Seminarium “Restrukturyzacja zadłużenia bankowego inwestycji wiatrowych”

Data: 2016-10-18

Seminarium “Restrukturyzacja zadłużenia bankowego inwestycji wiatrowych”

by webmaster

Seminarium „Restrukturyzacja zadłużenia bankowego inwestycji wiatrowych”, 18 października 2016, Rondo ONZ 1, 12. piętro, Warszawa

       

Pogłębiający się kryzys na rynku zielonych certyfikatów oraz zmiany regulacyjne (nowelizacja ustawy OZE oraz tzw. ustawa odległościowa) sprawiły, że rośnie ryzyko naruszania umów kredytowych przez energetykę wiatrową. O możliwych wariantach restrukturyzowania zadłużenia dowiedzą się uczestnicy seminarium organizowanego przez PSEW wspólnie z ekspertami PwC, DNV GL oraz kancelarii SSW.

W ciągu ostatnich czterech lat wartość zielonych certyfikatów spadła siedmiokrotnie, a co bezpośrednio przełożyło się na spadek przychodów instalacji OZE.  Pogłębiający się kryzys na rynku zielonych certyfikatów oznacza, że gwałtownie rośnie ryzyko naruszania warunków umów kredytowych przez inwestorów. Banki alarmują, że w obliczu nowych obciążeń podatkowych nałożonych na farmy wiatrowe tzw. ustawą odległościową wkrótce projekty wiatrowe nie będą w stanie wygenerować przepływów pieniężnych wystarczających do obsługi zadłużenia (http://energetyka.wnp.pl/rosnie-ryzyko-naruszania-umow-kredytowych-przez-energetyke-wiatrowa,281796_1_0_0.html).

Co więcej, niskie ceny zielonych certyfikatów powodują, że gwałtownie spada wartość aktywów OZE
i  że w przypadku większości inwestycji wiatrowych ich wycena jest poniżej wielkości długu spółek  projektowych.

Wszystkie te czynniki sprawiają, że istniejące umowy kredytowe będą musiały być restrukturyzowane. Jak zachowają się w tej sytuacji banki? Czego mogą wymagać od kredytobiorców? Jakie są możliwe warianty restrukturyzacji kredytów? Jakie są możliwości działań oszczędnościowych? Na wszystkie te pytania odpowiedzą zaproszeni przez PSEW eksperci z PwC, DNV GL oraz kancelarii SSW.

Ilustracją do omawianych zagadnień będzie model finansowy farmy wiatrowej, który posłuży do symulowania różnych wariantów restrukturyzacji zadłużenia.

Zapraszamy do rejestracji!

Liczba miejsc ograniczona.

 

 

Organizator:

Partnerzy wydarzenia:
                                      
Patroni medialni:
                  
Bez kategorii
Top