PSEW na WindEurope 2019 Conference & Exhibition w Bilbao

by dbereza

PSEW na WindEurope 2019 Conference & Exhibition w Bilbao

by dbereza

by dbereza

Bilabo – siedziba Kraju Basków gościła w tym roku przedstawicieli energetyki wiatrowej podczas dorocznych targów branży.

Hiszpańska autonomia jest doskonałym przykładem transformacji regionu. Działa tam ponad 100 firm sektora, na czele z Siemens Gamesa Renewable Energy i Iberdrolą.

Doroczna konferencja i targi branży wiatrowej organizowane przez WindEurope (https://windeurope.org/confex2019/) odbyła się w dniach 2-4 kwietnia.

Wydarzenie pod hasłem „Delivering a clean economy for all Europeans” miało miejsce w stolicy Kraju Basków, Bilbao. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej było reprezentowane przez część zespołu, z prezesem Januszem Gajowieckim oraz wiceprezesem Wojciechem Cetnarskim na czele.

Śląsk – przemysłowe serce Polski może stać się centrum energetyki wiatrowej.

Na naszym stoisku gościliśmy wielu krajowych i zagranicznych przedstawicieli branży wiatrowej. W odpowiedzi na duże zainteresowanie perspektywami dla onshore i offshore wind na polskim rynku PSEW zorganizował wydarzenie poświęcone aktualnym możliwościom na lądzie i morzu w Polsce, dla podmiotów z całego łańcucha wartości https://windeurope.org/confex2019/, a także, wspólnie z Kancelarią K&L Gates przygotował specjalną broszurę.  Prelegentami w wydarzeniu byli:  Krzysztof Kidawa, Prezes Zarządu Baltic Power, Paweł Przybylski z Siemens Gamesa, który reprezentował Grupę Roboczą PSEW ds. Offshore, Szymon Kowalski z PGE Energia Odnawialna oraz Karol Lasocki z KL Gates. Na zakończenie wydarzenia, w którym udział wzięło kilkudziesięciu słuchaczy, Prezes PSEW Janusz Gajowiecki przeprowadził debatę z prelegentami.

Ważnym polskim akcentem w Bilbao było wystąpienie ministra Michała Kurtyki, aktualnego Prezydenta COP,  w sesji „Investing in people: delivering a just energy transition for all Europeans”, z prezentacją na temat: „The Polish way to a just energy transition”.

Top