Światowy Dzień Wiatru

by dbereza

Światowy Dzień Wiatru

by dbereza

by dbereza

Wierzymy w moc energetyki wiatrowej – moc, która przywieje nam czystszą i zdrowszą przyszłość dla kolejnych pokoleń. Dlatego świętujemy Dzień Wiatru codziennie. Was zachęcamy do jego celebrowania 15 czerwca podczas Światowego Dnia Wiatru.

Zaczęliśmy z impetem już 10 czerwca podczas Konferencji PSEW 2019 w Serocku biegiem charytatywnym „Run like the Wind”. Była to pierwsza tego typu inicjatywa branży wiatrowej nie tylko w Polsce, ale też na całym świecie. Nagroda – 5 tys. zł trafiła na cele charytatywne – do Fundacji Pomocy Chorym na Mukowiscydozę „Podaruj Oddech”.

Jako branża, która na co dzień promuje czyste dla środowiska formy wytwarzania energii elektrycznej, chcemy z jednej strony promować zdrowy styl życia, a z drugiej wesprzeć tych, którym tego oddechu brakuje z powodu choroby – tłumaczy wybór Fundacji prezes PSEW Janusz Gajowiecki.

Galeria zdjęć z biegu charytatywnego Run like the Wind

Pracownicy PSEW 15 czerwca, czyli dokładnie w Światowy Dzień Wiatru odwiedzili także małych podopiecznych Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie.  Wcześniej, bo już 10 czerwca w szpitalu odbył się wspierany przez Stowarzyszenie spektakl teatralny pt.: „Pogotowie Rysia Ryszarda” oraz Recital piosenek ekologicznych przeplatany konkursami na temat recyklingu i ekologii. Każdy widz mógł wygrać drobny upominek.

Galeria zdjęć z wizyty PSEW w SP Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie

 

Dobrej zabawy dla najmłodszych nie zabrakło także podczas pikniku rodzinnego z okazji Światowego Dnia Wiatru, który nad warszawskim Jeziorkiem Czerniakowskim zorganizował PSEW wraz z Urzędem Dzielnicy Mokotów. W ruch poszły klocki lego, z których najmłodsi zbudowali mini miasto, zasilone następnie przez wiatrak.

Galeria zdjęć, piknik PSEW i Urzędu Dzielnicy Mokotów nad Jeziorkiem Czerniakowskim w Warszawie

Pracownicy PSEW odwiedzili też kilka warszawskich placówek przedszkolnych opowiadając o energetyce wiatrowej i korzyściach z niej płynących. Wszyscy uczestnicy wydarzeń organizowanych z okazji Światowego Dnia Wiatru otrzymali komiksy edukacyjne pt. „Niech wieje wiatr” autorstwa pasjonatki wiatru Małgorzaty Bartosik, wiceszefowej WindEurope.

Przedszkolaki chłonęły wiedzę, dobrze się przy tym bawiąc. Chcemy, żeby ta inicjatywa na trwałe wpisała się w działania edukacyjne PSEW. Wierzymy bowiem, że młode pokolenie ma moc zmieniania rzeczywistości. Oni wychodząc na ulice w proteście przeciwko zmianom klimatycznym już udowodnili, że chcą czystszej i wolnej od emisji dwutlenku węgla Ziemi. Dołączmy do nich! Zmieniajmy swoje nawyki nie tylko 15 czerwca w Światowy Dzień Wiatru, ale codziennie.

Niech moc (z wiatru) będzie z Wami!

Światowy Dzień Wiatru (Global Wind Day) jest wydarzeniem odbywającym się co roku 15 czerwca. Jest ono organizowane przez WindEurope, GWEC (Global Wind Energy Council) i organizacje krajowe takiej jak Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej i firmy zaangażowane w produkcję energii wiatrowej.
Jest to dzień, w którym promowana jest energia wiatru poprzez przekazywanie informacji o niej, jej potencjale, globalnym rozwoju i możliwościach zastępowania nieodnawialnych źródeł energii.

 

Top