PSEW2020: Zwycięzcy biegu „Run like the wind” wręczyli nagrodę Fundacji Świadomi Klimatu

by dbereza

PSEW2020: Zwycięzcy biegu „Run like the wind” wręczyli nagrodę Fundacji Świadomi Klimatu

by dbereza

by dbereza
Za nami XV Konferencja PSEW2020, którą otworzył charytatywny bieg „Run like the wind”. Bieg został rozegrany w dwóch kategoriach – kobiet i mężczyzn. Poniżej przedstawiamy zwycięzców:

W kategorii kobiet:

1 Olga Sypuła (PNE Wind Group)

2 Nina Ociepa (PNE AG)

3 Małgorzata Buzińska (Deutsche Windtechnik AG)

 

W kategorii mężczyzn:

1 Miłosz Wałęsa (Deutsche Windtechnik Sp. z o.o.)

2 Teodor Sawicki (VOOLT SP.Z.O.O.)

3 Przemysław Gut (Blackstones)

Oprócz biegu  rozegrano turniej koszykówki. Pierwsze miejsce w rozgrywkach zajęła  drużyna  firmy PBDI.

Wszystkim wygranym wręczono medale podczas wieczornego koktajlu pierwszego dnia konferencji. .

Wszystkim zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Podczas koktajlu zwycięzcy obu kategorii biegu charytatywnego wręczyli nagrodę specjalną.

PSEW jako instytucja zajmująca się edukacją w zakresie  energetyki wiatrowej co roku docenia organizację pozarządową zasłużoną w rozpowszechnianiu informacji w tym temacie.

W szczególności doceniamy działania w zakresie rozpowszechniania informacji na temat korzyści płynących z wykorzystania wiatru do produkcji energii elektrycznej oraz potencjału Polski w zakresie możliwości rozwoju energetyki wiatrowej. Dlatego w tym roku postanowiliśmy nagrodzić Fundację  Świadomi Klimatu, której misja wpisuje się w cele przyświecające PSEW i jednocześnie jest zbieżna z inicjatywą zorganizowanego już po raz drugi biegu.

Fundacja Świadomi Klimatu wspiera działalność na rzecz zainicjowania procesu zmian gospodarczych, cywilizacyjnych i kulturowych tak, by ludzie mogli cieszyć się zdrowym środowiskiem naturalnym.  Oprócz tego zajmuje się także promowaniem zdrowego stylu życia, działalnością w zakresie ekologii i ochrony środowiska, a także edukacją młodzieży. Dodatkowo od wielu lat jest organizatorem konkursu energetycznego im. Prof. Jacka Malko „Wszystko zależy od energii”.

Patron konkursu, Prof. Jacek Malko był wielkim przyjacielem energetyki odnawialnej, w tym energetyki wiatrowej. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej jako organizacja wspierająca i promującą rozwój energetyki wiatrowej, mając nadzieję na kontynuację tej dobrej tradycji i chcąc dodatkowo docenić wysiłek fundacji na rzecz edukowania polskiej młodzieży postanowiło przyznać nagrodę w postaci czeku na kwotę 7 tysięcy złotych na ręce Pani dr Justyny Zabawy, która jest członkiem komisji Krajowego Konkursu Energetycznego. Czek został wręczony przez zwycięzców tegorocznego biegu.

Niektórzy z laureatów tegorocznego konkursu organizowanego przez Fundację Świadomi Klimatu skorzystali z naszego zaproszenia i byli uczestnikami tegorocznej  konferencji.

„Mamy nadzieje, że w kolejnych latach promując energetykę odnawialną Fundacja będzie wyławiać takie perełki wśród młodych osób, które to mamy nadzieję w przyszłości zasila szeregi branży wiatrowej” – powiedział Prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej, Janusz Gajowiecki.

 

Top