Bałtyk płynie z wiatrem dobrej zabawy w Kołobrzegu, Władysławowie i Choczewie!

by dbereza

Bałtyk płynie z wiatrem dobrej zabawy w Kołobrzegu, Władysławowie i Choczewie!

by dbereza

by dbereza

Po lipcowej serii wydarzeń w Gdańsku, Rowach i Ustce, kampania “Płyniemy z wiatrem” wraca nad polskie morze! Tym razem wiatr dobrej zabawy zawieje w Kołobrzegu, Choczewie i Władysławowie, kolejno 22, 23 i 24 sierpnia. W tych dniach, w godzinach od 10:00 do 15:00, odbędzie się seria wydarzeń „Płyniemy z wiatrem dobrej zabawy”, organizowanych w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej.  Na uczestników czekają gry, zabawy, quizy i atrakcyjne gadżety. 

Wydarzenie „Z wiatrem dobrej zabawy” to doskonała okazja, aby przyjemnie spędzić wolny czas w rodzinnej atmosferze i zwiększyć swoją wiedzę na temat odnawialnych źródeł energii, w tym energii pochodzącej z wiatru, oraz zainteresować się proekologicznymi nawykami (niezależnie od wieku!). Polskie morze posiada duży potencjał na rozwinięcie sektora morskiej energetyki wiatrowej, dlatego to tak ważne, aby zarówno mieszkańcy okolic, jak i turyści, byli świadomi możliwości, jakie daje Bałtyk w kontekście rozwoju morskiej energetyki wiatrowej.   

 Przedsięwzięcie dowodzi, że zdobywanie wiedzy o ekologicznych źródłach energii może przebiegać w pozytywnej, rozrywkowej atmosferze. W przypadku Kołobrzegu, wydarzenie odbędzie się obok Kamiennego Szańca, w Choczewie – na plaży w Lubiatowie (w okolicach wejścia nr 44), a we Władysławowie – w okolicy Aktywnej Jedynki, czyli przy plażowym wejściu nr 1. Na odwiedzających będą czekały zabawy, które m.in. pomogą kształtować ekologiczne nawyki oraz poszerzać wiedzę z zakresu zielonej energii i ekologii. W cyklu wydarzeń nie zabraknie też łamigłówek i quizów. Na wszystkich uczestników wydarzenia czekają atrakcyjne gadżety!   

Plan wydarzeń “Płyniemy z wiatrem dobrej zabawy!”:

Działania odbywają się w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „Płyniemy z wiatrem” Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej, finansowanej przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Odnawialne źródła energii są szczególnie ważne ze względu na bezpieczeństwo energetyczne, koszty energii, szanse na rozwój lokalnej gospodarki czy stan powietrza, którym codziennie oddychamy. Dlatego tak ważne jest edukowanie w zakresie energetyki wiatrowej i całego sektora OZE. Kampania „Płyniemy z wiatrem” to odpowiedź na te potrzeby, pokazująca, że farmy wiatrowe to korzyści dla środowiska, gospodarki, energetyki i lokalnych społeczności.  

  

  

 

Top