Wesołych Świąt życzy Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej

by dbereza

Wesołych Świąt życzy Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej

by dbereza

by dbereza

Drodzy Członkowie, Współpracownicy – Przyjaciele

2021 rok dobiega końca – to dobry moment na podsumowanie tego, w jakim miejscu obecnie jesteśmy my, czyli energetyka wiatrowa w Polsce.

To był czas wielu sukcesów: przede wszystkim wielki start polskiego offshore w Polsce – ustawa offshorowa, Sector Deal, przyznanie wsparcia pierwszym projektom – to milowe kroki dla morskich farm wiatrowych. Do tego aukcje, przedłużenie systemów wsparcia, czy strategia wodorowa rządu – to tylko niektóre tegoroczne sukcesy naszej branży.

Mamy jeszcze wiele do zrobienia i ambitne plany – dalsza transformacja energetyczna , której jesteśmy częścią, działania sieciowe obejmujące linię bezpośrednią i cable pooling to nasze cele na kolejny rok.

Walczymy też o najbardziej wyczekiwane złagodzenie zasady 10H, które uwolni wiatr na lądzie. Za nami pierwszy sukces – Pozytywna opinia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu, ale nie zwalniamy tempa i liczymy, że ustawa szybko zostanie skierowana na Stały Komitet Rady Ministrów, tak, aby na początku nowego roku weszła w życie – to nasze priorytety. Wiemy co trzeba zmienić, mamy konkretne propozycje dla rządzących jak to zrobić i na tym będziemy się skupiać w nowym roku.

Cały zespół PSEW życzy pełnych miłości i spokoju Świąt Bożego Narodzenia. Niech Nowy Rok przyniesie Wam tę odrobinę szczęścia, która sprawi, że wszystkie podjęte działania zakończą się sukcesem!

Top