

UL jest firmą służącą producentom energii odnawialnej, deweloperom, właścicielom, inwestorom, pożyczkodawcom, przedsiębiorstwom użyteczności publicznej i decydentom w zarządzaniu ryzykiem i złożonością związaną z odnawialnymi źródłami energii. Dzięki 35-letniemu doświadczeniu, UL doradza w zakresie projektów wiatrowych i słonecznych, a także technologii akumulacji i magazynowania energii, pomagając swoim klientom w zwiększaniu ich bezpieczeństwa, zgodności i osiągania najwyższych standardów.

UL.com/renewables

Viatec Sp. z o.o.

Jesteśmy firmą, która 2013 roku świadczy usługi budowy farm wiatrowych na terenie całej Europy. W swoim portfolio poszczycić możemy się współpracą z największymi producentami turbin wiatrowych, a zarządzanie flotą dedykowanych dźwigów pozwala nam oferować szeroki zakres robót. Spółka VIATEC otrzymała tytuł Gazeli Biznesu w edycji 2017 r., organizowanej przez dziennik Puls Biznesu, Polski fundusz Rozwoju oraz Coface i zajęła pierwsze  miejsce w rankingu dynamicznie rozwijających się spółek w województwie lubuskim oraz miejsce dziesiąte w rankingu krajowym.

www.viatec.pl

Vistal Gdynia S.A.

Vistal Gdynia S.A. od prawie 30 lat działa na rynku europejskim, produkując konstrukcje stalowe dla obiektów mostowych, infrastrukturalnych, dźwigów portowych oraz przemysłu offshore. Główna siedziba firmy znajduje się w Gdyni, co daje możliwość dostarczania konstrukcji stalowych zarówno drogą lądową jak i morską do lokalizacji na całym świecie. Zakres oferowanych usług jest szeroki i kompleksowy – rozpoczyna się na fazie projektowania a kończy montażem konstrukcji na budowie. Rodzaj realizowanych projektów to między innymi konstrukcje stalowe kładek pieszo-rowerowych, obiektów mostowych, obiektów przemysłowych, elektrowni wodnych czy platform wiertniczych o zróżnicowanym tonażu i zróżnicowanych gatunkach stali.
Vistal Gdynia S.A. to Grupa Kapitałowa, która dysponuje łącznie 4 zakładami produkcyjnymi oraz 2 nabrzeżami w Gdyni. Zakłady wyposażone są w zaawansowany sprzęt np. maszynę do produkcji belek dwuteowych do wysokości 4 metrów oraz suwnice o udźwigu elementów do 100 ton. Dostęp do morza zapewnia Nabrzeże Węgierskie o długości 490 metrów oraz Nabrzeże Indyjskie, na którym znajduje jedna z najnowocześniejszych hal produkcyjnych w regionie krajów bałtyckich o powierzchni 12 000 m2. Hala wyposażona jest w suwnice o udźwigu do 200 ton dla jednego elementu, a z jej obszaru można załadować konstrukcje o łącznej masie 8 000 ton.
Vistal Gdynia S.A. ma bogate doświadczenia w realizacji projektów na rynku polskim oraz na rynkach zagranicznych (w szczególności w krajach skandynawskich, bałtyckich i w Niemczech). Firmę wyróżnia doświadczona kadra inżynierska, prowadzone najbardziej zaawansowane technologicznie projekty według indywidualnych potrzeb Klientów, wysoka jakość usług oraz znajomość standardów, obowiązujących na rynkach zbytu.

www.vistal.pl

Vulcan Training & Consultancy Sp. z o.o.

Vulcan Training & Consultancy to nowoczesne centrum szkoleniowe, które jako jedyne w Polsce uzyskało akredytację OPITO oraz dodatkowo GWO (Global Wind Organization by DNV-GL) oraz ISO 9001-2015. Centrum wyposażone jest w wieżę do do szkoleń prac na wysokości, poligon p-poż oraz basen do szkoleń offshore wraz z symulatorem helikoptera HUET.
Centrum oferuje szeroką paletę szkoleń zarówno OPITO jak i GWO oraz dzięki nowoczesnemu zapleczu ***Hotel Vulcan wraz z restauracją oraz salą konferencyjną na blisko 400 osób, jest w stanie zrealizować wszelkie event’y oraz szkolenia z szeroko pojętego zakresu BHP.

www.vulcan-tc.pl

windhunter academy sp. z o.o.

Windhunter_academy to światowy lider w szkoleniach dedykowanych branży energetyki wiatrowej. Jesteśmy w pierwszej piątce największych ośrodków na świecie pod względem ilości wydanych certyfikatów według normy Global Wind Organisation. Szkolimy techników pracujących na turbinach wszystkich  producentów z branży wiatrowej.
W ośrodku z szeroko rozwiniętą infrastrukturą dostarczamy usługi na najwyższym poziomie. Obiekty szkoleniowe dostępne podczas zajęć praktycznych wiernie oddają warunki panujące podczas prac w turbinie wiatrowej. Instruktorzy prowadzący zajęcia to praktycy z wieloletnim stażem. Standard ośrodka i prowadzonych w nim szkoleń weryfikowany jest cyklicznie przez audytorów zewnętrznych reprezentujących Lloyds Register.

windhunteracademy.com

Wind Prospect sp. z o.o.

