Lato z wiatrem na 20-lecie – PSEW rusza w trasę

Data: 2019-08-10

Lato z wiatrem na 20-lecie – PSEW rusza w trasę

by dbereza

PSEW rusza z wakacyjną akcją ekologiczną “Lato z wiatrem”. W jej ramach odwiedzimy nadmorskie i mazurskie kurorty, prezentując zalety energetyki wiatrowej.

Celem cyklu wakacyjnych imprez jest poszerzanie wiedzy o korzyściach płynących z wykorzystania odnawialnych źródeł energii m.in. energetyki wiatrowej.

Partnerem “Lata z wiatrem” jest PKN Orlen.

Odwiedzający nas dowiedzą się m.in.

– jak działa turbina;

– ile domów może zasilić energią jeden wiatrak;

– jak poprawi się stan powietrza i portfela, gdy postawimy na najtańsze OZE;

– jak urośnie nasza gospodarka dzięki transformacji;

– kiedy popłynie prąd z morskich farm na Bałtyku.

Nie zabraknie też atrakcji i konkursów dla najmłodszych. Wcielą się oni w eko-architektów budujących z klocków Lego mini miasto. Zostanie ono następnie zasilone energią z małego wiatraka. Wysiłki najmłodszych zostaną wynagrodzone, kiedy miasteczko rozświetli się energooszczędnymi żaróweczkami LED, a kolejka z napędem elektrycznym ruszy w trasę objazdową po nim. Najbardziej zaangażowanych nagrodzimy przydatnymi gadżetami.

W naszym namiocie spotkacie znaną i cenioną prezenterkę i lektorkę filmów przyrodniczych – Krystynę Czubównę, która przeczyta książeczkę “Niech wieje wiatr” autorstwa pasjonatki wiatru i wiceszefowej WindEurope Małgorzaty Bartosik z WindEurope.

Najmłodsi uczestnicy naszych zabaw i konkursów otrzymają na własność wspomnianą książeczkę o energetyce wiatrowej, a dorosłym wręczymy broszurę graficzną „Czysta energia dla Polski” stworzoną przez PSEW.

Mamy nadzieję, że dzięki edukacji wzrośnie wrażliwość społeczna na zagadnienia związane z ochroną środowiska.

Zapraszamy serdecznie do włączenia się we wspólną zabawę i uwzględnienie w swoich wakacyjnych planach odwiedzania naszego stoiska wraz rodzinami.

Odwiedzimy m.in. Międzywodzie, Dziwnów, Kołobrzeg, Ustkę, Mielno, Jarosławiec, Mrągowo i Augustów.

Top