Seminarium “Nowelizacja ustawy o OZE i innych ustaw”

Data: 2019-08-27

Seminarium “Nowelizacja ustawy o OZE i innych ustaw”

by dbereza

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o odnawialnych źródłach energii w kształcie umożliwiającym zakontraktowanie zielonej energii w 2019 r.

Aukcje OZE odbędą się prawdopodobnie w grudniu. Szansę na zdobycie kontraktów na sprzedaż energii po gwarantowanej cenie w 15-letnim okresie mają projekty o łącznej mocy 2,5 GW (koszyk wiatrowy dla projektów wiatrowych i fotowoltaicznych o mocy powyżej 1 MW).

Zostały trzy miesiące, by przygotować się na start i wygraną.

W związku z tym 27 sierpnia Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej zaprasza na kolejną edycję cieszącego się bardzo dużym zainteresowaniem Seminarium.

Przychodząc, dowiesz się:

  • jakie zmiany do ustawy o OZE wprowadzono w Sejmie i jak przełożą się one na wiatrowy biznes (Maciej Szambelańczyk, WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr);
  • jakie preferencje otrzymały projekty farm przygotowujących się do aukcji;
  • po jakie źródła dodatkowego przychodu mogą sięgnąć wiatraki;
  • jakie ryzyka wziąć pod uwagę, łącząc wsparcie z systemu aukcyjnego i kontraktu z odbiorcą zielonej energii (Dominik Strzałkowski, SSW Solutions);
  • jak zmienia się podejście banków do finansowania zielonych projektów po doświadczeniach aukcji w 2018 r. i w oczekiwaniu na te z 2019 r. (Piotr Biernacki, DNB Bank Polska).

Nasi eksperci odpowiedzą na nurtujące pytania gości. Po seminarium zapraszamy uczestników na End of summer party, gdzie przy lampce wina będą Państwo mogli kontynuować dyskusje o projektach i strategiach aukcyjnych z najważniejszymi graczami w branży.

Termin: 27 sierpnia 2019 r.
Miejsce: Endorfina Foksal, Foksal 2, Warszawa

    

 

 

 

 

Top