RE-Source Poland Hub chce wyjść poza Polskę

by dbereza

RE-Source Poland Hub chce wyjść poza Polskę

by dbereza

by dbereza

Platforma powołana do życia przez PSEW i PSF zainauguruje swoją działalność na rynku międzynarodowym. Międzynarodowa premiera Hubu odbędzie się w Amsterdamie, w ramach RE-Source Event, w dniach 2-3 października.

Platformę  RE-Source Poland Hub powołały do życia Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej oraz Polskie Stowarzyszenie Fotowoltaiki, w ścisłej współpracy z międzynarodowym RE-Source Platform. Do jego zadań będzie należało podejmowanie działań zmierzających do upowszechniania corporate PPAs na polskim rynku. Inicjatywę wsparli: Vestas, Nordex Group, Enefit, kancelaria DWF Poland Jamka oraz IKEA.

Polski klub RE-Source będzie działać na rzecz wyeliminowania ograniczeń legislacyjnych, takich jak np. brak możliwości ustanowienia bezpośredniego połączenia między sprzedawcą i odbiorcą energii, zasada minimalnej odległości farm wiatrowych od domów hamująca rozwój tej branży na lądzie, a także niestabilność i brak przejrzystości regulacji na rynku energii.

Hub będzie także regularnie organizować spotkania B2B dla producentów zielonej energii i jej odbiorców. Pierwsza taka sesja pod auspicjami RE-Source Poland odbyła się w ramach Konferencji PSEW w Serocku, 12 czerwca 2019 roku i zgromadziła producentów i odbiorców zielonej energii z Chin, Niemiec, Grecji, Holandii, Danii, Szwajcarii oraz Polski. Kolejna jest zaplanowana w najbliższym kwartale. A zważywszy na to, że wielu odbiorców zielonej energii produkowanej w Polsce to globalne korporacje, RE-Source Poland Hub zainauguruje swoją działalność na rynku międzynarodowym podczas RE-Source Event w Amsterdamie, w dniach 2-3 października. (save the date!)

Wszystkich zainteresowanych współpracą z Hubem zapraszamy do kontaktu z Ireną Gajewską z PSEW (i.gajewska@psew.pl tel. +48 695 286 998), która prowadzi projekt.

Top