Wind Prospect to globalna firma doradcza w zakresie zarządzania, inżynierii i rozwoju. Nasz wyspecjalizowany zespół koncentruje się na kwestiach komercyjnych i inwestycyjnych i jest w stanie czerpać z szerokiej puli specjalistycznej wiedzy obejmującej wszystkie aspekty sektorów inżynieryjnego i technologicznego, ze specjalistami w dziedzinie technologii wiatrowych i fotowoltaicznych, energetyki i środowiska oraz procesu inwestycyjnego.
Nasz zespół pracujący w Polsce już od ponad 10 lat, doradzał przy 6,5 GW projektów w Polsce, w tym 3,5 GW Due Diligence, 3,0 GW analiz produktywności oraz ponad 800 MW innych usług technicznych.

www.windprospect.pl

WindSpace Polska Sp. z o.o.

WindSpace posiada doświadczenie w tworzeniu projektów parków wiatrowych. Ze względu na naszą wiedzę i profesjonalizm  tworzymy projekty oparte na minimalnym ryzyku dotyczącym opracowania projektu oraz jego realizacji. W poszukiwaniu niezawodności, doświadczenia i odpowiedzialności stawiamy wysokie wymagania zarówno sobie jak naszym partnerom. Działamy zachowawczo i  precyzyjnie dokładnie analizując każdą fazę projektu. Te wartości pozwalają  tworzyć  najlepszą współpracę, generują rezultaty oraz zapewniają elastyczność potrzebną do realizacji atrakcyjnych projektów energii odnawialnej dla naszych klientów. Działamy głównie na rynku polskim i szwedzkim. WindSpace rozpoczął i w pełni zrealizował dziewięć projektów parków wiatrowych w Polsce o łącznej mocy kilkudziesięciu MW oraz uczestniczy w podobnych projektach w Szwecji w tym także w projekcie Viking”. WindSpace realizuje również projekty elektrowni fotowoltaicznych w Polsce.

www.windspace.dk

WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr sp.k.

Jesteśmy wiodącą polską kancelarią prawną, która świadczy kompleksowe usługi z zakresu kluczowych dziedzin prawa gospodarczego. Wysoki poziom naszych usług odzwierciedlają liczne rekomendacje w polskich i zagranicznych rankingach firm prawniczych.
Od wielu lat doradzamy krajowym i zagranicznym przedsiębiorcom z szeroko rozumianego sektora energetycznego, w którego skład wchodzi sektor elektroenergetyczny (na poziomie wytwarzania, dystrybucji i obrotu), gazowniczy, jak również sektor energetyki odnawialnej, w tym w szczególności wiatrowej.
Ponadto doradzamy przy inwestycjach w nowe moce wytwórcze (kwestie lokalizacyjne, środowiskowe, regulacyjne) oraz asystujemy w relacjach z regulatorami rynku, także w odniesieniu do zagadnień dotyczących nowego systemu aukcyjnego dla OZE. Nasza działalność obejmuje również pomoc klientom w procesach restrukturyzacyjnych w energetyce.
Nasi prawnicy brali udział – z ramienia towarzystw branżowych – w pracach parlamentarnych nad ustawą o odnawialnych źródłach energii oraz nad jej nowelizacją, są też autorami komentarza do ustawy o OZE (wydawnictwo Wolters Kluwer). Na zlecenie Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju doradzali także przy wdrażaniu systemu aukcyjnego w Polsce.

wkb.pl

Zakład Usługowo-Handlowy ELWIKO Stanisław Dropik

Z.U.-H. ELWIKO Stanisław Dropik działa na rynku od 35 lat. Zajmujemy się sprzedażą, montażem i serwisem urządzeń dźwigowych i dźwignicowych. Oferujemy szeroki wybór urządzeń transportu bliskiego, m.in. suwnice, wciągarki, podesty, podnośniki. Przygotowujemy dokumentację dotyczącą stopnia wykorzystania RESURSU utb, także w turbinach wiatrowych oraz wykonujemy przeglądy specjalne.
Nasza firma od 10 lat świadczy usługi związane z pracami serwisowymi na turbinach wiatrowych: konserwacja podestów wiszących, wciągników, suwnic, żurawi, przegląd urządzeń samohamujących BSO i wciągarek Tirak, przegląd i serwis drabin i szyn asekuracyjnych Hailo, HACA, przygotowanie dokumentacji do rejestracji w UDT, asysta konserwatora w badaniach dokonywanych przez UDT.
Posiadamy certyfikacje producentów: Tractel, Hailo, DualLift, PowerClimber, HACA. Ściśle współpracujemy z czołowymi firmami na rynku energetyki wiatrowej.
Wdrożyliśmy system zarządzania jakością PN-EN ISO 9001:2015 oraz PN-N 18001:2004.

www.elwiko.pl
Top